Keresés:     2019 február 17. vasárnap

Emelkedett hangulat és győzelem szezonnyitón

Lassan melegedtünk be, de a második negyedtől fokozatosan távolodtunk el a Ceglédtől, és 43 pontos győzelmet arattunk.

Sopron Basket – VBW CEKK Cegléd 96-53 (22-23, 27-14, 29-8, 18-8)
Sopron, 1500 néző

Fotó: Wölfinger Béla

Sopron Basket: Fegyverneky 3/3, Turner 2, Czukor 11/6, Zahui 21, Határ 13 Cs.: Crvendakic 19/9, Dubei 11/9, Weninger 6/6, Dupree 4, Varga K. 4, Salvadores 2

VBW CEKK Cegléd: Popovic 15/3, Sverrisdottir 14/9, Révész B. 1, Kobolák C. 4, Swanier 11/6 Cs.: Böröndy D. 4, Gorjanácz 2, Vasas -, Király 2, Révész L. -

Mezőny dobószázalék: 39/67 58% ill. 17/58 29%

3-pontos dobószázalék: 11/17 65% ill. 6/22 27%

Büntető dobószázalék: 7/8 88% ill. 13/19 68%

Lepattanó: 38 (Zahui 12) ill. 36 (Kobolák 10)

Gólpassz: 30 (Zahui, Crvendakic 4-4) ill. 8 (Popovic 3)

Szerzett labda: 13 (Czukor 3) ill. 6 (Böröndy D. 2)

Eladott labda: 11 ill. 21

Fault: 18 ill. 17

Már 16 óra után gyerekzsivaj töltötte be az Arénát. Akadémiánk fiataljai tartottak egy órás bemutatót, majd kezdetét vette a látványos ünnepség. Előbb a két csapat futott ki füstfelhőben a parkettre, majd visszatekintettünk a tavalyi szezonra, és felhúztuk a magasba az Euroliga döntőnek és a bajnoki címnek emléket állító zászlókat. Az Év Játékosának járó díjat Fegyverneky Zsófia vehette át, akit a kosárlabdától búcsúzó Zsovár Orsolya váltott a középkörben. Abdai Géza köszöntője és a Himnusz után a hagyományos csatakiáltással folytattuk. A feldobás előtt még egy ünnepélyes szerződés aláírásra is sort került. A Novomatic cégcsoport újabb 5 évre névadója lesz arénánknak!

Ahogy az várható volt, a megható ünnepi program kicsit elaltatott minket, így az első negyedben teljesen kiegyenlített küzdelem folyt a parketten. A ceglédiek pontos dobásokkal operálva egy-két ponttal előttünk jártak. A második 10 percet már egy magasabb koncentrációs szinten kezdtük. Szorítottunk a védekezésünkön is, mellyel együtt gördülékenyebbé vált a támadójátékunk. Több, mint két percen át nem kaptunk kosarat, így várható volt, hogy időt kér ellenfelünk. Nem tört meg azonban a lendületünk, ráadásul mienk volt az első játékrész csattanója. Két másodperccel a vége előtt időt kértünk, és az oldalbedobást követően Aleks triplája alakította ki a 44-33-as félidei eredményt.

A szünetben az elmúlt esztendő 10 Legtöbbet fejlődött utánpótlás játékosát köszöntöttük, név szerint: VARGA SÁRA, KARÁCSONY TAMARA,
PFEIFFER VIRÁG, GYÖNGYÖSI JANKA, EGRESITS RÉKA, PALLAG DORKA, BAUER ZORKA, JANZSÓ ALÍZ, PLANGÁR RÉKA, SALAMON RÉKA

Az Év Játékosa - Fotó: Wölfinger Béla

A szünet után is nagy sebességgel játszottunk, hamar időkérésre kényszerítve vendégeinket. Tetszetős támadásokat vezettünk, és a védekezésünk is elég jól zárt. Az utolsó negyedben Yvonne is megszerezte első pontjait, így már mindenki neve mellé került pont! Ünnepeltek is rendesen szurkolóink, akik bíztak benne, hogy a 100-as határt is elérjük, de végül 96 pontnál álltunk meg.

A következő ellenfelünk a DVTK lesz, jövő szombaton 18 órakor, szintén a Novomatic Arénában.

Roberto Iniguez: Tipikus szezonnyitó mérkőzés volt. A Cegléd jobban kezdett, mint mi, nagyon jó első tizenöt percet produkáltak. Ami minket illet, az első negyed után kezdtünk el igazán játszani, majd az utolsó játékrészre újból leeresztettünk. Győztünk, de nem lehetek maradéktalanul elégedett.

Peter Jankovic: Gratulálok a Sopronnak, mert nagyon jól játszottak. Egy erős csapat ellen léptünk pályára. Tizenöt percig tudtuk velük tartani a lépést, de utána megmutatták az igazi arcukat és eldöntötték a mérkőzést.

Fegyverneky Zsófia: A védekezésünk az első félidőben nem volt azon a szinten, amelyet mi szeretnénk játszani, aztán ahogy haladtunk előre a mérkőzésen úgy állt össze egyre jobban, azonban az látszik, hogy a csapatépítésben még közel sem tartunk ott, ahol szeretnénk, ezért örülünk a győzelemnek, ez volt ma a legfontosabb, de sok munka áll még előttünk.

Kobolák Cintia: Szeretnék gratulálni a Sopronnak. Az első félidőben sikerült azt játszanunk, amit Peter elvárna tőlünk. Sajnos a második félidőben előjöttek azok a hibák támadásban és védekezésben is, amelyek már az előszezonban jelentkeztek. Most ezeket fogjuk megpróbálni kijavítani, és az első félidei jó játékunkat minél hosszabbra nyújtani, hogy sikereket érhessünk el az alapszakasz további részében.