Mint ismeretes, elég nehéz körülmények közepette vívtuk meg utolsó alapszakasz mérkőzésünket az Euroligában. Csapatunk rögtön a mérkőzés után visszaindult a betegekkel Sopronba, és a mai napon megkezdi a felkészülést a Valencia ellen. Már, ha a körülmények engedik... A betegek állapotáról is érdeklődtünk Székely Norbert vezetőedzőnél.
- Kisebb rémálom közepette érezhettétek magatokat az elmúlt napokban.
- A kedd esti edzésen úgy tűnt, még minden rendben van. Igaz Amber, ekkor már megfázás jellegű tüneteket mutatott. Szerda reggelre Licskai Zsófi és Varga Zsófi dőlt ki elsőként a sorból, akiket egy lázzal, hasmenéssel, hányással járó vírus vett le a lábukról. Később Czinder Adrienn sem érezte jól magát, majd a mérkőzés előtt Zane és Kata kezdett el ingázni a pálya és a mellékhelyiség között. Amber állapota közben rosszabbodott, de lázcsillapítóval vállalta a játékot. Így az a nem mindennapi eset állt elő, hogy nem tudtunk teljes létszámban bemelegíteni. Ennek egyenes következménye volt, hogy nem tudtunk olyan energiákat mozgósítani védekezésben, amit szoktunk. Elmaradtak a nagy sebességű, pontos mozgásaink. A csere szisztémánk is felborult, és Kata még a mérkőzés közben is kénytelen volt időnként az öltözőt választani a kispad helyett. A lányok küzdöttek, hajtottak becsülettel, de ilyen körülmények között nem várhattunk többet tőlük.
- Így is hajszálra voltunk csak a győzelemtől.
- Hektikus találkozó volt, hol jobb, hol rosszabb rövid periódusokkal. Amikor nem tudtunk kellő nyomást gyakorolni, akkor könnyedén szerezték pontjaikat a horvátok. Tipikusan egy labdás végjátékba mentünk bele, ahol voltak tiszta dobóhelyzeteink, de célt tévesztettünk. Azonban nem is ezek a kimaradt triplák döntöttek, hanem amikor egálnál odaütöttünk, és a kosár mellett egy büntetőt is kaptunk. Így kénytelenek voltunk triplára játszani.
- A rájátszásban így a nagy hagyományokkal rendelkező Valencia következik. Előzetesen mit vársz tőlük?
- Tipikus spanyol kosárlabda várható tőlük. Egy kiegyensúlyozott gárdáról van szó, ahol a külföldiek is szépen illeszkednek a rendszerbe. Jól védekező, magas szintű passz kultúrával rendelkező együttesről van szó. Hatékony támadójátékukkal szemben precíz védekezéssel és kreativitással lehet esélyünk. Kicsit erősebb állománnyal rendelkeznek, a realitás mellettük szól, de nem tartom akkorának a különbséget köztük és köztünk, mint a Fener vagy a Jeka távlatában. Természetesen ezek még csak előzetes gondolatok, de már begyűjtöttük róluk a videó anyagokat, és megkezdtük az alapos feltérképezésüket.
- Emellett mit terveztek erre a bő másfél hétre?
- Egy mini felkészülés volt az előzetes elképzelés, de most úgy tűnik a betegségek átírják a terveinket... A mai napon is csupán négy emberrel számolhatok az edzésen. Mindenestre szeretnénk egy átismételt és kibővített repertoárt kidolgozni, és megtanulni. Bízom benne, hogy mihamarabb átvonul a csapaton ez a betegség hullám.