Keresés:     2014 április 19. szombat

Vasárnapra maradt a döntés

Ellentétes félidők után, óriási csatában egy labdás mérkőzésen győzött a PEAC PÉCS a bajnoki elődöntő második mérkőzésén. Így a továbbjutásról a vasárnap 18.30 órakor kezdődő mérkőzés fog dönteni. A másik ágon a PINKK kiharcolta a döntős részvételt, miután hazai pályán is legyőzte a DVTK gárdáját.

PEAC PÉCS - UNIQA EUROLEASING SOPRON 75-74 (13-29, 15-15, 23-10, 24-20)

Pécs, 500 néző

PEAC PÉCS: Fűrész 12/6, Raksányi 25/3, Jovanovic 9/3, Nagy-Bujdosó 5, Bishop 14/3 Cs.: Reid 5, Orozovic 3, Kublina 2, Nagy D. -, Kaposi -

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Ciglar 4, Fegyverneky 7, Simon Zs. 25/12, Krnjic 7, Hawkins 7/3 Cs.: Faris 9/6, Zsovár O. 5/3, Stankovic 5, Tetemondova 3/3, Licskai 2

2-pontos dobószázalék: 16/32 50% ill. 18/28 64%

3-pontos dobószázalék: 5/21 24% ill. 9/20 45%

Büntető dobószázalék: 28/33 85% ill. 11/16 69%

Lepattanó: 27 (Bishop 9) ill. 28 (Fegyverneky 5)

Gólpassz: 12 (Bishop 3) ill. 16 (Ciglar 7)

Szerzett labda: 12 (Reid 4) ill. 10 (Simon, Faris 4-4)

Eladott labda: 13 ill. 20

Fault: 20 ill. 29

Az első mérkőzésen kialakult tetemes különbség ellenére nagy csatára számítottunk Pécsett, ahol a bajnoki elődöntő második mérkőzést rendezték szombaton.

Három tripla hullott a gyűrűbe az első két percben, melyből Simi és Tianna révén kettőt mi szereztünk. A túloldalon Bishop keze villant (2. perc 3-6). Precízen védekeztünk és lendületes játékkal szétfutottuk a hazaiakat, mely az eredményben is megmutatkozott. A 6. percben már 10 pont volt a két csapat közti távolság (7-17). Simi szárnyalt, a 7. percben már 13 pontnál járt! Két sportszerűtlen hiba is becsúszott vendéglátóinknál, akik nem tudták felvenni velünk a sebességet. A különbség egyre nőtt egészen 16 pontig (13-29). Majdnem több lett, de a videóbíró egyértelműen kimutatta , hogy Iva kezét még nem hagyta el a labda, amikor lejárt az idő.

Élesebben jött ki a folytatásra a PEAC, és elkezdte faragni a hátrányát (21-32). Bishop és Tianna nagy csatát vívtak egymással, melybe be-becsúsztak a személyi hibák. Mindkét klasszis 3-3 faultot szedett össze a negyed közepére. Licsi kapott lehetőséget, aki hamarosan be is mutatkozott két büntetővel (16. perc 24-38). Raksányi sem hibázott, mellyel már csak 10 pontra voltak tőlünk (28-38). Mindent bevetett a Pécs védekezésben. Jött a már megszokott zónájuk, és letámadással is megpróbáltak minket megzavarni. Mindez azonban nem sikerült, sőt, a szünet előtti periódusban újra a mi akaratunk érvényesült, és visszaállt a 16 pontos különbség (28-44).

Bishop 2+1-es akciójával a Pécs kezdte „pontosabban” a mérkőzést, és láthatóan védekezésben is rátettek egy lapáttal. Több labdát el is adtunk, ráadásul Tianna Hawkins begyűjtötte a negyedik személyi hibáját (24. perc 35-46). Nagy hajrát nyitott a PEAC, és Reid labdaszerzésből szerzett ziccerét követően Igor Polenek időt is kért. Újra nyílt lett a találkozó (24. perc 39-46). Nagyon kellett Kelly triplája (25. perc 39-49). Pár perc alatt azonban megfelezte a különbséget a Pécs (28. perc 44-49). Fűrész és Zsovi is elsüllyesztett egy triplát, Orozovic és Jovanovic találataival pedig gyakorlatilag eltűntette a különbséget a fehér mezes csapat. Siminek azonban elegendő volt két másodperc a negyed vége előtt, hogy beleálljon egy távoli dobásba (51-54).

Két pécsi kosár után átvette a vezetést ellenfelünk (31. perc 55-54). Problémáinkat növelte, hogy Tianna 34. perc elején beütötte az ötödik hibáját, és kipontozódott. Nagy érveszteség volt ez számunkra! Raksányi ráadásul egy triplát jegyzett, mellyel 4 pontra növekedett a pécsiek előnye (60-56). A 35. percben érdekes szituációt láthattunk. Nagy-Bujdosó találata közben Tetemondovára fújtak rá egy faultot a szabálytalankodó Bishop helyett, így még két büntetőt is dobhattak a pécsiek. Pillanatok alatt 9 pontos hátrányban találtuk magunkat (66-57). Az időkérésünk után Tete talált be távolról, miközben átálltunk zónára (36. perc 66-60). Ezt látva Zeljko Dokic is magához hívta tanítványait. Iva betörésből 4-re hozott minket vissza, egy labdaszerzés után pedig Zsófi száguldott végig és máris csak kettő volt közte (37. perc 66-64)! Fűrész Dia azonban egy világvégéről eleresztett hármassal verte vissza a feltámadásunkat (69-64). Dragana akciója is három pontot ért, Bishop büntetőivel pedig elérkeztünk az utolsó két perchez (38. perc 71-67). A 22 pontos Simi táblásával ismét kettő lett közte (71-69). Végig nagyon jól dobta a büntetőket a Pécs, de Fűrész ezúttal kettőt is kihagyott a hajrában. A támadót azonban visszaszedte ellenfelünk, és Raksányi már nem hibázott a büntető-vonal mögül (73-69). Simi eszméletlent játszott a mai napon! Újabb triplájával egy pontra jöttünk fel (73-72). Sőt, Iva betörésével, 12 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt visszavettük a vezetést (73-74). Zeljko Dokic időt kért. A kiválóan kosárlabdázó és hibátlanul büntetőző Raksányi ellen szabálytalankodtunk, aki nem hibázott (75-74). 6 másodpercünk maradt, hogy megnyerjük a találkozót. Igor Polenek kért időt. Iva lépett be a védőfalba, de nem tudta eljuttatni a labdát Sarahoz, így nyert a PEAC (75-74). A párharc ezzel 1-1, döntés vasárnap este.

Igor Polenek: "Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de a szünet után a harcosabbá váló pécsiekkel szemben visszaesett a játékunk, és belekerültünk egy olyan gödörbe, amiből nehéz volt visszakapaszkodni. A végén mégis megtettük, de vezetésünknél nem tudtuk kivédekezni a PEAC támadását. Vasárnap biztos vagyok benne, hogy hazai pályán, szurkolóink hathatós támogatásával elérjük célunkat, és belépünk a bajnoki döntőbe."