Keresés:     2018 szeptember 20. csütörtök

Itt a harmadik Euroliga győzelem!

Az első perceket leszámítva a rá tudtuk kényszeríteni az akaratunkat a Lille csapatára, értékes sikert aratva a francia katlanban!

ESBVA-LM - SOPRON BASKET 73-83 (24-22, 16-21, 12-19, 21-21)
Lille, 2200 néző

ESBVA-LM: Bremont 8, Amant 4, Leedham 11/9, Gomis 16/6, Diop 14 Cs.: Akonga 15/6, Jovanovic 5/3, Kamba -, Konate -

Sopron Basket: Fegyverneky 4, Turner 13/6, Crvendakic 12/6, Langhorne 20, Jovanovic 10 Cs.: Milovanovic 11, Dubei 8/6, Salvadores 5/3

Mezőny dobószázalék: 29/68 43% ill. 32/64 50%

3-pontos dobószázalék: 8/24 33% ill. 7/21 33%

Büntető dobószázalék: 7/8 88% ill. 12/15 80%

Lepattanó: 32 (Akonga, Jovanovic 5-5) ill. 40 (Langhorne 14)

Gólpassz: 16 (Bremont 5) ill. 22 (Fegyverneky, Turner 6-6)

Szerzett labda: 8 (Leedham 3) ill. 5 (Turner 2)

Eladott labda: 10 ill. 11

Blokk: 0 ill. 2

Fault: 18 ill. 14

A Lille-ben megszokott zajos, telt házas publikum várta csapatunkat, de négy lelkes szurkoló minket is elkísért a távoli francia városba. Az MTK ellen hiányzó Fegyverneky Zsófi ott volt a kezdőben, Jeca viszont csak a kispadról figyelte a mérkőzés kezdetét.

A feldobásnál ugyan elvittük a labdát, de az első kosarat a hazaiak jegyezték Bremont révén. Sajnos a folytatásban is sok hibát vétettünk, így a 4. perc elejéig kellett várnunk az első kosarunkra. Yvonne bejátszásából Tina volt eredményes (7-2). Nem sokkal később, egy gyors francia kontra végén Gomis szerzett könnyű ziccert, melyre vezetőedzőnk időkéréssel reagált (4.perc 9-2). A negyed közepén tripla-esőt láthattunk. Vendéglátóinknál Leedham, nálunk Aleks és Yvonne lőtte be magát távolról (6. perc 16-12). A 7. perc kezdetén egy találatra közelítettük meg a fanatikus szurkolói által lelkesen biztatott Lille gárdáját (16-14). Az első 10 perc utolsó kosara a hajrában beálló, izom-húzódás miatt két mérkőzést is kihagyó Jeca nevéhez fűződött (24-22).

Beálltunk zónára, mellyel sikerült zavart okozni a fehér mezesek soraiban. Ráadásul támadásban megtaláltuk a helyzeteket. Előbb Debi egyenlített, majd Crystal megmozdulásával a mérkőzés során először már mi álltunk jobban (11. perc 24-26). Nem is várt tovább ellenfelünk az időkéréssel, nézhettük a táncos lányok műsorát (24-26). Bremont gyorsan egalizált, de nem engedtük át az irányítást (14. perc 26-30)! A 15. percben ismét utolértek minket, de Debi egy triplával hűtötte le a francai szurkolókat (30-33). Leedham és Bremont aztán minket. Időt kértünk (16. perc 35-33). Angéla is beköszönt, mindjárt egy triplával (17. perc 35-36). Felváltva estek a kosarak a szünetig, de az utolsót mi jegyeztük, így Debi triplájával mi várhattuk előnyből a második játékrészt (40-43).

Kihagyott helyzeteket követően Gomis célzott kétszer is pontosan (44-43). A 22. perc végén tőlünk is jött az első kosár, mely mindjárt egy hármas volt. Aleks váltotta gólra Yvonne cikázása utáni kiosztását (44-46). Félrement dobásokkal teli időszak következett 46-48-nál, melyről Zsófi révén mi mozdultunk tovább (25. perc 46-50). Sőt! Előbb Jeca szedett össze és váltott gólra egy lecsorgó labdát az ellenfél palánkja alatt, majd Crystal is hasonlóképpen járt el. Ő faulttal együtt, melyből 9 pontra növeltük a különbséget. Crystal tovább erősítette az első félidőben elért izmos dupla-dupláját (46-55). Újabb kosár! Aleks megmozdulásával kétszámjegyűre duzzadt a különbség! Időt kért a Villeneuve, melynek nem jött be a zónára beállás (28. perc 46-57). Remekül védekeztünk, egyszerűen lehúztuk a rolót! Egyedül Zsófi három személyi hibája miatt aggódhattunk ezekben a percekben. A játék képe több, mint biztató volt! A 29. percben személyi hiba után tudott újra pontot felmutatni a hazai gárda, mely bevetette a letámadást is. Diop nem hibázott a büntető-vonalról (48-57). A negyed végén 10 ponttal jártunk előbbre (52-62).

Yvonne tripla, Beemont dupla, és közben lepergett egy újabb perc (32. perc 54-65). Jovanovic hozta 10-en belülre az övéit a 33. perc elején (56-65). Miközben Crystal pihent, többször is támadó-lepattanót szedtek a franciák. A 34. percben vissza is jöttek hat pontra. Tombolt a hazai publikum. Időt kértünk, és újra csatasorba állítottuk Crystalt (61-67). Zsófi nagyon fontos kosarat húzott elő (34. perc 61-69)! Most megint sok kosár esett, mely inkább ellenfelünknek kedvezett, de szerencsére tudtuk tartani a 6-8 pontos különbséget (35. perc 63-71). Aleks állította vissza a negyed eleji 10 pontos előnyünket. Úgy tűnt sikerült visszavernünk a Lille felzárkózási kísérletét! A védekezés felpuhulását jól jelezte, hogy a 36. percben esett a negyed során az első személyi hiba. Jeca ütött oda Gomisnak (63-73). Yvonne büntetőzhetett két alkalommal is, és máris 13 egységgel jártunk előbbre (37. perc 63-76). Crystal büntetőjével pedig már 14-gyel mentünk! Triplákkal igyekezte megragadni az utolsó esélyt a Lille a fordításra. Miután kétszer is sikeresen jártak el, időt kértünk (38. perc 69-79). Jöhetett az utolsó két perc! Crystalt faultolták a festékben, nem hibázott (69-81)! Aleks szerzett vissza nagyon harcosan egy labdát, majd egy kosárral elcsendesítette a hazai tábort (73-83)!

Nagyon értékes győzelmet arattunk! A válogatott szünet előtt még egy feladat vár ránk, vasárnap 18 órától a PEAC-PÉCS együttesét fogadjuk Sopronban.

Roberto Iniguez: Legfontosabb a győzelem! Idegenben különösen! A kulcs a második félidei védekezésünk volt. Ez egy borzasztóan nehéz csarnok, nagyon boldog vagyok!

Crystal Langhorne: Nagyon kemény mérkőzés volt, egy kiváló csapat otthonában! Boldog vagyok, hogy nyerni tudtunk!