Keresés:     2017 július 25. kedd

Elvettük a Szekszárd pályaelőnyét!

Bár elvesztettünk egy kulcsembert, de minden mást túléltünk Szekszárdon és remek csapatmunkával magabiztos győzelmet arattunk. Folytatás pénteken 18 órakor Sopronban.

KSC SZEKSZÁRD - UNIQA SOPRON 45-61 (12-20, 13-16, 8-10, 12-15)

Szekszárd

KSC SZEKSZÁRD: Studer Á. 5, Bálint R. -, Erkic 7, Theodoreán 7, Lisec 15/3 Cs.: Gereben 4, Pirsic 4, Daniel 3/3, Mansaré -

UNIQA SOPRON: Fegyverneky 9/3, Turner 7/3, Johnson 15, Crvendakic 4, George 9/3 Cs.: Krnjic 8, Határ 4, Dubei 3/3, Weninger 2

2-pontos dobószázalék: 15/34 44% ill. 19/35 54%
3-pontos dobószázalék: 2/21 10% ill. 4/11 37%
Büntető dobószázalék: 9/11 82% ill. 11/13 85%
Lepattanó: 28 (Lisec 10) ill. 35 (George 8)
Gólpassz: 9 (Studer Á. 4) ill. 14 (Turner 5)
Szerzett labda: 13 (Pirsic 4) ill. 11 (Fegyverneky 4)
Eladott labda: 18 ill. 22
Fault: 22 ill. 17
IBM: 30 (Pirsic 15) ill. 78 (Fegyverneky 17)

Az első támadásokat mindkét oldal elhibázta, majd Zsófi révén mi dobtuk a finálé első kosarát. A túloldalon Lisec büntetőkből egalizált (1. perc 2-2). Mindkét csapat nagyon odafigelyet a másikra, és nem nagyon hagyta kibontakozni a rivális támadásait (5. perc 6-6). A 8. percben Yvonne varázsolta be a labdát emberrel a nyakán (10-14). A 9. perc elején Zsófit faultolták a félpályánál, melyet túl hevesen reklamáltak a hazaiak, így egy technikait is kiharcoltak maguknak. A háromból kettő büntetőt a helyére tettünk, majd Sara átadásából Betti növelte tovább a pontjaink számát. Daniel eladott labdája után időt kért Zeljko Dokic (9. perc 10-18). A 10. percben Erkic mozdította el csapatát a 10 pontról, de Zsófi válaszolt egy szép tempóval az ellentámadás során. Több kosár már nem esett a negyedben (12-20).

Pirsic csökkentette tovább a hazaiak hátrányát (11. perc 14-20). A 12. percben mesteri kontra végén Sara került ziccerbe (14-22). A megszokott harcos, kemény stílusban lógtak a nyakunkon a hazaiak, de álltuk a sarat! Cayla egy triplával lepte meg védőjét! A mérkőzés során először volt kétszámjegyű különbség a felek között (13. perc 14-25). Yvonne lépéshibája után hazai időkérés szakította félbe a játékot (14-25). Remekül védekeztünk, nagyon nehezen kerültek helyzetbe Erkicék. Sara kétszer is pontosan dolgozott a palánk alatt(16. perc 16-29). Lisec szerencsés triplája után Sterbenz László kért időt (17. perc 21-29). Az időkérés után Debi jelentkezett a sarokból egy triplával, majd egy gyorsindítás végén Shenise váltotta pontokra Yvonne átadását. Hamar visszaállt a korábbi különbség (18. perc 21-34)! A hajrában közelített a Szekszárd, de az első félidőt Shenise koronázta meg egy hidegvérű dobással (25-36).

Egy-egy kosár mindkét oldalon, miközben, lepergett majdnem négy perc (13. perc 27-38). Studer kockáztatott védekezésben, eredménye a harmadik személyi hibája lett. Hatalmas csata folyt a parketten, minden labdáért vért kellett izzadnia a játékosoknak. A 27. percben Cayla emelt be egy labdát, 15 ponttal léptünk el (27-42). Aleks lépett be frissen a padról, majd a palánk alá. Kosara után jöhetett a Szekszárd időkérése. Elég feszültnek tűnt Zeljko Dokic, aki mérgesen tessékelte odébb a TV kameráját (27-44). A szurkolóikra nem lehetett panaszuk, fergeteges hangulatban tomboltak 17 pontos hátrányban is. Bevetette a zónát is ellenfelünk, mely hatásosnak bizonyult, ráadásul két gyors kontra is kosár plusz faulttal ért véget. Pillanatok alatt hat ponttal beljebb volt a KSC (28. perc 33-44). A 19. percben Aleks játszotta tiszta helyzetbe Caylat, akinek ez már gyerekjáték volt (33-46). Az utolsó perc már nem hozott változást, következhetett a záró felvonás.

A kevés pont biztató volt a hajrára nézve. Az meg különösen, hogy két perc elteltével sem változott az állás (32. perc 33-46). A hazaiak láthatóan fáradtak is, mely leginkább abban mutatkozott meg, hogy a tiszta dobóhelyzeteket is elpuskázták. A frissebb Daniel, ahogy bejött, bevágott egy triplát a sarokból. Nálunk több, mint három perc után Shenise volt eredményes egy üresbe lépés végén (34. perc 36-48). A negyed közepén nem várt események sújtottak minket. Sheniset aprították keményen a védők, melyet egy "Mi volt ez?" felkiáltással szóvá tett a játékvezetőknél. A meglátásáért technikaival büntették. Ráadásul miután a szurkolók cukkolták az oldalvonalnál, és válaszul "csókot" küldött a lelátóra, másodszor is megszórtál egy technikaival, és kiállították. Súlyos veszteség ért minket (és a következő meccsen is)! Izgalmas hat perc maradt hátra! Nem estünk azonban kétségbe, sőt! Láthatóan még inkább feltüzelt minket az eset! Zsófi majdnem 8 méterről vágott be egy triplát, lehűtve az éledő hazai reményeket (37-51). Yvonne lemásolta a mutatványt. Zeljko Dokic kért időt (36. perc 37-54). Három és fél perccel a vége előtt Pirsic volt pontos, de az idejük vészesen fogyott. Persze ezt mi egyáltalán nem bántuk (37. perc 39-54). 2.40-nel a lefújást megelőzően időt kértek a hazaiak (39-54). A Szekszárd gyorsította, mi lassítottuk a játékot. Érthetően. Beléptünk az utolsó két percbe, a mérkőzés már eldőlt, csak a végeredmény volt kérdéses (42-57). Végül 16 pontos győzelmet arattunk (45-61).

Remek teljesítménnyel kerültünk előnybe a döntőben! Folytatás pénteken 18 órakor Sopronban.

Zeljko Dokic: Megvertük saját magunkat. Hazai pályán 45 pontot dobtunk, látszik hogy ez az első döntőnk. Semmi nem ment be kintről, nem volt önbizalmunk. Fel kell dolgoznunk, hogy nem tudtuk kihasználni ezt a fantasztikus hangulatot. Remélem Sopronban jobban fogunk játszani!

Sterbenz László: A sportágválasztót most tartották Szekszárdon. Egy biztos, mi a kosárlabdát képviseltük, ők nem! Nagyon jól játszottunk, de amit szabad Jupiternek...

Fegyverneky Zsófia: Azt gondolom, hogy nagyon megérdemeltük ezt a győzelmet! Nem akarok első felindulásból semmit sem mondani, meg kell néznünk a videót és elemezni kell a mai körülményeket. Magas most az adrenalin, de ez nem jó így, ahogy van! Csapatom minden egyes pillanatban úgy ment ki a pályára, hogy ezt a meccset mi nem veszíthetjük el, így fogunk kimenni a pályára a következőkön is. Megmutattuk, hogy erősek vagyunk bármilyen körülmény között is!