Keresés:     2017 február 22. szerda

A képlet egyszerű

Elérkeztünk az Euroliga alapszakaszának utolsó fordulójához. Továbbra is él a remény, hogy bejussunk az Európa Kupa negyeddöntőjébe, ehhez azonban francia földön kellene 11 ponttal nyerni, ahol egy győzelem is nagy fegyverténynek számít.

Hogy mennyire erős hazai környezetben a Lille, azt jól mutatja, hogy alig egy hónapja az orosz Orenburg 12 pontos vereséggel távozott tőlük. Ugyanakkor hullámzó a teljesítményük, és sebezhetőségükről a Hatay is tudna mesélni, akiknek sikerült egy ponttal jobbnak bizonyulniuk Franciaországban. Az is reményt adhat, hogy az Orenburg elleni diadaluk óta nem sikerült mérkőzést nyerniük, így elvesztették kedvező pozíciójukat a továbbjutásért vívott ádáz küzdelemben. Az új esztendőben mi is ugyanilyen pályát futottunk be, így most a két csapat egymás között dönti el, ki búcsúzik, és ki folytathatja a második számú európai kupában.

Január 4-én 72-62 arányban győztek ellenünk a Novomatic Arénában, így most 11 ponttal kellene jobbnak bizonyulnunk, hogy az egymás elleni eredményeket figyelembe véve megelőzzük őket a tabellán.

A tét óriási! Nagy csata várható a pályán és a kispadoknál is a két támadó szellemű csapat ütközetén. Csapatunk elszánt, bízzunk benne, hogy az edzéseken nyújtott jó teljesítményt a mérkőzésre is át tudják menteni! Történetünk során eddig két alkalommal ünnepelhettünk mi a lefújást követően, öt alkalommal a Lille. Ha megdobnánk az 500. pontunkat ellenük (424-nál járunk jelen pillanatban), akkor valószínűleg lenne esélyünk. Persze, csak ha védekezésben a pontátlaguk alatt tudjuk tartani őket!

Sterbenz László (vezetőedző): "Minden játékelemben, mindenkinek jól kell teljesíteni! A hazai meccsen volt 28 eladott labdánk, ha az ismétlődik, nem lesz esélyünk. Ha tizenhattal kevesebb lepattanónk lesz riválisunkkal szemben, mint ahogy legutóbb a Hatay ellen, akkor se. Minden elemben fel kell venni velük a versenyt! Párharcokban, letámadásokban, test-test elleni védekezésben egyaránt. Mindenki nagy elszántsággal fogja tenni a dolgát, meglátjuk a képességeink alapján mire jutunk!"

A találkozó szerdán 20.00 órától élőben követhető a FIBA Youtube oldalán, illetve online statisztikai közvetítés formájában is.