Keresés:     2019 március 25. hétfő

A második negyedben állva hagytuk a Carolo csapatát

Jó játékkal örvendeztettük meg szurkolóinkat az új év első hazai mérkőzésén, nagy különbségű sikerrel visszavágva francia riválisunknak.

Sopron Basket - Flammes Carolo Basket 80-52 (22-14, 20-11, 19-14, 19-13)
Sopron, 1200 néző

Sopron Basket: Turner 14/6, Casas 16/6, Crvendakic 15/9, Zahui 15/3, Dupree 8 Cs.: Jovanovic 9, Dubei 3/3, Fegyverneky -, Czukor -

Flammes Carolo Basket: Bouderra 8/6, Peters 17/3, Lewis 11/3, Hruscakova 6, Filip 4 Cs.: Paget 4, Chevaugeon 2, Mbsengo-Masa -

Mezőny dobószázalék: 33/61 54% ill. 19/56 34%

3-pontos dobószázalék: 9/15 60% ill. 4/15 27%

Büntető dobószázalék: 5/6 83% ill. 10/13 77%

Lepattanó: 31 (Crvendakic 7) ill. 33 (Hruscakova 6)

Gólpassz: 23 (Turner 9) ill. 12 (Bouderra 6)

Szerzett labda: 4 (Casas 3) ill. 6 (Bouderra 2)

Eladott labda: 8 ill. 14

Fault: 12 ill. 12

EFF: 104 (Casas 27) ill. 50 (Bouderra 11)

Fotó: Tóth Zsombor

A francia Flammes Carolo gárdáját fogadtuk 2019. első Euroliga mérkőzésén. Csapatunkból hiányzott a sérült Határ Betti, és nem volt ott a kezdőben kapitányunk, Fegyverneky Zsófia sem, aki külön melegítést végzett.

Az első támadás mindkét oldalon eredménytelenül zárult, de a következőt Amanda révén már kosárral fejeztük be. A 2. perc elején pedig az első tripla is megszületett a mérkőzésen. Alekset hagyták teljesen egyedül, akinek így gyerekjáték volt a feladat. A vendégeknél Peters iratkozott fel elsőként a pontszerzők közé (2. perc 5-2). A 4. percben Yvonne is bevágott egy triplát! Időt is kért a védekezési hibák miatt láthatóan dühös francia szakvezető (10-4). Chevagueon jelentkezett játékra a negyed derekán, Filip pedig leülhetett pihenni. Kevés volt a pont. Keményen odatették magukat védekezésben a sötét mezesek, de mi is ott lógtunk a nyakukon (6. perc 12-8). Beállt 4-6 pont közé a különbség, mely a 9. perc végén Candice tempójával ugrott nyolc egységre (20-12). Sőt, Amanda térátölelő indítása végén Yvonne ziccerével 10 pont előnynek tapsolhatott a soproni publikum (22-12). Volt még egy francia válasz, de a nyolc pontos különbséggel így is elégedettek lehettünk 10 perc után (22-14). A negyedek között az STC Cheerleaders szórakoztatta látványos elemekkel a lelátón helyet foglalókat.

Az idén először Tina Jovanovicot is a pályán köszönthettük, aki kettős bokaműtétét követően tért vissza. A 11. perc végén Fegyverneky Zsófia is játékra jelentkezett, Tina pedig az első kosarát is megszerezte egy palánk alatti belépés végén. Queralt vette szépen észre a helyzetet (22. perc 24-16). A franciaországi találkozón a távoli pontos dobásaival minket őrületbe kergető Lewist egyelőre jól fogtuk. Pont nélkül állt a megbízhatóságáról híres klasszis (15. perc 24-18). Queralt varázsolt be egy labdát estében, újra tapsra fakasztva szurkolóinkat. Az ellentámadás végén a másik kispad is boldogan csapott a levegőbe (16. perc 26-20). A 17. percben Debi is beszállt a játékba. Bouderra első hibája nagy tapsot kapott szurkolóinktól. A kis francia irányító fault határon mozgó védekezése sokáig büntetlen maradt (18. perc 28-22). Aleks és Amanda hármasaival léptünk meg ismét vendégeinktől, akik időt kértek (19. perc 34-22). Érdekes jelenetet láthattunk a játékrész hajrájában. Queralt a támadóidő lejártának pillanatában hintett hármast, mialatt szabálytalankodtak Amandával, így még két büntetőt is dobhattunk. Amanda nem hibázott, így 5 pontot értünk el egy támadásból (39-23)! Peters büntetőit követően időt kértünk. Pont maradt még egy támadásra időnk a szünetig. A megbeszélt taktikát zónával próbálták megzavarni a franciák, de Aleks messziről átdobta a védőfalukat (42-25).

Több, mint megnyugtató előnytől várhattuk a második félidőt, de nem volt mindegy a különbség sem, így nem szabadott visszavennünk a tempóból. A játék képe kiegyenlítettebb lett, ellenfelünk újra rátalált a saját ritmusára. A felzárkózáshoz azonban ez kevés volt. A 26. percben magához is hívta tanítványait Romuald Yeernaux, hátha valamit tudnak még változtatni a hatékonyabb játék érdekében (25. perc 54-35). A 27. percben azt láthatták, hogy Yvonne triplájával, majd Aleks tempójával már 24 ponttal előzzük meg őket (59-35). Remekül védekeztünk, Roberto Iniguez is elégedetten tapsolta meg a lányokat az oldalvonal mentén (30. perc 61-39)!

Queralt pillanataival indult a záró negyed. Spanyol légiósunk szép megmozdulásokkal repítette tovább csapatunkat a győzelem felé (33. perc 65-39). Kétszer is könnyed találatot engedélyeztünk, melyet vezetőedzőnk észlelt, és időt kért, hogy a nagy előny mellett ne hagyja esni a lányok koncentrációját. A 35. percben Candice kezét csapták el miközben dobásra emelte volna a labdát. Ezt hangos „fault” kiáltással jelezte a játékvezető felé, aki természetesen technikaival büntette a reklamálást (68-45). Queralt nem tudott hibázni, ahol beleállt a dobásba, annak kosár lett a vége (37. perc 70-47). Védekezésben már nem fogyasztottunk el annyi energiát, mint korábban, de ez is elegendő volt a különbség biztos őrzéséhez. Másfél perccel a lefújást megelőzően még időt kértek a vendégek (75-52). Az utolsó percet, mely során Debi is beköszönt egy triplával, már állva ünnepelték szurkolóink. Kijárt a vastaps a csapatnak a ma esti előadásért (80-52)!

A hétközi csata után ezúttal hétvégén sem jutunk levegővételhez. A magyar bajnokságban egyik közvetlen riválisunkhoz, az ALUINVENT-DVTK-hoz látogatunk Miskolcra.

Roberto Iniguez: Nem lehet ezt a meccset a nyitó fordulóhoz hasonlítani. Sok nehézséggel küzdünk. Betti sérülése, Tina most jött csak vissza, Zsófi játszott ugyan, de csapatedzés nélkül. Nagyon nehéz így dolgozni, felkészülni a mérkőzésekre. Eszméletlen, ahogy dolgoznak a lányok, nem keresnek kifogásokat. Nagy ambícióval mennek előre, tudják, hogy jó úton járunk, a védekezésünk is egyre tökéletesebb. Elmondtam nekik is az öltözőben, hogy nagyon büszke vagyok rájuk, de aggódom is, mert nem tudom, hogy meddig tudjuk ezt a szintet, ilyen helyzetben tartani. Megyünk tovább!

Romuald Yernaux: Nagyon nehéz mérkőzés volt. Fizikailag volt igazán különbség a két csaapt között, a Sopron nagy nyomást helyezett ránk, nem találtuk így a ritmusunkat se. Próbáltuk a legjobbunkat nyújtani, de ez nem volt elég. Az első félidő második felében volt egy rosszabb periódusunk, ahonnan már nem volt visszaút.

Tina Jovanovic: Nagyon izgatott voltam, nagy nap volt ez a számomra! Jó volt újra a csapat része lenni a parketten is. Nagyon nehéz volt, különösen az elején, de igyekeztem segíteni a társakat, és remélem, hogy a játékkal együtt a forma is egyre jobb lesz.

Ana Maria Filip: Intenzív meccs volt, nagy tempóval, ami mellett sok nehézségünk akadt. Ezzel egyre nagyobb önbizalomhoz is juttattuk ellenfelünket. Sajnos nem tudtunk kellőképpen reagálni a diktált tempóra.