Keresés:     2018 július 21. szombat

Itt a negyedik győzelem!

Nem hagytunk magunkon sebezhető pontot ellenfelünknek, és már az első félidőben jelentős előnyre tettünk szert.

SOPRON BASKET - CASTORS BRAINE 83-59 (27-16, 18-11, 18-17, 20-15)
Sopron, 800 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Turner 16/6, Crvendakic 7/3, Milovanovic 16, Langhorne 18/3 Cs.: Jovanovic 11, Salvadores 7/3, Dubei 4, Határ 2, Weninger V. -

Castors Braine: Carpréaux 1, Delaere 9, Anderson 8/6, Steinberga 7, Milic 13 Cs.: Mayombo 7/3, Trahan-Davis 7, Grzesinski 4, Malashenko 3/3, Jones -

Mezőny dobószázalék: 34/65 52% ill. 21/57 37%

3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 4/20 20%

Büntető dobószázalék: 10/15 67% ill. 13/19 68%

Lepattanó: 41 (Crvendakic 10) ill. 30 (Delaere, Milic 6-6)

Gólpassz: 24 (Turner 7) ill. 16 (Carpréaux 10)

Szerzett labda: 15 (Milovanovic 4) ill. 7

Eladott labda: 17 ill. 21

Blokk: 3 ill. 0

Fault: 22 ill. 19

Bíztunk benne, hogy a válogatott szünet nem törte meg csapatunk lendületét a folytatásra, melyhez a belga csapat kellemes ellenfélnek ígérkezett, még akkor is, ha az Euroligában nincs könnyű találkozó. Az első kosarat mindenesetre mi szereztük Jeca révén. Az első perc végén aztán már a belgák, de mint később kiderült, ekkor utoljára. 2-3 után egy 11-2-es szériát futottunk, és meglógtunk vendégeinktől (4. perc 13-5). Két pontos dobással kapaszkodott vissza a Castors, de megint a mi perceink következtek. Rendkívül jól védekeztünk, melyekből gyors kontrákat vezettünk (6. perc 19-10). A negyed végén Crystal kosarával 27 pontnál álltunk meg (27-16). A gólgazdag 10 percet követően sem lassítottunk, és pillanatok alatt kétszer annyi pontot számláltunk, mint Milicék (13. perc 33-16). Sőt a 16. percben már több, mint 20 ponttal tartottunk előbbre. Crystal tarthatatlan volt a palánk alatt (37-16). A szünetig hátralevő percekben tartottuk a távolságot, miközben néhány játékvezetői ítéleten is bosszankodhattak az Arénába kilátogatók (45-27).

A fordulást követően is hajtotta tanítványait előre Roberto, de ebben a játékrészben már hibák is be-becsúsztak a játékunkba. Bosszankodott is ezeken rendesen vezetőedzőnk. Aggódnunk azért nem kellett, a kiharcolt előnyt magabiztosan őriztük, ellenfelünk nem tudott közelebb kerülni. Egy ponttal még meg is nyertük ezt a 10 percet is (63-44). A záró felvonás is hasonló játékot hozott. A látványos támadások mellett időnként kihagytunk védekezésben, melyet kosarakkal büntetett ellenfelünk (33. perc 64-49). A negyed közepén ismét megráztuk magunkat, és zsinórban szerzett 8 pontunkkal már 70 felett jártunk (35. perc 72-49). A 37. percben 25 pont is volt közte, melyből egyet elengedtünk a végére (83-59).

Ott folytattuk, ahol november elején abbahagytuk, mely jó előjel a vasárnapi Szekszárd elleni rangadó, majd a jövő heti Prága elleni Euroliga csata előtt.

Roberto Iniguez: Köszönöm az őszinte gratulációját ellenfelünknek, és sok sikert kívánok nekik a jövőre nézve! Nagyon örülök az első félidőnknek, de nagyon csalódott vagyok a második félidei játékunk miatt! Lehet, hogy sokan azt gondolják rólam, hogy őrült vagyok, amiért annyit kiabálok a pálya mellett még nagy előnynél is, de nekünk az a dolgunk hogy kiszolgáljuk a szurkolókat 40 percen keresztül. Ez profi csapat, ahol mindenkitől elvárom, hogy azt játssza amit kérek, teljesen mindegy hány éves! Csak akkor leszek elégedett, ha mindenki azt teszi a pályán, amit kérek! Ha nem foglalkoznék ezzel és most teljesen elégedett lennék, akkor becsapnám magam.

Ainars Zvirgzdins: Gratulálok a Sopronnak, tökéletesen feltérképeztek minket! Csalódott vagyok, de el kell ismerni, hogy remek munkát végzett ellenfelünk. Bármivel is próbálkoztunk, agresszív védekezéssel találtuk szembe magunkat, mellyel, nem tudtunk mit kezdeni. A másik, hogy alacsonyabbak voltunk. A kettő együtt ma vereséghez vezetett.

Crystal Langhorne: Az elejétől megfelelő agresszivitással léptünk fel, támadásban jól járattuk a labdát, mellyel megalapoztuk a győzelmet. Sok eladott labdát kényszerítettünk rá az ellenfelünkre, ezekből könnyű kosarakat szereztünk.

Nikolina Milic: Könnyű kosarakhoz engedtük ellenfelünket a mérkőzés elején. Nem becsültük meg a labdát, sokat eladtunk. A második játékrészben védekezésben feljavultunk, de a Sopron magas szintű játékot mutatott a szünet után is.