Keresés:     2018 július 15. vasárnap

Megdolgoztunk az előnyért

Az első negyed végén feljavultunk védekezés terén, és onnan már fokozatosan növeltük a különbséget 25 pontig. Folytatás pénteken 18 órától Győrben.

SOPRON BASKET - CMB CARGO UNI GYŐR 80-55 (19-18, 22-15, 20-8, 19-14)
Sopron, 700 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 9/3, Turner 16/12, Crvendakic 3/3, Milovanovic 19/9, Jovanovic 15 Cs.: Salvadores 10/3, Page 6, Dubei 2, Weninger -

CMB CARGO UNI Győr: Laklóth 6/3, Fields 13/9, Varga Zs. 4, Krivacevic 9, Goree 6 Cs.: Simon Zs. 6/6, Nagy-Bujdosó 6/3, Czank 3/3, Stepanova 2, Török Á. -, Markó D. -

Mezőny dobószázalék: 30/59 51% ill. 20%53 38%

3-pontos dobószázalék: 10/27 37% ill. 8/19 42%

Büntető dobószázalék: 10/18 56% ill. 7/8 88%

Lepattanó: 36 (Salvadores 8) ill. 29 (Krivacevic 6)

Gólpassz: 16 (Fegyverneky, Turner 4-4) ill. 13 (Fields 5)

Szerzett labda: 9 ill. 5

Eladott labda: 9 ill. 19

Blokk: 0 ill. 0

Fault: 13 ill. 22

Mindkét csapat két győzelemmel jutott be a bajnoki elődöntőbe, hogy a héten eldöntsék, ki léphet majd pályára április végén a bajnoki címért.

Az első pontok mindkét térfélen büntetőkből estek, majd a második perc végén, Yvonne triplájának köszönhetően az első mezőny kosarat is regisztrálhattuk (5-3). A győri Laklóth szintén távolról volt eredményes. A bedobok után a centerek következtek, majd a vendégeknél, a pályára lépő Simon Zsófi lépett elő vezérré. Pontos tempói után időt kértünk (5. perc 9-11). A 7. perc végén ismét előnyhöz jutottunk. Zsófi dobása hullott gondolkodás nélkül a gyűrűbe (14-13). Ismét riválisunk újított, de a negyed végén Angela triplájára már nem tudtak választ adni (19-18). Vezetőedzőnk keményebb védekezést kért csapatunktól, többször is benn hagytunk faultot.

Nagy-Bujdosó és Czank is triplával folytatta, mellyel ismét előnybe kerültek a zöld mezesek (12. perc 19-24). Hullámzott a mérkőzés, hol az egyik, hol a másik félnek voltak jobb pillanatai (14. perc 23-24). A negyed derekán, a támadóidő lejártával gyakorlatilag egy időben, Jeca növelte pontjaink számát, jól használva a palánkot (15. perc 25-26). Az ő triplája hozta meg az egyenlítést is, majd a 17. percben Sandro Orlando kért időt (17. perc 28-28). Újra a korábban hatékony zónájukhoz nyúltak, de ezúttal azonnal átdobtuk az előttünk magasodó védőfalat (18. perc 31-28). Jól céloztunk távolról. Yvonne a negyed utolsó percében kétszer is bevágott egy hármast (39-33). Sajnos még a szünet előtt megkapta a harmadik hibáját Aleks, az utolsó kosár azonban egy gyorsindítás végén a miénk volt. Jeca tette fel szépen Yvonne átadását (41-33).

A fordulást követően folytatódott a kemény csata. Jeca ugrasztotta talpra szurkolóinkat egy hármassal, mellyel kétszámjegyűre duzzadt az előnyünk. A 23. percben is felugrottak a nézők, de mérgükben, miután Varga Zsófi volt a kelleténél keményebb Angelával szemben. A szabálytalanság sportszerűtlent ért, de a büntető előtt, még a vendég kispad jelezte, hogy időt kér (44-33). A büntetőket elhibáztuk. Nem álltunk jól ezen a téren, már az ötödiket hagytuk ki. A védekezésünk azonban a tökéleteshez közelített ezekben a percekben. Helyzetig is alig jutott el riválisunk, miközben mi ontottuk a kosarakat. Zúgott is a megérdemelt vastaps (24. perc 51-33)! A 25. percben Tina 20 pontosra alakította a különbséget (53-33). Majdnem 6 perc elteltével engedélyeztünk kosarat vendégeinknek. Nagy-Bujdosó talált be faulttal együtt (26. perc 53-36). Sandro Orlando ismét elérkezettnek látta az időt, hogy tanácsot adjon tanítványainak, akik kezdtek kijönni a szorításunkból (28. perc 58-39). A távolságot csökkenteni viszont nem tudták (61-41).

A záró negyed elején a szó minden értelmében pontatlanok voltunk támadásban, de védekezésünk volt annyira stabil, hogy ne kelljen aggódnunk. Czankék is csak négy pontig jutottak három perc leforgása alatt (33. perc 61-45). Szurkolóink folyamatosan buzdították lányainkat, és a 34. percben Danielle egy hátralépés után szépen elhelyezte a labdát (63-45). A 35. percben már a védekezésünk is megérezte, hogy visszaesett a koncentrációs szintünk. Roberto Iniguez mérgesen jelezte időkérését (65-51). Angela lépett be kétszer is határozottan a védők közé, mely négy pontot ért (69-51). A 37. percben Angela Salvadores és Goree akaszkodott össze. A szóváltás során, a győriek elborult játékosát többeknek kellett lefogni. A szurkolók tüntetése közepette az esetet visszanézték a játékvezetők és végül mindkét játékos ellen sportszerűtlen faultot ítéltek. Angela egy szerzett labdát követő ziccerrel állt nemes "bosszút" (72-53). A közönség vastapsa mellett fejeződött be a találkozó. Csapatunk értékes győzelmet aratott egy erős ellenféllel szemben (80-55).

A párharc állása ezzel 1-0 a javunkra, folytatás pénteken 18 órakor Győrben az Olimpiai Sportparkban.

Roberto Iniguez: Puhán kezdtünk, nem voltunk fókuszban támadásban sem. A szünet után azonban teljesen más arcunkat mutattuk. Győrben hosszabb időn át kell magas szinten játszanunk, ha győzni akarunk. Nehéz ez mindenkinek, sok a mérkőzés, szűkebb lett a rotációnk is. Tudom, hogy fáradtak vagyunk, közel vagyunk a teljesítőképességeink határaihoz. Az energiáink miatt kicsit aggódok, látom a lányok mozgásán, hogy elgyötörtek, de nincs mit tenni, dolgozunk, van még három hét a szezonból. Döntőbe szeretnénk jutni a magyar bajnokságban, és akkor elmondhatjuk hogy minden szinten eljutottunk a végső megmérettetésekig. Büszke vagyok a játékosaimra és a munkára amit nap mint nap elvégeznek. Nagyszerű csapatunk van!

Fegyverneky Zsófia: Azt gondolom nem kezdtünk jól, különösen védekezésben nem voltunk a megfelelő szinten. Amikor ezen tudtunk változtatni, úgy lett a különbség egyre nagyobb.

Sandro Orlando: Gratulálok a Sopronnak! Amint nyomást helyezett ránk támadásban, úgy el is döntötték a mérkőzést. 18 percig játszottunk jól, az pedig egy Sopron ellen kevés. Csalódott vagyok a vereség miatt, de örülök, hogy láthatóan jó irányba változunk mentálisan. Minden nap fókuszban kell lennünk, jól kell edzenünk, és ha ezt megértik a lányok, akkor egyre jobbak leszünk. Ezen a szinten csak így lehetünk sikeresek, ez már a rájátszás!

Varga Zsófia: Szorosabb mérkőzésre számítottam, bíztam benne, hogy tudunk meglepetés okozni. A támadásaink nem úgy sikerültek, ahogy elképzeltük, a megbeszélt figurákat sem hajtottuk jól végre, ahogy a védekezésben sem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Viszont ha utóbbin tudunk javítani, akkor győzhetünk pénteken.