Keresés:     2018 október 15. hétfő

Adtunk egy félidő előnyt a Prágának

Nagyot küzdve visszajöttünk a hajrában a Prága nyakára, de ellenfelünk a győzelmet már nem engedte ki a kezéből.

SOPRON BASKET - ZVVZ USK PRÁGA 71-79 (15-21, 14-23, 20-10, 22-25)
Sopron, 800 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Turner 10, Crvendakic 13/6, Milovanovic 19, Langhorne 12 Cs.: Salvadores 11, Jovanovic 4, Dubei -

ZVVZ USK Prága: Xargay 16/6, Kat. Elhotova 16/9, Bonner 13, Zahui 15/3, Rezan 16 Cs.: Romero 3, Kar. Elhotová -, Vorackova -

Mezőny dobószázalék: 27/67 40% ill. 29/68 43%

3-pontos dobószázalék: 2/13 15% ill. 6/16 38%

Büntető dobószázalék: 15/22 68% ill. 15/23 65%

Lepattanó: 37 (Milovanovic, Crvendakic 9-9) ill. 48 (Zahui 12)

Gólpassz: 10 (Turner 5) ill. 17 (Xargay 7)

Szerzett labda: 6 (Langhorne 3) ill. 7 (Xargay 4)

Eladott labda: 11 ill. 14

Blokk: 0 ill. 3

Fault: 24 ill. 24

A szekszárdi vereség után egy igen erős ellenféllel kellett szembenéznünk, a cseh Prágával.

Az első öt pontot a vendégek szerezték, mely nem sok jót ígért a folytatásra. Szerencsére nem léptek el különösebben a csehek a kevés pontot hozó első negyed hajrájáig. Ott mindkét csapat megszórta magát. Fájó volt Elhotova dudaszós triplája (15-21).

A második 10 percben egyértelműen ellenfelünk akarata érvényesült. Hiányzott védekezésünkből a pontosság, és a hibákból sorra kaptuk a kosarakat. A 13. percben Zahui triplájával 11 pontra duzzadt a különbség (17-28). Az időkérést követően sem változott a játék képe. A Prága fokozatosan növelte előnyét, mely a 16. percben már 16 pont volt (23-39)! Próbáltunk felzárkózni, de ezúttal sem úsztuk meg a szünet előtt a dudaszós kosarat (29-44).

A fordulást követően nekiestünk a Prágának, és három perc alatt bejöttünk 10 alá. Natalia Hejkova azonnal időt kért (35-44). Ha pontosabb büntetőzünk, tovább csökkenthetük volna hátrányunkat, mely a negyed záró szakaszában így is csupán 5 egység volt (49-54).

Elhotova triplával és Zahui duplával indult a záró 10 perc. A 32. percben, Aleks kosara után Roberto kapott technikait a sokadik bosszantó ítélet után (51-59). Crystal vette hátára csapatunkat, ismét közeledtünk (34. perc 55-62). A 35. percben Aleks forintos labdája után Tina került helyzetbe, akit csak személyi hiba árán tudtak megállítani. Sőt, Zahuinak egy technikai is becsúszott. Sajnos Tina mindkét büntetőjét kihagyta. Yvonne szintén egyet értékesített, de így is már csak 4 pontra voltunk Bonneréktől (36. perc 60-64). Izzott a csarnok! Különösen, miután Crystal egy gyors kontra végén 64-67-re alakította az állást. Sajnos azonban előbb Bonner, majd Elhotova is igazolta klasszisát, és eldöntötték a találkozót. Az utolsó percben is mentünk még előre, mellyel elértünk annyit, hogy 8 pont lett a két csapat közti különbség a lefújáskor.

Maradunk hazai pályán. Szombaton 18 órakor a PINKK együttesét fogadjuk.

Roberto Iniguez: Csak a szünet után mutattuk a saját játékunkat, ez pedig kevés. Az első félidő olyan volt, mintha még Szekszárdon lettünk volna. Utána meg már olyan hátrányban voltunk, ahonnan nehéz visszajönni. Azt el tudom fogadni, hogy támadásban hibázunk, de védekezésben nem lehet ennyi kihagyásunk! Karácsonyig még három kőkemény meccsünk lesz az Euroligában, kettő meg a magyar bajnokságban, melyeken vissza kell találnunk önmagunkhoz. Mind fizikailag mind fejben. Az élet ilyen küzdés, van, hogy elesünk, de fel kell tudnunk állni. Hiszek a csapatban, tudom, hogy mire vagyunk képesek! Nincs mese, meg kell találnunk a formánkat!

Natalia Hejkova: A statisztikát nézve nagyon örülök, hogy a kezdő sorunk minden tagja ponterős volt, mindenki veszélyes volt az ellenfél palánkjára. A másik szám, mely szembeötlő, az a 48 lepattanónk. Ez a két tényező döntött. Ezekkel a mutatókkal mindenki ellen fel tudjuk venni a versenyt, még akkor is ha vannak olyan gyengébb szakaszai a mérkőzésnek, mint most a második félidőben. Kispadunk megrövidülése is okozott gondokat, de most örülni kell a győzelemnek, és annak, hogy pár óra buszozás után már otthonunkban lehetünk.

Aleksandra Crvendakic: Puhán kezdtünk, pedig tudnunk kellett volna, hogy az Euroligában nincs idő bemelegedésre, az elejétől fogva oda kell figyelni. A második 20 perc már rendben volt, de a lepattanók terén megöltek minket. Nap mint nap keményen dolgozunk, biztos vagyok benne, hogy kilábalunk a mostani két mérkőzés gyengébb teljesítményéből és még erősebben térünk vissza!

Marija Rezan: Nagyon örülök az első idegenbeli győzelmünknek! Nagyon jól kezdtünk, de a szünet után ezt nem tudtuk fenn tartani. Ezzel együtt nagy energiákat mozgósítottunk, mely a végjátékban meghozta eredményét.