Keresés:     2014 december 23. kedd

Tökéletes évzáró!

Az idei utolsó mérkőzésünkön a bajnoki címvédő PINKK Pécsi 424 otthonában győztünk 10 ponttal, így továbbra is veretlenül vezetjük a magyar bajnokságot!

PINKK Pécsi 424 - UNIQA EUROLEASING SOPRON 73-83 (19-24, 15-16, 19-17, 20-26)

Komló, 500 néző

Szurkolóink is velünk tartottak Komlóra

PINKK Pécsi 424: Faulkner 28/12, Ruják N. 2, Gémes-Sarok 4, Nagy D. 4, Stewart 12 Cs.: Putnina 9, Katona Sz. 7, Őri 4, Sánta P. 3

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Hartley 12/6, Simon Zs. 10/3, McBride 21, Kuttor E. 4, Stankovic 16 Cs.: Ciglar 8/3, Krnjic 6, Zsovár O. 4/3, Crvendakic 2, Licskai -, Weninger -

2-pontos dobószázalék: 25/49 51% ill. 22/47 47%

3-pontos dobószázalék: 4/18 22% ill. 5/21 24%

Büntető dobószázalék: 11/16 69% ill. 24/31 77%

Lepattanó: 42 (Stewart 13) ill. 39 (McBride 11)

Gólpassz: 12 (Ruják 3) ill. 15 (Simon Zs. 10)

Szerzett labda: 2 ill. 6

Eladott labda: 14 ill. 7

Fault: 26 ill. 18

IBM: 63 (Faulkner 20) ill. 97 (McBride 35)

Az év utolsó mérkőzésén rangadó várt ránk, Komlón, a bajnoki címvédő PINKK Pécsi 424 otthonában, ahova lelkes szurkolóink is elkísérték a lányokat. Vendéglátóink mellett szólt, hogy rápihentek a mérkőzésre, mellettünk pedig az egész szezon során eddig mutatott remek forma, mely a csütörtöki belgiumi fellépés alkalmával is magabiztos sikert eredményezett.

Repülőrajtot vettünk, és három perc után már 7 pont állt csapatunk neve mellett. A hazaiak Nagy Dorottya büntetőivel, közel három perc elteltével mozdultak el a nulláról (3. perc 2-7). Pontos védekezésünk mellett nehezen jutottak dobóhelyzetbe Faulknerék, így nem volt meglepő, hogy a 4. percben máris időt kért Roberto Hernandez. Tíz ponttal vezettünk (2-12)! Putnina jelentkezett játékra, és ha már beállt, be is mutatkozott egy duplával. Így tett Sánta Petra is, és máris megfelezte hátrányát a PINKK (6. perc 7-12). Lendületbe jött ellenfelünk, és már csak egy pontocskára voltak, amikor Simi egy triplával tért vissza a parkettre (8. perc 11-15). A 9-0-s szakaszuk azonban intő jel volt számunkra! Putnina egyenlített a 9. perc elején (15-15). Stewart volt túl lelkes védekezésben, mely három személyi hibát vont maga után. A negyed hajrájában Iva és Sara vette hátára a csapatot, melynek köszönhetően újra magunkhoz ragadtuk a vezetést (19-24).

Bő két perc rohanás és dobálózás után egykori nevelésünk, Katona Szidónia lendítette tovább a mérkőzés állását, majd Faulkner hintett egy hármast (13. perc 24-24). A vezetést ezúttal sem tudta átvenni a PINKK. Bria célzott távolról pontosan (24-27). Sok kihagyott dobás jellemezte a mérkőzés ezen szakaszát, pár lépéssel azért előbbre jártunk (17. perc 30-33). Simon Zsófi, amellett hogy szerzett 7 pontot, remekül hozta helyzetbe társait is. A 18. percben már 7 gólpassznál járt (32-37). Előnyünket az utolsó másodpercekben megfejeltük még egy ponttal (34-40).

A fordulást követően a gyűrűre mindenhonnan veszélyes Faulkner csapott bele a közepébe. Egymaga 8 pontot termelt, mellyel a mérkőzés során először a címvédőnél volt az előny (22. perc 42-40). Nagy energiákat mozgósítottak a hazaiak, míg mi kissé tompák voltunk. A 25. percben, a Putnina ellen elkövetett faultot követően Igor Polenek kért időt (44-42). Vezetőedzőnk Draganat dobta újra játékba, aki góllal hálálta meg a bizalmat. Kayla duplája pedig ismét felénk billentette a mérleg nyelvét (26. perc 44-46). Hozzá kell tenni, hogy a brillírozó Faulkner ekkor a padon pihent, és nélküle kevésbé veszélyes a gyűrűre a PINKK (27. perc 48-50). A mezőnyben nagy munkát végeztek a lányok, de sajnos a dobásokkal ma hadilábon álltunk, a fáradtság ott volt a lábakban. A negyed hajrájában Stewart beütötte a negyedik hibáját, így ismét a padon találta magát. A fiatal Sántát is többször elvitte a lelkesedése, így már ő is 4 hibát számlált. Dragana 2+1-es akciója volt az utolsó sikeres mozzanat a negyed során (53-57).

Nehéz utolsó 10 perc előtt álltunk, elő kellett húznunk az utolsó erőtartalékainkat is a téli szünet előtt. A 31. percben Simon Zsófi hozta ismét kihagyhatatlan helyzetbe Draganát, aki nem is hibázott. Simi ezzel dupla-duplához érkezett (10 pont, 10 gólpassz)! Jött is vissza Stewart, miután Iva büntetőivel, 7 ponttal ugrottunk meg (33. perc 54-61). Faulkner kezdett bele megint egy brutális sorozattüzelésbe, szinte eltüntetve a különbséget (34. perc 61-63). A amerikai irányító 28 pontnál járt! Nálunk is a két amerikai légiós lépett előtérbe. Előbb Kayla a büntető-vonalról, majd Bria a mezőnyből célzott pontosan (35. perc 61-67). Stewart használta jól testi erejét, újra csökkentve a távolságot. Óriási küzdelem, vérbeli csata folyt a parketten (36. perc 67-69)! Kayla is nagyot játszott, a 19. pontjával időkérésre kényszerítette ellenfelünket. Nem mellesleg hajszálra állt a tripla-duplától. 9 lepattanó és 9 kiharcolt fault is szerepelt a neve mellett (37. perc 67-74)! Az utolsó két perchez érkeztünk, melyet KAyla és Stewart kosár-váltása vezetett fel (69-76). Ismét Kayla villant egy blokk kiosztásával, majd átadásából Aleksandra növelte 9 pontosra a különbséget. Stewart csökkentett ebből, majd taktikai okokból faultolt. Ez az ötödik hibája volt, így a végjátékot már csak a padról nézhette. Bria nem hibázott a büntető-vonalról. Időt kért vendéglátónk (39. perc 71-80). Egy perce maradt a PINKK csapatának, hogy véghezvigyen valamiféle csodát. Nagy Dorottya gyorsan el is helyezett egy duplát, de a pályára lépő Zsovár Orsi triplája végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát (73-83). Csapatunk ezúttal is magabiztosan tette a dolgát, és lépésről lépésre felőrölte ellenfelét.

A nap másik rangadóján a Győr idegenben, 66-62 arányban legyőzte a DVTK együttesét.

Az új esztendőben először január 7-én találkozhatnak csapatunkkal, amikor bajnoki találkozón az MTK Budapest látogat Sopronba.

Igor Polenek: "Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl! Sok problémával kellett megküzdenünk a találkozóra való felkészülés során. Hatan is lebetegedtek az elmúlt napokban, de mindenki pályára akart ma lépni. Köszönöm nekik és a többieknek is, komoly erőről tettek ma tanúbizonyságot a lányok! Nagyon boldogok vagyunk, hogy a szezon felénél még mindig veretlenül állunk. Óriási köszönet annak a több mint egy tucat soproni szurkolónak, aki idáig utazott értünk, rengeteg erőt adtak a csapatnak! Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek! Találkozunk januárban!"