Keresés:     2019 augusztus 21. szerda

Visszavágott a Salamanca

Egy hihetetlenül hullámzó mérkőzésen, a végjátékban pontosabb Salamanca elvitte előlünk a győzelmet.

Sopron Basket - Perfumerias Avenida Salamanca 66-68 (17-17, 12-29, 20-12, 17-10)
Sopron, 1000 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 4, Turner -, Crvendakic 18/12, Zahui 19/6, Dupree 10 Cs.: Casas 9/3, Határ 6

Perfumerias Avenida Salamanca: Asurmendi 8/6, Loyd 19/9, Givens 4, Gil 2, Robinson 7 Cs.: Elonu 13, Dominguez 10/3, Arrojo 5/3

Mezőny dobószázalék: 26/58 45% ill. 29/59 49%

3-pontos dobószázalék: 7/18 39% ill. 7/14 50%

Büntető dobószázalék: 7/7 100% ill. 3/4 75%

Lepattanó: 33 (Dupree 12) ill. 27 (Gil, Robinson 6-6)

Gólpassz: 11 (Turner 7) ill. 11 (Gil 3)

Szerzett labda: 7 (Crvendakic 3) ill. 9 (Loyd 3)

Eladott labda: 16 ill. 13

Fault: 13 ill. 12

IBM: 82 (Crvendakic 20) ill. 68 (Loyd 19)

Ahogy közeledik az alapszakasz vége, úgy élesedik a küzdelem az Euroligában. Mindkét fél tudta, győzelmünk esetén komoly lépéselőnyre tehetünk szert az új szakvezetővel és egy világbajnokkal, Jewell Loyddal kiegészült spanyol Salamancával szemben. Nálunk is volt egy új arc, az elsősorban edzésekre szerződtetett ikonunk, Honti Kata, akinek játékengedélyét az Euroligára biztos, ami biztos, kiváltottuk. A két csapat spanyol szakmai stábja kedélyesen üdvözölte egymást a bemutatás követően, de biztosak lehettünk benne, hogy pár perc múlva már mindannyian ezer fokon égve irányítják tanítványaikat. Szurkolóink is készültek sálakkal, dudákkal, na, meg a hangjukkal. Minden adott volt tehát egy remek mérkőzéshez!

Az első akciók mindkét oldalon vakvágányra futottak a nagy rohanásban. A 2. perc közepén jártunk, amikor Alekset egyedül hagyták a 6,75-ös vonalnál, mely egyet jelentett egy triplával! Ettől olyan lendületet kaptunk, hogy a 4. percben már 8-0-ról tanúskodott az eredményjelző (8-0). Az 5. percben Amanda ellen szabálytalankodtak dobás közben. A három büntető előtt azonban időt kértek vendégeink. A rövid pihenőről visszatérve Amanda bedobta mindhárom büntetőjét, tovább növelve előnyünket (11-0). Csupán a 6. percben jegyezhettünk fel az első vendég kosarat, melyet Arrojo szerzett a gyűrű alatt. A spanyol játékos nem sokkal később egy triplát is elhelyezett (7. perc 11-5). Volt néhány pontatlanabb védekezésünk, és támadásban sem jöttek be a megmozdulásaink, melyeket a maga javára fordított riválisunk. A 9. percben Elonu fordult be Candice mellett, vezetőedzőnk pedig máris jelezte időkérését (15-9). Dominguez irányítása jó csere volt a túloldalon, a spanyolok rutinos kisembere felpörgette csapata játékát, és fontos találatokat is elhelyezett. A negyed végére el is tűnt az előnyünk (17-17).

A 11. percben Givens már ellenfelünket juttatta előnyhöz. Alaposan beragadtunk 17-9 óta 12 pontot kaptunk egyhuzamban (12. perc 17-21). Queralt lendítette tovább a szekerünket, de továbbra is döcögött a játékunk. Sok helyzetet elrontottunk, melyek segítették a kékeket az általuk preferált gyors támadások kivitelezéséhez. A 14. percben újra időt kértünk, meg kellett valahogy állítani Dominguezéket (19-26). Most már a könnyű ziccerek is kiperdültek, szemben a túloldallal, ahol minden beesett (15. perc 19-31). A 16. perben még csak a 4. pontunkat szereztük a negyedben Amanda belépését követően. Láthatóan nagy volt a baj! Teljesen szétesett a játékunk, sorra adtuk el a labdákat, a 17. percben már majdnem 20 ponttal járt előbbre a Salamanca (21-39). Nem találtuk a Salamanca védekezésének az ellenszerét, és átjáróház volt a védelmünk is (18. perc 24-41). A 20. percben kialakult a 20 közte (26-46). Az első félidő utolsó másodperce minden szempontból jól jött. Egyrészt Queralt triplája pont beesett, illetve mehettünk az öltözőbe rendbe rakni a fejeket (29-46).

Amanda két büntetőjével kezdtük meg a felzárkózást, de a következő percben megint ellenfelünk szállította a kosarakat (22. perc 31-50). Amandát szerencsére ponterős játék jellemezte, és bíztunk benne, hogy a többiek is megtalálják a dobóformájukat. Aleks triplájánál mindenesetre felcsillant a fény az alagút végén (24. perc 38-50). Sajnos a világbajnok amerikai klasszis, Loyd, emberrel a nyakán is ontotta a kosarakat (26. perc 40-56). Amanda azért tartotta vele a lépést (mindketten 19-19 pontot számláltak. Hármasával 11 pontra jöttünk fel (28. perc 45-56). Voltak lehetőségeink tovább csökkenteni a hátrányunkat, de a befejezésekbe többször is hiba csúszott. A 30. perc elején időt kért a Salamanca (47-58). A negyed végén, Betti tempójával így is bejöttünk 10 pont alá (49-58).

A záró 10 perc első támadásából Dominguez volt eredményes, majd Zsófi állhatott oda büntetőzni (32. perc 51-60). Vendégeinknél is kicsordult pár tiszta dobás, úgy tűnt, most tőlük pártolt el a szerencse. Persze ezt mi nem bántuk! A 33. percben felrobbant a lelátó! Aleks triplájával 4 pontra voltunk már csak a spanyoloktól, akik azonnal időt kértek (56-60). Nem jött jól, Queralt begyűjtötte a negyedik hibáját. Mindenesetre pályán hagytuk, miután ő hatékonyabbnak bizonyult védekezésben Loyd ellen. Beléptünk a 34. percbe, melyet Candice vezetett fel egy duplával (58-60). Visszajöttünk a meccsbe, de Asuramendi egy demoralizáló hármassal újra 5 pont előny harcolt ki csapatának (58-63). Betti lépett be kétszer is remekül a palánk alá, és a bejátszásainkat kosárra váltotta (36. perc 62-63). A 37. percben Candice duplájával átvettük a vezetést (64-63)! Dominguez egyenlített a túloldalon egy büntetővel (64-64). Nagyon izgalmas három percre volt kilátás! Candice végre hozta azokat a gólokat, amiket megszokhattunk tőle, de most mi rontottunk többször is ziccerben. Elonu viszont az utolsó két perchez érkezve, nem. Ismét vezetett a Salamanca. Időt kértünk (39. perc 66-68). A megbeszélt figura szépen végigfutott, de a dobás kiperdült. Lepergett egy perc, kosár nélkül, ráadásul Amandára támadót fújtak. 47 másodperccel a vége előtt támadhattak az előnyben levő vendégek. Dominguez darálta le Yvonne-t, a sokadik faultot le is fújták. Dobást ez még nem eredményezett, mivel csak a harmadik csapathibánál jártak a kékek. Időt kértünk 15 másodperccel a vége előtt (66-68). Arra számíthattunk, hogy még egyszer oda fognak ütni Dominguezék. Amanda maradt egyedül a hármasnál, de ezúttal nem ért célba a labda. Győzött a Salamanca, életben tartva továbbjutási esélyüket (66-68)!

Vasárnap folytatjuk a fontos mérkőzéseink sorozatát. 18 órakor a Szekszárdot fogadjuk hazai környezetben.

Roberto Iniguez: A második negyedben mutatott játékunkkal nem érdemeltünk győzelmet. Visszajöttünk a szünet után, de 20-25 perc játékkal nem lehet nyerni. Tanulnunk kell a mai vereségből! Néha a vereség a legjobb tanítómester! Úgy érzem, túl sokat számolgatunk, gondolkodunk az előttünk álló feladatokon, ahelyett, hogy mérkőzésről mérkőzésre haladnánk, ahogy tavaly is. Azt a mentalitást kell elővennünk újra. Edzésről edzésre, napról napra, meccsről meccsre kell haladnunk. Meg kell ezt értenie mindenkinek a csapatban. Ez a legfontosabb lecke!

Miguel Ortega: Nagyon boldog vagyok, hogy győzelemmel tértem vissza Salamancába, az Euroligába! Amikor az energiánk jó szinten van, akkor nagyon jól tudunk játszani. Amikor ez kevesebb, akkor csökken a minősége is a játékunknak. A lényeg, hogy ilyen szituációkban sem szabad elveszteni a hitünket, a fókuszt, menni előre. Ez vezetett ma sikerre.

Aleksandra Crvendakic: Nagyon jól kezdtünk, de valami utána megtört. Védekezésben és támadásban is rosszul teljesítettünk. Próbáltunk visszajönni, de nehéz 17 pontos hátrányt ledolgozni. Pozitívnak kell maradnunk, fókuszálni a következő meccsre és kijavítani a hibákat.

Jewel Loyd: Lassan kezdtünk, de később támadásban találtunk energiákat, és egyre jobban mozogtunk. A szünet után a Sopron jól dolgozott, de a végjátékból mi jöttünk ki jobban.