Keresés:     2016 december 07. szerda

Micsoda skalp!

Remek győzelmet arattunk a spanyol Salamanca ellen, mellyel újabb fontos lépést tettünk céljaink felé!

UNIQA SOPRON - PERFUMERIAS AVENIDA 77-68 (23-12, 18-21, 15-20, 21-13)

Sopron, 800 néző

UNIQA SOPRON:Fegyverneky 7/3, Turner 31/9, Drammeh 6/6, Krnjic 10, George 9/3 Cs.: Crvendakic 14/3, Dubei -

PERFUMERIAS AVENIDA:Dominguez 11/3, Givens 14/3, Elonu 10, Milovanovic 16/6, Gil 3 Cs.: De Souza 12, Marginean 2, Miloglav -, Salvadores -, Quevedo -

Mezőny dobószázalék: 25/58 43% ill. 30/74 41%
3-pontos dobószázalék: 8/21 38% ill. 4/15 27%
Büntető dobószázalék: 19/21 91% ill. 4/9 44%
Lepattanó: 40 (Krnjic 11) ill. 40 (De Souza 11)
Gólpassz: 17 (Fegyverneky 8) ill. 11 (Givens 4)
Szerzett labda: 5 ill. 7
Eladott labda: 19 ill. 12
Fault: 16 ill. 19

Yvonne révén az első támadásból kosarat szereztünk, de az első perc végén már a vendégeknél volt az előny (2-4). Kapkodva kezdtünk, de szerencsére az eladott labdáink mindegyikével nem tudtak élni a vendégek (3. perc 4-6). A 4. perc közepén Cayla egyenlített (6-6). A 6. percben Cayla előbb egy pöcivel, majd a hármas vonal mögül is eredményes volt, és máris vezettünk (11-8). Jöttek az első cserék. Nálunk Aleksandra váltotta Caylat, a túloldalon pedig két nagy név, Marginean és De Souza jelentkezett játékra (9. perc 15-12). A 9. perc végén időt kértek a venédgek, miután Sara labdaszerzése után Yvonne hagyta maga mögött az egész mezőnyt (19-12). Az időkérés után is mi növeltük pontjaink számát. Zsófi emberrel a nyakán, majd Yvonne az utolsó másodpercben a büntető-vonalról talált be (23-12).

Elpuskázott lehetőségeket követően a 13. percben Silvia Dominguez egy hajszálpontos triplával rázta fel csapatát. Ugyanő volt az aki betörésből sem hibázott, melyre érkezett is Sterbenz László időkérése (13. perc 25-17). Yvonne-nak ütöttek oda hármas kísérlet közben a 14. percben, de őt ez sem zavarta. A labda is a helyére került és a faultot is befújták. Ortega edző másodszor rendelte magához tanítványait, de most már szigorúbb eligazítást tartott (28-19). A bónusz büntető is ült, így visszaállt a kétszámjegyű különbség. Sőt, Yvonne már a 14. pontját szerezte. Képtelenek voltak vele tartani a lépést (31-19). De Souza gyalogolt be mellettünk, de Aleks 2+1-es akciójával a legnagyobb különbség alakult ki a 16. percben (34-21). Jeca rá jellemző leütés tempója a gyűrűben landolt, majd De Souza kapart össze egy találatot (17. perc 36-27). Ismét De Souza lépett be határozottan a lepattanóért, és késztetett minket időkérésre (36-29). Aleks lendített minket tovább a kis szünetet követően (38-29). De Souza egyre komolyabb gondokat okozott nekünk nagy termetével és hosszú karjaival. Binta egy jól irányzott triplával ugrasztotta talpra szurkolóinkat, de a szünet előtt jött ismét a brazil világsztár, De Souza (41-33).

A fordulást követően nekiveselkedett a Salamanca, hogy ledolgozza a hátrányát. Valamelyest sikerült is, de egy-egy jó megoldással visszavertük a próbálkozásokat (26. perc 52-45). A 28. percben elaludtunk a palánk alatt, melyből egy kosárnyi különbségre, 3 egységre jött fel a nyakunkra a spanyol gárda. Időt kértünk (54-51). Jeca lépett be szépen védőink mellett, tovább fogyasztva a különbséget. A 29. percben lehetősége nyílt a kék mezeseknek, hogy átvegyék a vezetést is, de nem jött össze nekik. Yvonne streetballozott kicsit, megőrjítve védőjét, de az utolsó másodpercben ismét ellenfelünknél landolt a lepattanó, melyet kosárral büntettek (56-55).

Egy pont előny maradt a záró felvonásra. Két perc pergett le találat nélkül, amikor Gil ellen szabálytalankodtunk. A spanyol center büntetőjével egyenlő állás alakult ki, melyre Aleks egy triplát húzott elő (33. perc 59-56). Yvonne lemásolta csapattársa mutatványát, Ortega mester pedig már rohant is időt kérni (33. perc 62-56). Givens lépéshibával indult, de elengedték. Yvonne pedig ismét a sarokból villant (34. perc 65-58). Nem maradt adós a válasszal a vendég együttes, de Zsófi két büntetőt is a helyére rakott (67-60). Nagyot küzdött ezekért a pontokért! Miközben nekiesett a periméternek, csúnyán beverte a vállát, melyről egy nagy piros folt tanúskodott. Nem foglalkozott azonban a fájdalommal, egy jó védekezést követően látványosan indította Yvonne-t aki nem hibázta el a ziccert, és a megítélt büntetőt sem (36. perc 70-60). Givens triplája újra felélesztette a spanyol reményeket, majd kivédekezték egy támadásunk is. A palánk alatt azonban pontatlanok voltak, így nem változott a különbség. Három perccel a vége előtt 7 ponttal jártunk riválisunk előtt, akik időt kértek, hogy kitalálják a számukra tökéletes forgatókönyvet (70-63). Beléptünk az utolsó két percbe, amikor De Souza-t faultoltuk a palánk alatt. A brazilok olimpikonja mindkét büntetőjét elhibázta, de a lepattanóból Elonu már nem hibázott (39. perc 70-65). Yvonne ziccere kiszédült, majd leindítottak minket és Jelena Milovanovic 3 pontra csökkentette a távolságot. Másfél perc maradt vissza, Sterbenz László kért időt (70-67). Binta triplája nem ért célba, de Elonu is hibázott távolról. Zsófi azonban csapat-kapitányhoz méltóan fél perccel a lefújás előtt bezúzott egy triplát. Egy emberként ugrott talpra a csarnok soproni része (73-67)! A spanyol akció végén Aleks kezében kötött ki a labda, mellyel eldőlt a mérkőzés! Aleks ellen szabálytalankodtak is, aki nem hibázta el a megítélt büntetőket (75-67). 10 másodperc volt hátra, amikor De Souza is büntetőket dobhatott Zsófi szabálytalanságát követően. Egy pontot szereztek, majd Yvonne kapta meg a lehetőséget hogy beállítsa a végeredményt. Ezt két hibátlan büntetővel meg is tette (77-68).

Óriási győzelmet arattunk, mely minden bizonnyal nagy lökést ad számunkra a vasárnapi Diósgyőr elleni rangadóra.

Sterbenz László: A Nyolc tanú híres salamancai filmben mindenki másképpen meséli el az eseményeket. A mairól csak egyféleképpen lehet emlékezni, extra teljesítmény a lányoktól és a közönségtől. Köszönjük szépen!

Manuel Angel Ortega: Védekezésben nem figyeltünk elég jól a kettő-kettőknél, támadásban pedig hiába járattuk megfelelően a labdát, ha azokból nem tudtunk kosarat szerezni.

Yvonne Turner: Nagyon határozottan, koncentráltan kezdtünk, mely megadta az alapot a mérkőzéshez. Nehéz hetünk van, de az edzői stáb tökéletesen felkészített minket ezekre a feladatokra. A Salamanca is mindent megtett a győzelemért, sok sikert kívánunk nekik a következő fordulóhoz!

Krisi Givens: Idegenben nem egyszerű játszani, küzdöttünk, de ellenfelünk nagyon okosan kosárlabdázott a mai estén.