CEGLÉDI EKK: Hadzovic 20, Lengyel D. 5/3, Gorjanácz 5/3, Serbán 4, Skoric 16 Cs.: Szepsi 6, Kobolák 4, Ruttner 2, Szabó II. 2, Filipowicz V. -, Filipowicz D. -

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Ciglar 5, Hartley 4, McBride 22//12, Kuttor E. 7, Krnjic 19 Cs.: Crvendakic 21/6, Simon Zs. 9/3, Zsovár O. 7/3, Weninger -, Kocsis F. -

2-pontos dobószázalék: 27/56 48% ill. 32/50 64%

3-pontos dobószázalék: 2/12 17% ill. 9/16 56%

Büntető dobószázalék: 4/4 100% ill. 8/15 53%

Lepattanó: 25 (Skoric 7) ill. 29 (Krnjic 10)

Gólpassz: 9 (Lengyel 4) ill. 23 (Ciglar 8)

Szerzett labda: 9 (Skoric 3) ill. 11 (Simon 3)

Eladott labda: 13 ill. 15

Fault: 19 ill. 12

IBM: 51 (Skoric 20) ill. 121 (Krnjic 33)

Cegléden folytattuk bajnoki szereplésünket, ahova nem tarthatott a csapattal két sérültünk, Licskai Zsófia, és Dragana Stankovic sem. A ceglédiek Bozóki játékára nem számíthattak.

Ahogy azt vártuk, nagy elánnal kezdett a kiváló irányítóval rendelkező hazai együttes. Hadzovic az előző fordulókban bizonyította, hogy kirobbanó formában kosárlabdázik. A nagy rohanás pillanatok alatt dobópárbajjá alakult. Hol az egyik, hol a másik oldalon villant meg valakinek a keze. A Cegléd annyiban járt előttünk, amennyivel kevesebbet hibázott (3. perc 10-7). Úgy tűnt kidobálták magukat a két együttes játékosai, hiszen a következő 4 perc csupán 5 pontot hozott (7. perc 12-10). Puhán védekeztünk, melyet a csapatfaultunknál virító nulla is alátámasztott. Hadzovic és Kayla McBride szinte alig tudott hibázni. Előbbi 10, utóbbi 14 pontot termelt az első 10 perc során (18-23)! Kayla ihletett formát mutatott, és ezt látva a lányok szépen alá is játszottak. Úgy kezdte a második negyedet, ahogy az elsőt zárta. Egy triplával (18-26)! A 20 éven aluli szabály miatt okosan kellett rotálni, de Igor ezt is jól megoldotta (13. perc 20-30). Rendben volt már a védekezésünk is, mellyel együtt kezdtük leszakítani vendéglátóinkat (14. perc 20-35). Sara is megbízhatóan tette a dolgát a palánk alatt, a 18. percben Kayla negyedik hármasával pedig már 20 volt közte (24-44). Az első játékrész utolsó megmozdulása Sara nevéhez fűződött, de meg kell említeni Ivat is, aki a 7. gólpasszát jegyezte. Kayla pedig 22 pontnál állt (26-49).

Hadzovic és Skoric vezérletével nekünk esett a Cegléd a szünet után, de nem tudott jelentős mértékben faragni a tetemes hátrányából (13. perc 34-51). Jelzésnek mindenesetre jó volt, hogy nem szabad a koncentrációból veszítenünk. A kezdősor egyre több pihenőt kapott, de csapatunk egyik nagy erénye, hogy bárki képes előlépni vezérré. A pontgyártásban Simon Zsófi és Aleksandra Crvendakic lépett előre, és ismét 20 felett jártunk. Sőt már a 30-at is ostromoltuk, majd a 30. percben, Simi révén, el is értük (40-70). A 34. percben az agilis Sara leszedte 10. lepattanóját, melyből 19. pontját érte el. A dupla-dupla jutalma a megérdemelt pihenő lett (51-82). A hátralevő időszakban Aleksandra pillanatai jöttek el. Megállíthatatlannak bizonyult, így ma is elérhető közelségbe került a 100 pont. Végül csapatunk 99, míg Aleksandra, mindössze 19 perc alatt, 21 ponttal zárt (64-99)!

A következő éles meccsünk jóval nehezebb lesz! November 6-án, csütörtökön 16.30 órakor, az Európa Kupa nyitányán a bajnoki címvédő PINKK Pécsi 424 otthonában vár ránk egy nagyon nehéz összecsapás.

Igor Polenek: "A hiányzók ellenére jó mérkőzést játszottunk. Gratulálok a lányoknak! A következő egy hét a jövő csütörtöki PINKK elleni Európa Kupa nyitány jegyében telik."