Keresés:     2017 október 17. kedd

Miskolcon is a mi akaratunk érvényesült

Remek első félidei játékunknak köszönhetően magabiztos sikert arattunk a DVTK otthonában.

ALUINVENT-DVTK - SOPRON BASKET 65-79 (16-26, 16-23, 14-14, 19-16)

Miskolc

ALUINVENT-DVTK: Burkholder 13/3, Bach 5, Szabó F. 10/6, Peckova 9/3, Melnika 10 Cs.: Engelman 9/3, Zele D. 4, Aldazabal 3/3, Kiss A. 2, Schmidt G. -,

SOPRON BASKET: Fegyverneky 13/3, Dubei 6, Crvendakic 5/3, Milovanovic 19/9, Jovanovic 14 Cs.: Salvadores 10, Turner 7, Határ 5, Weninger -

2-pontos dobószázalék: 18/39 46% ill. 27/39 69%

3-pontos dobószázalék: 6/17 35% ill. 5/22 23%

Büntető dobószázalék: 11/12 92% ill. 10/13 77%

Lepattanó: 30 (Melnika 7) ill. 36 (Crvendakic 8)

Gólpassz: 13 (Szabó F., Peckova 3-3) ill. 14 (Crvendakic 6)

Szerzett labda: 6 (Burkholder 4) ill. 10 (Turner 3)

Eladott labda: 17 ill. 14

Blokk: 1 ill. 2

Fault: 18 ill. 18

IBM: 63 (Melnika 17) ill. 94 (Milovanovic 26)

Mindkét csapat könnyed győzelemmel kezdte a bajnokságot, így izgatottan várták a felek, hogy egymással szemben, nagyobb ellenállás mellett mire jutnak.

Az első találat a tavaly még Miskolcon pattogtató Tina Jovanovic nevéhez fűződött. A 3. percben Burkholder triplájával már a hazai szimpatizánsok ugrottak talpra (7-4). Ekkor biztos nem gondolták volna a csarnokban helyet foglalók, hogy a következő hazai találatra majdnem négy percet kell várni. Hát még arra, hogy ezalatt csapatunk 13 ponttal terhelte meg a miskolci gyűrűt (7-17). Peckova fújt ébresztőt, de a 8. percben, Jeca triplájával ismét kétszámjegyű különbség alakult ki (13-24). Az első negyedet Határ Betti zárta, majd ő indította útjára a következőt (16-27). Melnika csökkentette 7 pontra a különbséget, majd egy labdát is eladtunk. Roberto Iniguez rögtön időt kért (13. perc 22-27). Jót tettek az edzői tanácsok. Visszavertük a DVTK támadásait, és 26-35 után egy 12-2-es periódussal közel 20 pontos előnyre tettünk szert (28-47). Végül 17 pontos előnnyel fordultunk rá a második játékrészre (32-49).

Zsófi rögtön egy triplával köszönt be, és máris 20 pontos hátrányban találta magát a DVTK (32-52). Egykori játékosunk, az Amerikából hazatért Szabó Fanni igyekezett tartani a lépést velünk, de Jeca is begyújtotta a rakétákat. Így minden erőfeszítése ellenére sem tudott sokkal közelebb kerülni hozzánk a DVTK (26. perc 42-58). 46-60-nál ugyan felcsillant számukra a remény, hogy 10 pont környékére jöjjenek vissza, de Aleks egy jól irányzott hármassal lezárta a negyedet (46-63). Stabilan beállt 17-19 pont közé a távolság, melyen csak a hajrában tudott javítani vendéglátónk (37. perc 62-71). Vezetőedzőnk időkérése után rendeztük sorainkat, és 65-73 után már nem engedélyeztünk több pontot Stefan Svitek gárdájának. Szinte végig vezetve, a mérkőzést kézben tartva értékes győzelmet arattunk (65-79).

Szombaton 18 órakor a ZTE NKK érkezik Sopronba.

Stefan Svitek (vezetőedző, ALUINVENT-DVTK): Az első félidőben nagyon puhán védekeztünk, betörésekből valamint eladott labdákból sok könnyű kosarat engedtünk minőségi kerettel rendelkező ellenfelünknek. Szünet után feljavultunk védekezésben és lepattanózásban, ez már jobban tetszett.

Roberto Iniguez (vezetőedző, SOPRON BASKET): "Az első félidőben jól játszottunk, a védekezésünk és a rotációnk is megfelelően működött. A második 20 percben felpuhult a védekezésünk, és a megengedettnél is többet hibáztunk. Összességében örülök a győzelemnek!"