Keresés:     2019 augusztus 19. hétfő

Bajnoki döntőt nyújtottunk át Húsvétra szurkolóinknak

Az elődöntő második felvonásán Zalaegerszegen is nyerni tudtunk, így készülhetünk a pénteken kezdődő bajnoki döntőre, ahol a Győr vagy a Miskolc lesz az ellenfelünk.

ZTE NKK - Sopron Basket 62-90 (18-27, 21-19, 11-24, 12-20)
Zalaegerszeg, 400 néző

Sopron Basket: Turner 8, Casas 5/3, Crvendakic 29/3, Dupree 18, Határ 6 Cs.: Zahui 8/6, Dubei 8/6, Weninger 8/6, Czukor -, Varga K. -

ZTE NKK: Koizar 2, Maltsi 13/6, Pusztai 15/3, Boonstra 12/3, Horti 13 Cs.: Kovács G. 3/3, Gáspár-Szalay V. 2, Benke 2, Preisinger -

2-pontos dobószázalék: 15/35 43% ill. 30/46 65%

3-pontos dobószázalék: 4/15 27% ill. 7/15 47%

Büntető dobószázalék: 20/24 83% ill. 9/10 90%

Lepattanó: 24 (Boonstra 5) ill. 33 (Zahui, Crvendakic , Turner 6-6)

Gólpassz: 10 (Koizar 6) ill. 18 (Turner 10)

Szerzett labda: 5 ill. 8 (Turner 3)

Eladott labda: 14 ill. 12

Fault: 13 ill. 21

IBM: 59 (Pusztai 15) ill. 105 (Crvendakic 32)

A bajnoki elődöntő második mérkőzésén keményebb ellenállásra számítottunk a ZTE csapatától. A sérült Fegyverneky Zsófia mellett légiósaink közül ezúttal Tina Jovanovic maradt ki a keretből. Húsvét vasárnap ellenére szép számmal érkeztek szurkolók Sopronból is.

Candice az előző mérkőzéshez hasonlóan egy pontos tempóval köszönt be rögtön az első támadásunk végén. A második percben Horti egyenlített egy jó belépést követően (2-2). A 3. perc elején átvette a vezetést a ZTE, de csak Aleks 2+1-es akciójáig (7-9). A fiatal Pusztai két pontos dobással jelezte, hogy nincs megilletődve, míg nálunk Aleks volt rendkívül hatékony. Négy perc alatt 9 pontig jutott (9-11). Nagy dobópárbaj zajlott a parketten, a védekezésre még nem fordítottak kellő energiát a felek (5. perc 12-17). Aleks 11. pontja után időt kért ellenfelünk. Nyolc ponttal terheltük meg a hálójukat szűk két perc alatt, míg ők egyet sem tudtak felmutatni (6. perc 12-19). A 8. percben Amanda és Debi jelentkezett játékra (16-21). Pusztai továbbra is hibátlanul játszott. Szép betörésből elért palánkosával egy kosárnyi távolságra jött vissza a ZTE (9. perc 18-21). Debi és Amanda triplájával a negyed hajrájában 9 pontra növeltük előnyünket (18-27). Debi újabb hármasával kétszámjegyű különbség alakult ki (18-30). A 14. percben Amanda vétett támadó faultot, mely már a második hibája volt. Roberto Iniguez le is ültette, és visszaállította a csatasorba Bettit (26-33). Lépésről lépésre közelített hozzánk a jól játszó ZTE, de a negyed derekán gyors akciókat vezetve ismét távolodni tudtunk. Időt is kért a zalaiak szakvezetője, Gáspár Dávid (16. perc 28-39). Nyitott fülekre találtak az edzői tanácsok az egerszegi oldalon, melynek eredményeként másfél perc múlva ismét 6 pontra csökkent a különbség (33-39). Sokat kerestük a labdával Alekset, aki ezt kosarakkal hálálta meg. A 18. percben már 19 pont állt a neve mellett (33-43)! A szünet előtt pár pontot faragott hátrányából a hazai csapat (39-46). Támadásban jól mozogtunk, de védekezésben javulnunk kellett a folytatásra.

Pusztai duplájával indult útjára a második játékrész, majd a kiosztásokban jeleskedő és 9 gólpasszal rendelkező Yvonne szerezte meg első találatát (21. perc 41-48). Aleks nem lassított, eredményes megmozdulásaival 10 pont fölé tornáztuk a távolságot (22. perc 41-52). Maltsi is már a 13. pontját számlálta a 23. percben (44-52). Candice előbb faulttal együtt, majd védőjétől távol is a kosárba juttatta a labdát. Időt kért a túlsó kispad (25. perc 44-59). Többször is jól zárt a védelmünk, melyekből gyors támadásokat vezetve tudtuk növelni a különbséget (28. perc 50-67). Debi triplájának köszönhetően 20 pontos különbségről várhattuk a záró negyedet (50-70). A 32. percben Virág is feliratkozott a pontszerzők közé, és tette ezt egy triplával (50-75). A mérkőzés gyakorlatilag eldőlt, Roberto Iniguez pedig lehetőséget adott Dalmának és Kamillának is, ahogy a túloldalon is pályára kerültek a legfiatalabbak (36. perc 56-79). A hajrában már a 30 pontos különbséget ostromoltuk ( 38. perc 58-87). Amanda 2+1-es akciójával el is értük (39. perc 60-90). A végeredményt Horti Dóra állította be (62-90). Mindkét tábor tapssal jutalmazta kedvencei teljesítményét. Csapatunk ezzel 2-0-val megnyerte a párharcot és készülhetünk a döntőre, míg a zalaegerszegiek a bronzmérkőzésre.

A bajnoki döntő április 26-án, pénteken rajtol. Ellenfelünk a Miskolc-Győr párharc győztese lesz, mely kedden este dől el. A párharc állása a másik ágon 1-1.

Roberto Iniguez: Egy jól küzdő Zalaegerszeget győztünk le, akik megérdemelték, hogy a bronzéremért játszhassanak.

Aleksandra Crvendakic: Nagyon jól játszott az első félidőben a Zalaegerszeg, kihasználta a védekezési hibáinkat, melyeket igyekeztünk kijavítani a szünet után. Gratulálok nekik, jól küzdöttek a párharc során. Nekünk pedig irány a döntő!