Keresés:     2018 szeptember 20. csütörtök

Álltuk a sarat a címvédővel!

A sérült Jelena Milovanovicot nélkülözve is három negyeden keresztül partiban voltunk az Euroliga címvédőjével.

SOPRON BASKET - DINAMO KURSZK 74-88 (22-24, 14-12, 21-23, 17-29)
Sopron, 1200 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 9/3, Turner 17/3, Crvendakic 20/6, Langhorne 15/3, Jovanovic 8 Cs.: Dubei 2, Salvadores 2, Határ 1

Dinamo Kurszk: Cruz 13/9, McCoughtry 17, Petrovic 14/9, Ogwumike 15/9, Ciak 2 Cs.: Vadeeva 16, Kirillova 8/3, Prince 3/3, Vidmer -, Zhedik -

Mezőny dobószázalék: 27/60 45% ill. 34/62 55%

3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 11/24 46%

Büntető dobószázalék: 15/18 83% ill. 9/12 75%

Lepattanó: 25 (Fegyverneky 6) ill. 37 (Petrovic 9)

Gólpassz: 11 (Turner 6) ill. 25 (Petrovic, Cruz 6-6)

Szerzett labda: 7 ill. 5

Eladott labda: 11 ill. 13

Blokk: 1 ill. 0

Fault: 14 ill. 19

Sajnos Jelena Milovanovic nem tudta vállalni a játékot, de annak azért örülhettünk, hogy a szerdai orvosi vizsgálat kimutatta, nincs szakadás a combjában, csupán egy kis pihenőre van szüksége. Ellenfelünknél mindenki hadra készen várta a FIBA által a hét mérkőzésének választott összecsapást, miután a WNBA döntő után egy kis pihenőt kivett Ogwumike is csatlakozott társaihoz. Szurkolóink is nagy számban látogattak ki a találkozóra, így a jó hangulat is garantált volt.

A 21 mérkőzés óta veretlen Dinamo spanyol irányítója, Cruz egy duplával kezdett, melyre Aleks egy hármast húzott elő a túloldalon (3-2). A második találtunk is triplából esett! Yvonne nem sokat gondolkodott és a kontra végén azonnal bele is állt a dobásba (3. perc 6-5). Innen vendég percek következtek. A rendkívül jól célzó vendégek a 6. percben már 16 pontnál jártak. Kétszer annyinál, mint mi (8-16). Az időkérésünk után 10 pontra duzzadt az oroszok előnye, viszont utána mi jöttünk (8-18). Átálltunk zónára, támadásban pedig Aleks büntetőivel közelítettünk vendégeinkhez (15-22). A 10. percbe tovább javult a helyzetünk. Két gyors találatunkra Petrovic ugyan válaszolt emberrel a nyakán, de az utolsó másodpercben Crystal triplája is a gyűrűben landolt (22-24)!

Aleks a folytatásban is sok fejtörést okozott ellenfelünknek. A 14. percben már a 11-es szám villan fel a neve mellett az eredményjelzőn, és ez nem a mezszáma volt (27-30). Remekül védekeztünk, űztük, hajtottuk a kékeket, Zsófi duplájával pedig már csak egyetlen ponttal voltunk lemaradva a negyed közepén. Zúgott a vastaps a lelátón, miközben időkérésre vonultak le a felek (15. perc 29-30). Hát még amikor a 16. percben Tina révén vezetéshez is jutottunk (31-30)! A 17. percben Yvonne tért vissza, illetve Betti is játékra jelentkezett. Videmr két büntetőt is elhibázott, továbbra sem tudott elmozdulni a 30 pontról a Kurszk (17. perc 31-30). Crystal gyűrt be egy újabb duplát, majd a 18. perc közepén ismét Lucas Mondelo kért időt (33-30). Majdnem vezetéssel fordulhattunk, de az utolsó másodpercekben Bettit látták szabálytalannak a szigorú játékvezetők. A büntetőkből Vadeeva volt eredményes (36-36).

Kíváncsian vártuk, hogy a folytatásban is tudunk e az oroszok magas szintjén maradni. Mindenesetre ezen a mérkőzésen mi nem veszíthettünk semmit! Az első negyeddel ellentétben most mi kezdtünk egy duplával, melyre tripla érkezett orosz oldalról (38-39). A 25. percben Angel McCoughtry tört be ellenállhatatlanul. Sajnos faulttal együtt sikeres volt. Újra vezettek a vendégek (25. perc 42-44). A 25. perc végén Ciak is betalált, Roberto Iniguez pedig már jelezte is, hogy időt kér (42-46). Zsófi egy triplával jelezte, nem estünk kétségbe (45-46)! Próbáltak meglépni Cruzék, de ott voltunk a nyakukon! Crystal harcol ki magának egy helyzetet, mely nem tetszett a vendégek edzőjének. Reklamálása pedig a játékvezetőknek. Jutalma egy technikai lett. Sajnos Zsófi dobása nem ért célba, de a labda nálunk maradt. Yvonne-t állították meg szabálytalanul. Klasszisunk nem hibázott, egyenlített (28. perc 52-52). Cruz jelentkezett egy hidegvérű triplával, de nem sokkal később Aleks is bemutatta, hogyan kell távolról jól célozni (29. perc 55-57). A negyed végén is maradt a két pontos különbség (57-59).

A 32. percben vezetőedzőnknek is gondolkodás nélkül kiosztottak egy technikait, miután az oldalvonal mellett ugrálva belépett a pályára. Sajnos a technikai és Angel McCoughtry dobása is ült. A túloldalon a labdát is eladtuk, így gyorsan időt kértünk (32. perc 61-67). McCoughtry belelendült, a különbség pedig tovább növekedett (33. perc 61-69). Yvonne egy büntetője után Petrovic növelte egy triplával két számjegyűre az orosz előnyt (34. perc 62-72). Yvonne ültette be egy hintába védőjét, szegény McCoughtrynak össze is akadtak a lábai. Ezzel együtt ellenfelünk védekezésben egy újabb szintet lépett, mely ellen nehéz volt szabad dobóhelyzeteket kialakítani (35. perc 64-76). Kicsit el is fáradtunk talán az öldöklő iramban, mely a dobásaink pontatlanságán érződött leginkább. Ellenben az oroszok sztárjai a 36. percben is hajszálpontos dobásokkal operáltak. Időt kellett kérnünk (64-78). Crystal találatának tapsolhattunk, de elismerően kellett bólintanunk a túloldalon bemutatott, kézilabdás körökben gyakori, kínai jellegű orosz akciónál is (37. perc 66-80). Az utolsó percekben is megörvendeztettük szurkolóinkat szép megoldásokkal, akik minden megmozdulásért hálásak voltak. Csapatunk teljesítményéről pedig mindent elmond, hogy vastaps mellett pergett le az utolsó perc (74-88).

Most kétszer utazunk - MTK, Lille -, majd november 5-én a PEAC Pécs gárdáját fogadjuk még a válogatott szünet előtt.

Roberto Iniguez: Nagyon büszke vagyok a lányokra! Három negyeden át kiválóan játszottunk, de az utolsó 10 percben megéreztük, hogy sok a fiatal, rutintalan játékosunk. Elfelejtettük a végén a szabályainkat, a védekezésünket, puhák voltunk, mint akik félnek nyerni. Persze ez normális egy ilyen fiatal csapatnál. Meg kell tanulnunk a végjátékban is ugyanolyan magas szinten kosárlabdázni. Külön örülök annak, hogy az a két éves projekt, amit elkezdtünk itt Sopronban, jó úton halad! Imádom a játékosaimat egytől-egyig, ahogy dolgoznak, ahogy követik a szabályainkat. Kellenek vereségek is a fejlődéshez. Ezekből tanulnunk kell, a győzelmek pedig erősítik a fejlődésünket, a hitünket abban amit csinálunk.

Aleksandra Crvendakic: Tudtuk, hogy nehéz lesz, de büszke vagyok a csapatunkra! A legjobb európai együttes ellen játszottunk 30 percig magas színvonalon. Tudjuk persze a hibáinkat, ki foguk ezeket javítani! Remek volt a hangulat is az Arénában, köszönjük hogy egyre többen jönnek ki, és ilyen nagy számban biztatnak minket. Nagyon jó érzés!

Lucas Mondelo: Kemény mérkőzés volt! Ellenfelünk a hibáinkra alapozta stratégiáját, mely bejött nekik, viszont a végjátékban pont ezek a szabad helyzetek eredményezték a győzelmünket. Mi a lepattanózásban rejlő erőnket akartuk kihasználni. Három faktor döntött a hajrában: a lepattanó erőnk, a hármasaink és a kevés eladott labda. A Sopron a kezdettől próbálta variálni a védekezését, mely ellen a meccs folyamán megtanultunk játszani. Mi ugyanezt a hajrában tettük meg, melyre nem tudott válaszolni ellenfelünk. Cserélgettük, a 2-3-4-es pozíciókat is, mellyel szintén zavart tudtunk okozni. Ez volt a 22. győzelmünk sorozatban. Szeretnénk ezt folytatni, de egyre nehezebb lesz, mivel mindenki minket akar megverni. Tetszett a Sopron játéka, kulcsemberük hiányát is megoldották. Biztosak vagyunk benne, hogy ott lesznek a csoport legjobb négy csapata között. Nem utolsósorban gratulálok a soproniaknak, minden téren profi szervezéssel, remek körülményekkel találkoztunk!

Angel McCoughtry: Nagyon nehéz meccset nyertünk meg, remek atmoszférában! Fiatal, energikus csapat a Sopron, nehéz őket 1-1-ben tartani. Biztos vagyok benne, hogy sok mérkőzést fognak még nyerni!