Keresés:     2018 január 22. hétfő

Nemzetközi tempót diktáltunk

A fáradtság ellenére is koncentráltak tudtuk lenni, mely magabiztos győzelmet eredményezett a fővárosban. Jó felkészülés volt a szerdai, Lille elleni Euroliga csatára, melyen már a továbbjutás a tét!

BEAC-ÚJBUDA - SOPRON BASKET 47-110 (18-33, 4-21, 15-31, 10-25)
Budapest

BEAC-Újbuda: Szabó II. D. 9/6, György T. -, Süle 13/3, Suppán 6, Barnai 9 Cs.: Angyal 4, Király L. 2, Galántai 2, Kovács V. 2, László B. -, Gocsmann -

Sopron Basket: Fegyverneky 5/3, Salvadores 15, Dubei 8, Milovanovic 13/3, Határ 9 Cs.: Weninger 17/15, Jovanovic 17, Czukor 8, Turner 6, Crvendakic 6, Langhorne 6

2-pontos dobószázalék: 12/33 37% ill. 39/60 65%

3-pontos dobószázalék: 3/13 23% ill. 7/18 54%

Büntető dobószázalék: 14/19 74% ill. 11/17 65%

Lepattanó: 24 (Barnai 10) ill. 42 (Jovanovic 10)

Gólpassz: 11 (Szabó II. 4) ill. 38 (Fegyverneky 7)

Szerzett labda: 4 ill. 21 (Czukor 7)

Eladott labda: 29 ill .10

Fault: 19 ill. 17

IBM: 18 (Barnai, Süle 12-12) ill. 165 (Jovanovic 28)

Csapatunk volt a mérkőzés esélyese, de kíváncsian vártuk, milyen teljesítményre leszünk képesek a hosszú utazásokkal megterhelt hétköznapok után a Pusztai lányokat nélkülöző BEAC-Újbuda ellen.

Két elhibázott büntetőnkre Süle Krisztina válaszolt a túloldalon. A hazaiak kerültek ezzel előnybe, de a csütörtökön pihent Angela nem sokkal később minket is elindított előre, hogy aztán Jeca triplájával már mi álljunk pozitívabban (2. perc 2-5). Spanyol kisemberünk kifejezetten aktív volt, ahogy a túloldalon Süle tűnt fel a pálya minden szegletén (6. perc 9-15). Virág szállt be két triplával a játékba, majd Tina 2+1-es akciójával 10 pontra növekedett az előnyünk (8. perc 16-26). Angyal duplája után mégis mi kértünk időt, vélhetően a védekezésbeli kihagyások miatt (9. perc 18-26). Le is hoztuk 7 dobott és 0 kapott ponttal a negyedből hátralevő másfél percet (18-33). Hamar csatasorba állt keretünk legfiatalabbja, Czukor Dalma is, miközben Tina okozott fejtörést a hazai centereknek. Pár perc alatt 9 pontig jutott szerb magasemberünk, majd a másik szerződést hosszabbított honfitársa, Aleks lőtte 20 pont fölé a különbséget (12. perc 18-39). A 13. percben, 18-41-es állásnál hazai időkérés szakította meg a játékot. Az előző negyed végével együtt 15 pontot dobtunk egyhuzamban alig 5 perc alatt, úgy, hogy közben egyet sem kaptunk. A 17. perc elején, végül 19 pontunk után talált be Angyal a fővárosiak részéről (20-45). A 19. percben Zsófi triplájával 30 volt a felek között, melyet a szünet előtt Jeca még megtoldott kettővel (22-54).

A fordulás után is a megfelelő hőfokon maradtunk. A 25. percben, Virág negyedik triplájával már a 40 pontot is meghaladta a távolság (27-68). Egy perccel később Süle büntetőivel megékezett a 30 ponthoz a BEAC, majd Virág újabb hármast húzott elő, mellyel mi pedig a 70-es vonalat léptük át (30-71). A 28. percben, Zsófi ötödik gólt érő átadásából Dalma is megszerezte első találatát (33-77). Ezekben a percekben több fault is becsúszott a védekezésünkbe, melyekből élt a BEAC. Így is 48 pontos előnnyel vágtunk neki a záró felvonásnak (37-85). Betti értékesítette a helyzetet az első támadásból, így már minden játékosunk neve mellett állt pont (37-87). Sok nyitott kérdés már nem maradt a hajrára. Szépen közelítettünk a 100-as határhoz, melyet a 38. percben léptünk át. Czukor Dalma tette vissza a saját rontott dobása után visszaszedett labdát (45-101). A végét még megnyomtuk, a 110-47-es végeredményt Angela állította be.

A magabiztos fővárosi győzelemmel a terveknek megfelelően zárult tehát az új év első pár napja, mely jó felvezetője volt a jövő hétnek, amikor szerdán a francia Lille, szombaton pedig a DVTK együttesét fogadjuk hazai környezetben. A tét növekszik!

Roberto Iniguez: "A nagy különbség ellenére sem volt könnyű mérkőzés, hiszen csütörtökön este még Kurszkban játszottunk, és hosszú út áll mögöttünk. Azt kértem a lányoktól, hogy koncentráljanak és tiszteljék az ellenfelet, azt gondolom, ezt maximálisan be is tartották, ahogy ezt az eredmény is mutatja."