Keresés:     2019 március 22. péntek

Nyolcadik alkalommal emelhettük magasba a Magyar Kupát!

Csapatunk a Magyar Kupa Döntő három napja során végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, megérdemelten hódította el a serleget népes számú szurkolótáborunk előtt! A Legjobb Játékos (MVP) csapatunk kapitánya, Fegyverneky Zsófi lett, míg a döntő mérkőzés legponterősebb játékosának járó díjat Turner Yvonne vehette át. Ünneplésre azonban most nincs idő, mostantól már a keddi Bourges elleni párharcra készülünk!

Sopron Basket - Atomerőmű-KSC Szekszárd 81-72 (20-11, 19-17, 18-11, 24-33)
Győr, 1100 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 17, Turner 20, Crvendakic 7, Dupree 13, Határ 8 Cs.: Jovanovic 7, Dubei 5/3, Zahui 4, Honti -

Atomerőmű-KSC Szekszárd: Eldebrink 14/6, Dojkic 7, Gereben -, McCall 19/3, Bishop 15/6 Cs.: Theodoreán 3/3,

Mezőny dobószázalék: 26/48 54% ill. 16/32 50%

3-pontos dobószázalék: 1/6 17% ill. 7/25 28%

Büntető dobószázalék: 26/34 76% ill. 19/20 95%

Lepattanó: 31 (Crvendakic 8) ill. 31 (McCall 11)

Gólpassz: 15 (Turner 7) ill. 10 (Studer Á. , Eldebrink 3-3)

Szerzett labda: 5 ill. 2

Eladott labda: 6 il. 11

Fault: 22 ill. 28

IBM: 97 ( Turner 27) ill. 62 (McCall 27)

Kora délután a szép számú miskolci tábor örömére a DVTK csapatához került a bronzérem, majd 17 órától következhetett a várva várt döntő. Fantasztikus hangulatot varázsolt a csarnokba a két szurkolótábor. Nagy számban érkeztek a címvédő szekszárdi szimpatizánsok, a közel 400 soproni szurkoló pedig nem fért el a kijelölt szektorba, így még egyet megtöltöttek csapatunk kispadja mögött. Magas szerkezetben kezdtünk, Zsófi mellett Határ Betti is a kezdőben kapott helyet.

A döntő első pontja Zsófi nevéhez fűződött, melyet büntetőből jegyzett. Betti duplája a 2. percben már kettőt ért. A mi palánkunk alatt Bishop ellen szabálytalankodtunk. Az ausztrál center mindkét büntetője a helyére került (3-2). Határ Bettit remekül találtuk meg labdákkal a 3. percben már a 6. pontját szerezte. Bishop még nála is jobban állt, mind a 7 szekszárdi pontot ő szállította (4. perc 7-7). Az 5. percben Candice lépett be határozottan az alapvonalon (11-7). Az 5. percben a kékek cseréltek először. Studer Ágnes érkezett a horvát Dojkic helyére. McCall erőszakossága eredményezett két pontot a szekszárdiaknak, míg nálunk Aleks helyezett el egy tempót (7. perc 13-9). A 8. perc elején Candice faulttal együtt is betalált két védő szorításában. A plusz büntetőt sem hibázta el. Zúgott a Hajrá Sopron! a lelátóról (16-9). Yvonne ziccere után pedig egy emberként ugrott fel kispadunk. 7-0-át repesztettünk! Zeljko Dokic időt kért (8. perc 18-9). Közben Betti szorult ápolásra.Cseréltünk is, Tina és Debi is csatasorba állt. Alaposan lehúztuk a rolót a negyedd dereka óta. Dobóhelyzetig is alig jutott el riválisunk. A 10. percben Eldebrink büntetőivel mozdult el a 9 dobott pontról a KSC (18-11). A negyedet Debi rendezte le a sarokból (20-11).

A sarokból indult a második 10 perc is. McCall bombája hármat ért. Szépségdíjas találat volt, ahogy Zsófi egyedülálló tempója is (12. perc 22-14). Yvonne óriási zsugájából Tina 10 pont fölé küldte a különbséget a 13. percben (25-14). Mezőnyben megszenvedett euroliga szintű védekezésünkkel ellenfelünk, mely a 16 pontjának majdnem a felét, szám szerint 6-ot, büntetőből ért el (27-16). A 14. percben idmét Zeljko Dokic kért időt, majd Tina büntetőinek tapsolhattunk (29-16). Bálint Réka nem bírta lábbal játékosaink sebességét, így hamar összeszedett két faultot. A 16. percben Amanda lépett be a palánk alá, a túloldalon pedig liosztott egy blokkot! Az ellentámadásból Debi szerzett triplát! Már több, mint kétszer annyi pontnot számláltunk, mint riválisunk (16. perc 34-16). Eldebrink is megmutatta, hogy képes bravúros találatokra (17. perc 34-18). Bettire fújtak rá könnyedén kétszer is. Harmadik hibája miatt le keleltt ültetnünk válogatott centerünket (17. perc 35-20). Studer faragott a különbségből egy triplával. Időt akartunk kérni, de kicsit későn jeleztük, így nem kaptunk rá engedélyt (19. perc 37-24). Egy perccel később ismét Studer villant, és most már jött is az időkérés (37-26). Trükkösen zónára állt fel a Szekszárd, de ahogy áthoztuk a labdát a felezőn, visszaváltottak emberfogásra. A támadást Tina révén kosárral zártuk, de McCall még büntetőkből módosított a félidei álláson (39-28). A szünet előtti hajrá ellenfelünk perceit hozta, de bíztunk benne, hogy marad elég erőnk a folytatásra. A szekszárdiak töltöttek el több időt az öltözőben, a három szinte végig pályán lévő kulcsemberüknek - McCall, Bishop, Eldebrink - is biztosan jól jött a pihenő.

Eldebrink visszahozta 10 pont alá csapatát, majd Studer is betalált. Nagy lendülettel kosárlabdázott a védekezésben is beerősített ellenfelünk, míg mi egy kicsit fáradtabbnak tűntünk ezekben a percekben. Legalábbis védekezésben nem voltunk ott annyira lábbal, mint a mérkőzés első szakaszában (23. perc 39-32). Jó lett volna új lendületet kapni egy találattal, de rendre kiperdültek a dobásaink. McCall focis mezhúzással harcolt ki magának egy sportszerűtlen hibát. Candice két hibátlan büntetővel vett revansot, majd Yvonne csente el a labdát (43-32). Vezetőedzőnk kapott technikait a 25. percben, melyet akár a túloldalon is kioszthattak volna... (43-35). Yvonne is csatlakozott a három hibával állókhoz, de még pályán hagytuk, melyet egy 2+1-es akcióval hálált meg (46-35). Új erőre kaptunk, és pillanatok alatt elléptünk ellenfelünktől. Időt is kért Zeljko Dokic. Állva tombolt mindkét soproni szektor (27. perc 50-35). Eldebrink és Zsófi váltott kosarat a negyed utolsó percében, majd ismét Zsófi büntetőzhetett Dojkic felesleges faultját követően (55-37). Közben pályára került Kata is, Aleks pedig pihenhetett. A tökéletes végszót Zsófi adta meg egy jó ritmusú betöréssel (57-39).

Nem adta fel a Szekszárd, és újabb erőket mozgósítva csökkentette hátrányát. McCall tért vissza, és rögtön beköszönt, ráadásul Bishop is hármassal jelentkezett (32. perc 57-44). Yvonne cikázott át a szekszárdi védők között, értékes kosarat szerezve. Időt kért ellenfelünk (33. perc 59-44). Dojkic lépett el Debi mellett, egyéni akciója három pontot hozott a kékek konyhájára (33. perc 59-47). Bishop forgatta be Bettit, ismét jött fel a Szekszárd. Megnyugtatólag hatott Candice higgadt megmozdulása, amivel elrepítette védőjét (34. perc 61-49). Eldebrinket hagytuk egyedül a sarokban, ez pedig neki ujjgyakorlat volt (35. perc 63-52). Kimaxolta a támadóidőt a Szekszárd, de csak eljuttatták a labdát a gyűrűbe (36. perc 65-56). Sok faulttal tördelte a játékot ellenfelünk, így nem tudtunk gyors akciókat vezetni. Ugyanakkor ez azt jelentette, hogy bónuszba kerültünk, és minden szekszárdi személyi hiba után dobhattunk. Mindezt precízen tettük. A 37. percben mi is összeszedtük a 4. csapathibát. A különbség 10 pont környékére állt be (37. perc 69-58). Az utolsó percekben már lassan járattuk a labdát, figyelve a biztos előny tartására. 74-65-nél léptünk be az utolsó percbe, melyet a mi időkérésünk vezetett fel. Szurkolóink ekkor már állva ünnepeltek, innen már nem lehetett elveszteni a finálét! Az utolsó perc képét csúnyán elrontották a keménykedő szekszárdi faultok, de a lényegen mindezen nem változtatott, megérdemelten hódítottuk vissza a kupát Sopronba!

Örömszavak

Fegyverneky Zsófia: Nagyon örülünk, hogy visszahódítottuk a kupát! Egy nagyon kemény három napon vagyunk túl. Fizikálisan elfáradtunk, de remélem mentálisan ez a siker ad egy olyan löketet a csapatnak, hogy keddig sikerül regenerálódnunk minden téren, és akkor újult erővel tudunk a FINAL4-ba jutásért küzdeni.

Turner Yvonne: Köszönjük szurkolóinknak, hogy eljöttek és támogattak minket! HAJRÁ SOPRON!