KSC SZEKSZÁRD: Daniel 13/6, Studer Á. 9, Erkic 10, Lisec 27, Pirsic 13 Cs.: Bálint R. 5/3, Theodoreán -, Gereben L. -, Studer Zs. -,

UNIQA SOPRON: Fegyverneky 13/3, Turner 9/3, Johnson 19, George 4, Határ - Cs.: Crvendakic 12, Krnjic 12, Ajdukovic 2, Dubei 2, Weninger -

2-pontos dobószázalék: 27/52 52% ill. 24/54 44%
3-pontos dobószázalék: 3/18 33% ill. 2/15 13%
Büntető dobószázalék: 14/19 74% ill. 19/26 73%
Lepattanó: 41 (Pirsic 12) ill. 42 (Fegyverneky, Johnson 7-7)
Gólpassz: 13 (Erkic 5) ill. 9 (Fegyverneky 4)
Szerzett labda: 10 (Studer Á. 3) ill. 10 (Turner 3)
Eladott labda: 16 ill. 20
Fault: 26 ill. 21
IBM: 69 (Lisec, Pirsic 23-23) ill. 74 (Johnson 22)

Két győzelemmel a tarsolyunkban várhattuk a bajnoki döntő harmadik találkozóját Szekszárdon, ahol már egy órával a mérkőzés előtt szép számmal gyülekeztek a szurkolók. Sőt, mind a helyiek, mind csapatunk szurkolói már elkezdtek hangolni. A csapatok bemutatásánál pedig tetőfokára hágott a hangulat!

Betti ezúttal a kezdőben kapott helyet, ő érintette a labdát először, a feldobásnál. Nagy rohanással kezdtek a felek, mely nem járt eredménnyel. Egészen a második perc elejéig, amikor Pirsic ha nehezen is, de a gyűrűbe juttatta a labdát (2. perc 2-0). A 3. perc elején Lisec is betalált, majd Pirsic forgatta be Bettit. Sterbenz László időt kért, a csarnok pedig felrobbant örömében (3. perc 6-0). Nálunk is egy légiós, Cayla kezdte meg a pontok gyártását (4. perc 6-2). Az 5. percben cseréltünk. Bettit Sara váltotta a parketten (8-2). A 6. percben pont ő lépett be határozottan a védők mellett. A bátor megmozdulásnak kosár és még egy büntető lett a jutalma (8-5). Harmadszorra is elnéztük ugyanazt a szekszárdi befutást, könnyű ziccerekhez juttatva a nagy hőfokon égő hazaiakat (7. perc 12-5). Rengeteget hibáztunk védekezésben, melynek szintje jóval elmaradt az előző mérkőzésen mutatottaktól (8. perc 16-7). A 8. perc végén ki kellett kérnünk a második időnket is (16-7). Az amerikai Daniel duplája után már több, mint 10 pontos hátrányban találtuk magunkat (18-7). Extázisban játszott riválisunk, Bálint Réka triplája is ült, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, nálunk a tiszta dobások is kiperdültek. Jogosan tombolt a hazai publikum, szinte tökéletes 10 percet produkáltak kedvenceik. Igaz ehhez kellett a mi lyukas védekezésünk is (23-7).

Aleks varázsolt be hátralépésből egy tempót. Úgy tűnt, sikerül emelnünk a védekezésünk színvonalát. Úgy védekeztünk ki egy szekszárdi akciót, hogy ellenfelünknek lejárt a támadóideje. A jó védekezésből támadásban is jobb ritmusba kerültünk. Zsófi a sarokból be is szórt egy triplát (13. perc 23-12). A 13. percben könnyen sportszerűtlen faultot is fújhattak volna, miután Shenise-re ziccerben ráugrottak. Nagyot esett, és az első büntetője után le is kellett cserélni, mivel vérezni kezdett a keze. Az ítélet sima személyi hiba maradt. Debi lépett a pályára és dobta be helyette a másodikat (23-14). Sara büntetőjével megfeleztük a hátrányunkat (23-15). Nagyot javult a védekezésünk, négy perc elteltével még mindig pont nélkül álltak a fehér mezesek a negyedben. 10-0-ás futásnál jártunk, amikor Zeljko Dokic úgy érezte, ideje magához hívni tanítványait (14. perc 23-17). A 15. percben Aleks faragta tovább a hátrányunkat (23-19)! Daniel végül nagy szerencsével betalált, Lisec pedig faulttal együtt (16. perc 28-21). Tijana büntetői után Daniel emberrel a nyakán vágott egy triplát, ismét növekedett a különbség (16. perc 31-23). Egy labdaszerzés után a nagy lendülettel meginduló Studer Ági akadt be Tijana kezébe, melyre jött a sportszerűtlen, ami korábban nálunk elmaradt. Studer mindkét büntetőjét elhibázta, és a labdát is elcsentünk. A kontra végén Shenise egy-egyezett hatékonyan (33-29). Zsófi faulttal együtt is betalált, és a büntetőjét is elhelyezte. Egy pontra jöttünk vissza (19. perc 33-32)! Egy perccel a szünet előtt Zeljko Dokic kért időt (35-34). Pirsic kezéből kicsúszott a labda, így esélyünk nyílt a vezetésért támadni, de sajnos mi is vétettünk. Lisec büntetőkből nem. Ez volt a szlovén klasszis 15. pontja. A játékrészt mégis mi zártuk pozitívabb lecsengéssel, miután Yvonne triplája becsapódott a gyűrűbe (37-37)!

Lisec ott folytatta, ahol az első félidőben. Sara hasonló szituációból válaszolt (21. perc 39-39). Sorra maradtak ki a ziccerek mindkét oldalon, majd Studer egy szép mozgásból már jól használta a palánkot (23. perc 43-39). Rossz kizárás után sokadszor is második esélyhez juttattuk a szekszárdiakat, akik meg is büntettek minket (26. perc 45-41). Shesnie-t próbálták csapdázni a sarokban, aki viszont szépen megjátszotta az így egyedül maradt Aleks-et (27. perc 45-43). A fáradó Pirsic kapott pihenőt, majd Yvonne egyenlített. Egy újabb gyors kontra végén pedig már rohant is Zeljko Dokic az asztalhoz, hogy jelezze időkérését (28. perc 45-47). Sara és Shenise összjátéka után utóbbi került ziccerbe. Kosár lett a vége. A túloldalon Lisec viszont tiszta helyzetben hibázott. Ami előbb nem sikerült a rendkívül jó képességű szlovén centernek, az a negyed végén már igen (47-49).

Nagy küzdelmet folytattak a felek, de láthatóan már az utolsó erőtartalékaikat is mozgósították a játékosok. Be is állt zónára a Szekszárd. Sara maradt egyedül a büntető-vonal magasságában, és ha már nem zavarta senki, rádobta. Pirsic egy büntetőt juttatott csak a helyére (33. perc 48-51). Lábbal egyre nehezebben bírta a Szekszárd, többször is odaütöttek miután lemaradtak az emberükről. Így alig három perc alatt begyűjtöttek négy személyi hibát. Nem lankadtak azonban, mentek előre ahogy a csőből kifért. Daniel a semmiből húzott elő egy hármast, Sterbenz László máris időt kért (34. perc 51-51). Shenise villantott három védőn is túljutva (51-53). Tijana a 35. percben egy ártatlan szituációban kipontozódott (51-53). Yvonne szerzett labdát, és indította Shenise-t (36. perc 51-55). Pirsic a festékből bizonyult eredményesnek (53-55). Három és fél perccel a vége előtt Zeljko Dokic kért időt, hogy megbeszéljen egy figurát. Az egyenlítés volt a tét (53-55). Bealudtunk egy lepattanónál, melyet Studer Ágnes elvitt, ráadásul faultoltuk. Mindkét büntetője célba ért (55-55). Erkic került helyzetbe, de Sara blokkolta a dobását, utána meg vitte tovább a lendület Erkicet és faultolt Sara-t. Két büntetővel jöhettünk. A második kimaradt (38. perc 55-56). Sara újabb blokkal vetette észre magát! Shenise kaparta ki magának a helyzetet. Nagyot esett, de a dobása a gyűrűben kötött ki (55-58). Lisec parádésan kosárlabdázott, egyre csökkentve a különbséget (57-58). Most mi kértünk időt, egy perc 2 másodperccel a vége előtt, mielőtt bedobhattuk volna a labdát az alapvonalról. Sajnos két dobásunk is lejött, ellenben Daniel a másodikkal megindult és csak fault árán tudtuk megállítani. Az elsőt elhibázta. A másodikat már nem (58-58). 31 másodperc maradt hátra, időt kértünk. Shenise kapta a labdát a sarokban és addig-addig forgolódott, míg a végén beemelte a labdát. 15 másodperc maradt a Szekszárdnak, hogy egyenlítsen, vagy megnyerje a mérkőzést. Időt kértek (58-60). Lisec egyenlített. 5 másodperc alatt is felértünk, de Cayla dobása kicsit hosszú volt. Hosszabbítás (60-60)!

A Szekszárd indíthatta útjára a labdát a ráadásban. Studer Ágnes nem talált be, majd bután odaadtuk a labdát Danielnek,aki azt megköszönve végigrobogott. Sara középtávolról egyenlített. Lisec és Sara keze villant, maradt minden ugyanúgy. Pontosabban pergett majdnem három perc (43. perc 64-64). Studer egy büntetője került a gyűrűbe, de az ellentámadás során eladtuk a labdát (65-64). Zsófi vitte végig ellenállást nem tűrő módon. Lisec későn lépett be elé, és faultolta. A kosár jó volt, a plusz büntető is (4.perc 65-67). Ki más, mint Lisec egyenlített ismét (67-67). 5 másodperces hibát vétettünk, vezetésért támadhatott a Szekszárd. 21 másodperccel a vége előtt feldobás szituáció következett be, és a labda a hazaiakat illette. Végigtámadhatták a hátralevő időt. Erkic tört be, de dobása leperdült, újabb hosszabbításra készülhettek a felek (67-67). Két hulla fáradt csapat gigászi csatája folytatódhatott.

Lisec 13 másodperc elteltével kipontozódott, miután nem tudta szabályosan megállítani Alekset az alapvonalon. Sajnos mindkét büntetőnk elszállt. A túloldalon Erkic nem hibázott (46. perc 69-67). Bálint Réka szépen forgatta be védőjét, mellyel négy ponttal meglépett a Szekszárd. Időt kértünk (47. perc 71-67). Majdnem két perc telt el kosár nélkül. Zeljko Dokic kért időt 1.46-tal a vége előtt. Shenise emberrel (vagy akár faulttal) együtt értékesítette a ziccert (71-69). Egy perccel a vége előtt mi támadhattunk az egyenlítésért. Bálint szabálytalansága után Aleks büntetőzhetett, de csak a másodikat értékesítette (71-70). A játékvezetők is elfáradtak kicsit a végére, Alekset tolták ki miután leszedte a lepattanót, melyből eladtuk a labdát. Néma maradt a síp. Zsófi robogott fel, faultolták. Mindkettő büntetőjét behelyezte (73-72). 18 másodperc maradt hátra, Erkicet faultoltuk. Nem hibázott (75-72). Alekset faultolták 5,7-tel a vége előtt. Bevittük a palánk alá Bettit a lepattanóért. Aleks az elsőt bedobta, a másodikat direkt kihagyta, de dobás után túl gyorsan lépett be, így a szekszárdiak jöhettek. Szabálytalankodtunk, Erkic pedig lezárta a drámai csatát (77-73).

Hatalmas csatában szépítettek ezzel a hazaiak, folytatás csütörtökön 17 órakor Sopronban.

Zeljko Dokic: A győzelmet erőnléti edzőnknek, Jánosi Csabának ajánljuk. Már mondtam, a döntőbe jutás nekünk felért a bajnokság megnyerésével, ez a győzelem csak hab a tortán. Egy Dream-Team-et - ez a Sopron erősebb, mint amelyik az Euroligában szerepelt - negyven perc alatt hatvan ponton tartottunk, meccsről meccsre jobbak vagyunk, nagyon örülnék, ha lenne még egy meccset játszanánk a döntőben Szekszárdon.

Sterbenz László: Nagyon gyengén, s center poszton puhán kezdtünk, s hamar tizenhat pontos hátrányba kerültünk, ami egy döntőn megengedhetetlen. Később feljöttünk, majd úgy a rendes játékidőben, mint a hosszabbításban mind a két csapat eldönthette volna a meccset a maga javára. A végjáték és a két hosszabbítás a hibák és a szív játéka volt, ebből most a Szekszárd jött ki jobban - gratulálunk nekik.