Keresés:     2017 május 29. hétfő

11. alkalommal lettünk BAJNOKOK!

Remek játékkal, 26 pontos győzelmet arattunk a Szekszárd ellen a bajnoki döntő negyedik mérkőzésén, 11. alkalommal elhódítva a bajnoki címet!

UNIQA SOPRON - KSC SZEKSZÁRD 82-56 (21-13, 19-18, 18-14, 24-11)

Sopron, 1600 néző

UNIQA SOPRON: Fegyverneky 7, Turner 16/3, Johnson 10, Krnjic 10 , George 6 Cs.: Crvendakic 19/6 ill. Weninger 5/3, Ajdukovic 3, Határ 2, Dubei D. 2, Bakó P. 2, Czukor -

KSC SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Daniel 6, Erkic 12/3, Lisec 12, Pirsic 6 Cs.: Gereben L. 6, Theodoreán 3, Tamis 2, Bálint R. 2, Studer Zs. -, Mansare -, Antoni -

Mezőny dobószázalék: 29/60 48% ill. 24/62 39%
3-pontos dobószázalék: 5/14 36% ill. 2/17 12%
Büntető dobószázalék: 19/22 86% ill. 6/11 55%
Lepattanó: 41 (George 8) ill. 31 (Lisec 10)
Gólpassz: 15 (Johnson 5) il. 9
Szerzett labda: 7 ill. 7
Eladott labda: 12 ill. 15
Fault: 15 ill. 25
IBM: 111 (Crvendakic 22) ill. 33 (Lisec 14)

Fél órával a mérkőzés előtt Akadémiánk és a Soproni Sportiskola kenguru csapatainak bemutatója vezette fel a döntő negyedik találkozóját. Egy győzelemre voltunk a bajnoki címtől, mely a korai időpont ellenére nagy számú érdeklődőt vonzott. A bemutatásra teljesen megtelt az Aréna, Szekszárdról is szép számmal érkeztek.

Mi vezethettük az első támadást, de az első kosarat a szlovén Lisec szerezte, aki fantasztikus játékkal keserítette meg az életünket hétfőn. A második perc elején Yvonne triplájával mi is belekezdtünk (2. perc 3-2). Mindkét csapat kapkodva, idegesen kezdett, csak kapkodtuk a fejünket a nagy rohanást látva. Fontos lepattanók után kicsit megugrottunk vendégeinktől (4. perc 7-2). Az első perc után Lisec volt ismét eredményes a kékektől, de csak az egyik büntetője landolt a gyűrűben. A negyed derekán Studer is megszerezte első pontjait, míg mi cseréltünk. Cayla helyére Tijana érkezett (5. perc 7-5). A 6. percben ismét Studer villant, de utána a mi időszakunk következett. Jól védekeztünk, támadásban pedig szépen járatva a labdát mindig találtunk valakit szabadon. A 9. perc elején Aleks hintett egy triplát. 10 volt közte (19-9)! Zeljko Dokic időt kért, 2 ponttal jöttek közelebb a záró másodpercekben, Erkic tempójával (21-13).

Riválisunk folytatta hatékonyabban, és rövid idő alatt megfelezte a különbséget (12. perc 21-17). Közel három és fél perc után Shenise duplájával mutattunk fel mi is egy kosarat (23-17). 23-19 után mi szálltunk fel a hullám tetejére, és ismét a félidei 8 pontos előnynek tapsolhattak szurkolóink (15. perc 27-19). A 17. percben egy pillanatra ismét kétszáámjegyű különbség mutatkozott a felek között. Sara büntetői után 37-27-es állást olvashattunk le az eredményjelzőről. A pontok mellett a személyi hibák is növekedtek, de inkább szekszárdi oldalon. A negyed utolsó támadását mi vezethettük, melyből Shenise egy szép egy-egy után lágyan beejtette a labdát (40-31).

Még emelt egyet a védekezésének szigorúságán a Szekszárd, mely mellett nem tudtunk könnyű helyzeteket kialakítani. Olyannyira nem, hogy négy perc alatt csak 3 pontot tettünk hozzá a 40-hez. Ezzel szemben a Szekszárd megdobta az első tripláját - Studer célzott pontosan távolról -, Pirsic pedig egy összekapart lepattanó után 4 pontra hozta vissza csapatát. Időt is kértünk, mely során ébresztőt fújt Sterbenz László (24. perc 41-37). A 25. percben nagyon rosszul jöttünk ki egy szituációból. Erkic faulttal együtt betalált a 6,75-ösön túlról. Négy pontos támadás volt (45-43)! Aleks dobta el kiszorított helyzetből. A dobás elszállt, de Shenise visszaszedte, majd a következő támadásunk során Aleks már nem hibázott. Gyönyörű mozgás után talált be (26. perc 49-43). Két másodperc támadóideje maradt Studeréknek, de előtte Zeljko Dokic időt kért. Sara nagyon jó ütemben piszkálta el a labdát Studertől a félpálya közelében, és a kontrából Aleks 8 pontosra növelte a különbséget. Sőt, Sara tempója után már 10 volt közte (28. perc 53-43)! Theodoreán úszott meg egy sportszerűtlen hibát a félpályánál elkövetett szabálytalanság során. Aleks tarthatatlannak bizonyult a szekszárdiak számára. Ezúttal egy triplát húzott elő, mely a 17. pontja volt fiatal tehetségünknek (29. perc 56-45). Shenise álompasszából Cayla került ziccerbe, 13 pontos előnyről várhattuk a záró 10 percet (58-45).

Zsófi tanári átadásából Cayla dobta meg a 60. pontunkat (31. perc 60-45). Gereben harcossága kosarat eredményezett, igaz nem sokat tettünk azért, hogy lezárjuk az utat előtte a palánk felé (32. perc 60-47). Yvonne kapott kis pihenőt, a helyén Virág jelentkezett játékra. Yvonne egy brutális duplával tért vissza miután szusszant egyet, közben pedig Shenise is leülhetett (33. perc 62-47). Yvonne lépett be a védője mögött, melyet Cayla észlelt. Remek összjáték volt, következhetett a szekszárdi időkérés (34. perc 64-47). Teljesen felszabadultunk, és látványos akciókat vezetve 20 pontosra növeltük az előnyünket (34. perc 67-47). Nem adta fel a Szekszárd, de kezdtek teljesen elkészülni az erejükkel (35. perc 69-47). Szurkolóink már elkezdtek ünnepelni, pedig még volt hátra 6 perc. Tetemes volt az előnyünk, de tudtuk, hogy ellenfelünk egy pillanatra sem fogja feladni. A 35. percben Zeljko Dokic kért időt (69-49). A 36. percben Studer kipontozódott, testvére Zsuzsa jött fel a pályára helyette. A 37. percben Virág egy triplával ugrasztotta talpra a lelátót. Az utolsó percekben magabiztosan őriztük előnyünket, menetelve a 11. bajnoki címünk felé. Szurkolóink ünnepelhettek, sorozatban harmadszor lettünk bajnokok!

Sterbenz László: A sikernek 100 apja van, köszönöm mind a száznak! Játékosnak, stáb tagoknak, szurkolóknak egyaránt! Fantasztikus volt!

Zeljko Dokic: Megpróbáltunk mindent a győzelemért, de az első félidőben már túl sok támadó lepattanót engedélyeztünk a Sopronnak, és sok eladott labdánk is volt. Látszott már akkor, hogy nincs bennünk ma annyi energia, mely a győzelemhez kellett volna. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, gratulálok játékosaimnak és szurkolóinknak is az egész szezonhoz! Komoly ellenfelei voltunk a Sopronnak, gratulálok nekik!