Keresés:     2018 szeptember 20. csütörtök

Csodát tettünk Isztambulban! Az álmok folytatódnak!

Óriási mérkőzésen csapatunk legyőzte idegenben a Fenerbahce csapatát, így március 14-én, szerdán mindent eldöntő csata következik Sopronban a FINAL4-ba jutásért!

FENERBAHCE SK - SOPRON BASKET 72-78 (21-16, 15-20, 22-24, 14-18)
Isztambul, 400 néző

Fenerbahce SK: Plum 11/9, Dabovic 8/3, Powers 4, Verameyenka 9/3, Vaughn 18 Cs.: Sottana 7, Kizer 6, Cora 4, Vardarli 3/3, Canitez 2, Bilgic -, Senyurek -

Sopron Basket: Fegyverneky 6, Turner 17/9, Crvendakic 10, Milovanovic 18/3, Jovanovic 2 Cs.: Coates 13, Salvadores 10/6, Page 2, Dubei -

Mezőny dobószázalék: 26/55 47% ill. 27/60 45%

3-pontos dobószázalék: 6/16 38% ill. 6/18 33%

Büntető dobószázalék: 14/16 88% ill. 18/19 95%

Lepattanó: 30 (Vaughn 8) ill. 33 (Coates 8)

Gólpassz: 18 (Plum 4) ill. 19 (Crvendakic 8)

Szerzett labda: 3 ill. 7

Eladott labda: 14 ill. 10

Blokk: 0 ill. 5 (Coates 4)

Fault: 23 ill. 21

Eff: 78 (Vaugh 17) ill. 98 (Coates 24)

Nagy rohanással, sok rontott dobással indítottak a felek. Majd Plum és Veraameyenka triplájával a hazaiak ragadták magukhoz az előnyt (2. perc 6-0). A 3. perc közepén nálunk is megszületett az első kosár. Jeca váltotta gólra Aleks bejátszását (6-2). Ezt leszámítva továbbra is gyatra volt a helyzetkihasználásunk. Ellenben a törököké nem, így a 4. perc végén időt is kértünk (10-2). Sajnos ezúttal is hamar összeszedtünk egy nagyobb hátrányt, így futhattunk riválisunk után (6. perc 15-4). Cseréltünk, és pályára küldtük Alainat, aki pillanatok alatt kiosztott két blokkot, ám a támadást így is kosárral zárta ellenfelünk (6. perc 17-4). Sajnos a különbség egyre csak nőtt (7. perc 19-5). Egy varázsütésre megtáltosodtunk és egy ponterős másfél perccel megfeleztük a hátrányunkat (9. perc 19-12). Sőt, Aleks és Alaina összjátékával végül csak 5 pontos hátrányban zártuk a negyedet (21-16).

A mérkőzés kezdetéhez hasonlóan most is várni kellett egy ideig az első pontokra. Cora és Yvonne hozta meg az áttörést (12. perc 23-18). Jeca csapta be szép mozdulattal a védőjét, Yvonne triplája pedig az egyenlítést is meghozta csapatunknak (14. perc 23-23)! Ez már mennyivel jobban nézett ki! Kizert csak faultok árán tudtuk feltartóztatni. A büntetőket azonban mind a helyére rakta (17. perc 31-27). Danielle révén tapadtunk ellenfelünkre (17. perc 31-29). Sajnos rég bónuszban voltak a törökök, így minden személyi hibánk után dobhattak, melyet jó százalékkal tettek (18. perc 32-31). Előbb Kia Vaughn, majd Fegyverneky Zsófi is beütötte a harmadik hibáját, így mindketten a kispadról figyelték a folytatást (18. perc 34-31). Tina is jól büntetőzött, majd a túloldalon Dabovic egy hibája után technikait harcolt ki magának. Időt kért ellenfelünk (34-33). Jeca értékesítette a megítélt büntetőt, majd egy hátralépéses tempóval a vezetést is megszerezte számunkra. A mérkőzés során először volt nálunk az előny (19. perc 34-36)! 18 másodperccel a szünet előtt Plum egalizált, mi pedig időt kértünk (36-36). Zsófi állt bele egy tempóba, de dobása rövid volt, így maradt a döntetlen (36-36).

Túlsegítettünk védekezésben, melyet Dabovic triplával büntetett. Jeca nem maradt adós a válasszal (21. perc 39-39)! Sajnos többször is rosszul léptünk el védekezésben, így Plum triplájával 5 ponttal megugrottak a törökök (46-41). A 23. percben azonban Yvonne kezét is elhagyta egy hármas, majd Alaina a körtéből egyenlített (24. perc 46-46). Vaughn kosara után Yvonne még egy hármast beemelt. Vezettünk! Azonnal időt kért ellenfelünk (25. perc 48-49). Yvonne ezúttal labdaszerzés terén jeleskedett, majd indította Zsófit, akinek a ziccer nem okozott gondot (48-51). Ismét Yvonne volt a főszereplő, akit Plum sportszerűtlen faulttal állított meg. Mindkét büntető a helyére került (25. perc 48-53). A negyed eleji apró hibák után ismét remekül védekeztünk, még akkor is, ha Powers továbblendítette ellenfelünk szekerét (26. perc 50-53). Aleks is feliratkozott a három faulttal állók közé, de pályán tartottuk. Szedett is egy fontos lepattanót. Sottana egy 2+1-es egyéni akcióval megszerezte a vezetést csapatának (29. perc 56-55). Most mi szenvedtünk támadásban, ellenben a Fenerbahce elkapta a fonalat. Cora ziccere után időt kértünk (29. perc 58-55). Zsófi büntetőinek tapsolhatott a pár fős soproni szurkoló különítmény, és miénk lett a negyed zárszava is. Angela vágott be kíméletlenül egy triplát (58-60)!

Tina egy faulttal kezdett, mely már a negyedik volt neki. Angelánál maradt még tripla, egy labdaszerzésből pedig Zsófi iramodott meg, aki ellen szabálytalankodtak. Kapitányunk hidegvérrel növelte az előnyünket 7 egységre (32. perc 58-65)! Tina viszont a túloldalon megkapta az ötödik hibáját, így számára véget ért a találkozó. Vardarli a sarokból eleresztett hármassal ugrasztotta talpra a zajos Fener híveket (61-65). Plum is megérkezett közben a negyedik személyi hibájához, és sajnos Zsófi is. Csak úgy záporoztak a személyi hibák. Aleks is megkapta a negyediket, és máris bónuszban voltak a hazaiak. Vaughn találatát követően időt kértünk (34. perc 63-65). Megéreztük Zsófi hiányát a pályán. Verameyenka és Vaughn kosaraival már 9-0-ás futásban volt a Fener, ráadásul Plum egy triplát is előhúzott. Ismét időt kellett kérnünk (35. perc 70-65). Nem volt más választásunk, jött vissza a négy hibával álló Zsófi. Alaina 2+1-es akciójával mozdultunk el a holtpontról, Aleks révén pedig utolértük Dabovicékat (36. perc 70-70). A 37. percben ellenfelünk is elérte a négy csapathibát, így már nálunk is jöhettek a büntetők. Egyelőre azonban Alaina sima duplájának örülhettünk (38. perc 72-72). Döntetlen állásról jöhetett a záró két perc! Másféllel a vége előtt Yvonne révén mi kerültünk előnybe (72-74)! Dabovic hibázott, Alaina pedig összeszedte a lepattanót. Aleks a támadóidő lejártának pillanatában talált be! Időt kért a Fenerbahce 50 másodperccel a vége előtt (72-76). Verameyenka ziccert rontott, Yvonne ellen pedig szabálytalankodtak. Két büntetővel jöhettünk fél perccel a vége előtt. Mindkettő ült (72-78)! Megszereztük a labdát, de utána sajnos el is adtuk. Ismét időt kért a Fenerbahce. 14 másodpercük maradt, hogy csodát tegyenek. Most már nekik volt erre szükségük! Vaughn triplája kimaradt, Aleks pedig magához ölelte a labdát! Csodát tettünk Isztambulban!

Március 14-én, szerdán 18 órakor döntő csatán fogadjuk a török óriást. A tét a FINAL4-ba jutás!

Roberto Iniguez: "Imádom a játékosaimat! Megmutattuk, milyen csapat vagyunk! Nem túl sokan vannak, akik itt nyerni tudnak. Ez a Sopron Basket! Továbbra is ők a favoritok, de jövő héten, otthon, nem fogjuk olcsón adni a bőrünk!"

Turner Yvonne: Sopron Basketballt játszottunk! Harcoltunk! Együtt!"