Atomerőmű-KSC Szekszárd: Studer Á. 5/3, Gereben 14/3, Eldebrink 10/3, McCall 13/6, Mansare 6 Cs.: Kis V. 4, Jovanovic 2, Bálint 2, Theodoreán -

Sopron Basket: Fegyverneky 6, Turner 7/3, Czukor D. 2, Zahui 12, Dupree 17 Cs.: Crvendakic 9, Határ 8, Salvadores 4, Dubei 2, Varga K. -

2-pontos dobószázalék: 15/37 41% ill. 25/44 57%

3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 1/12 8%

Büntető dobószázalék: 11/19 58% ill. 14/17 82%

Lepattanó: 39 (McCall 9) ill. 32 (Dupree 10)

Szerzett labda: 4 ill. 8 (Fegyverneky 3)

Eladott labda: 12 ill. 10

Fault: 20 ill. 22

IBM: 53 (Gereben 21) ill. 82 (Dupree 29)

A bajnokság két veretlenje nézett szembe egymással szombat délután Szekszárdon, ahol számíthattunk szurkolóink támogatására is. A rangadóhoz méltó hangulat a két tábornak köszönhetően biztosított volt. A játék színvonala már a csapatokra volt bízva. A hazaiaknál hiányzott a keretből a sérült Bishop.

Candice révén rögtön megkezdtük a gólok gyártását, melyre a túldó térfélen Eldebrink válaszolt (2-2). Róluk szólt a mérkőzés eleje, majd Zsófi egy 2+1-es akcióval, Studer pedig egy ugyanannyit érő triplával csatlakozott (3. perc 7-9). A negyed derekán Mansaré duplájával utolértek minket a hazaiak, de Debi találatának köszönhetően a vezetést nem tudták átvenni (6. perc 9-11). Fej-fej mellett haladt a két csapat, de valamelyest mi voltunk mindig előnyben. A negyed utolsó sikeres megmozdulása ugyan Eldebrink hármasa volt, de így is maradt 2 pont az előnyünkből (17-19). Egy-egy kosárváltást követően beállt az eredmény (19-21). A 13. perc végén Amanda duplájával a mi szekerünk lendült előbb tovább (19-23). A 14. perc végén jártunk már, amikor McCall büntetői után újra örülhettek a hazai szimpatizánsok (20-25). McCall távolról is eredményes volt, Jovanovic büntetői pedig már kék-fehér vezetést jelentettek (27-25). A 16. percben Aleks büntetője törte meg a rossz sorozatunkat (27-26). Továbbra sem szállítottak sok kosarat a felek. A Szekszárd távolról, mi inkább a festékből próbálkoztunk. Az eladott labdák terén jól álltunk, ellenben a lepattanó párharcok nagy részét elveszítettük (18. perc 29-28). Egy perccel a szünet előtt meglépett 5 ponttal riválisunk (33-28). Candice biztosította, hogy a különbség csökkenjen. így három pontos hátrányból vártuk a második játékrészt (33-30).

Most nem maradtunk az öltözőben, mint szerdán Franciaországban. Előbb Amanda, majd Zsófi is betalált, és máris mi vezettünk (22. perc 33-34). Jól védekeztünk, három és fél percen át nem kaptunk kosarat. Ekkor Kiss Virág mozdulata ért két pontot (23. perc 35-36). Sajnos Yvonne és Amanda is gyorsan összeszedte a harmadik hibáját, így a kispadra kényszerültek (24. perc 37-38). A 25. perc elején Studer büntetői után ismét szekszárdi vezetést jegyezhettünk fel (39-38). A 26. percben Betti is megkapta a harmadik hibáját, ráadásul már minden fault után dobhattak a szekszárdiak (40-40). A következő két és fél percben csak mi tudtunk felmutatni pontokat, mellyel most mi nyertünk egy kis előnyt. Időt is kért Zseljko Dokics (29. perc 40-47). A negyed végén még Yvonne váltotta két pontra Candice átadását (40-49)! Kihagyott helyzetek után Betti duplájával kétszámjegyűre növekedett a különbség (40-51). Nemzetközi szinten védekeztünk a szünet óta. Több, mint 7 perce nem kaptunk kosarat, miközben eredményesen is támadtunk (40-55)! A 34. percben Gereben talált utat, és zárta le a 15-0-ás elsöprő szakaszunkat (42-55). Nem vesztettünk a lendületből. A 35. percben Angéla helyezte el Betti átadását. Időt kértek a hazaiak (35. perc 42-57). Betti és Yvonne 4-4 faulttal vágott neki a hajrának. Előbbi egy duplával is. Ezúttal Angéla volt a kiszolgáló (35. perc 42-59). Betti a 36. percben kipontozódott, Amanda állt be a helyére (44-59). A végjátékban többször rossz megoldást választottunk, így a Szekszárd ugyan faragott valamit a hátrányából, de a magabiztos sikerünket semmi nem veszélyeztette (56-67).

Az igen értékes győzelem után remélhetőleg hasonló ritmusban tudjuk folytatni jövő csütörtökön, az Euroligában, amikor hazai pályán a görög Olympiacos együttesét fogadjuk.

Roberto Iniguez: Ahogy az előző mérkőzésen sem a vereség, úgy most sem a győzelem ténye a lényeges számomra, hanem az, hogy miként játszottunk. Most nagyon boldog vagyok! Ez a mi utunk! Remélem, hogy nem lesznek hullámok a teljesítményünkben, és mostantól ezt a szintet tudjuk tovább vinni. Jó lecke volt a szerdai Euroliga vereség!

Határ Bernadett: Tipikus rangadót láthattunk! Szerdához képest sokat tudunk javulni védekezés terén. Voltak hibák is, különösen a hajrában, de ezeken dolgozunk, és igyekszünk mérkőzésről mérkőzésre javulni.