Keresés:     2019 január 17. csütörtök

Apróságokon múlt a bravúr

Megszorongattuk a török Fenerbahce együttesét Isztambulban, de a győzelmi esélyünkkel nem tudtunk élni.

Fenerbahce SK - Sopron Basket 69-67 (20-21, 14-18, 17-9, 18-19)
Isztambul, 500 néző

Fenerbahce SK: Vardarli 7/3, Plum 11, Zandalasini 6, Vaughn 6, Verameyenka 22/3 Cs.: Sottana 17/3, Canitez -, Senyürek -, Yavas -, Topuz -

Sopron Basket: Fegyverneky 10, Turner 9/6, Crvendakic 14/6, Zahui 10, Dupree 13 Cs.: Salvadores 9/3, Határ 2, Dubei -

Mezőny dobószázalék: 27/63 43% ill. 26/60 43%

3-pontos dobószázalék: 3/10 30% ill. 5/16 31%

Büntető dobószázalék: 12/14 86% ill. 10/13 77%

Lepattanó: 29 (Verameyenka 10) ill. 39 (Zahui 13)

Gólpassz: 15 (Plum 5) ill. 11 (Turner 5)

Szerzett labda: 8 ill. 3

Eladott labda: 11 ill. 16

Fault: 18 ill. 20

EFF: 73 (Verameyenka 29) ill. 70 (Zahui 17)

Kemény csatára számíthattunk a bombaerős Fenerbahce otthonában, akiknek volt mit törleszteni felénk a márciusi Euroliga negyeddöntő miatt, ahol elütöttük őket a FINAL4-os terveiktől. Ahogy az várható volt, Stokes és Hartley még nem lett nevezve az Euroligára, de így is klasszis játékosok sorakoztak fel a túloldalon.

Az első kosarat a Fener nyáron igazolt olasz szupersztárja, Zandalasini szerezte. Rögtön az ellentámadásból Candice egyenlített, de Plum is eredményesen fejezett be egy akciót (2. perc 4-2). Ennél a pontnál begyújtottuk a rakétákat, és tátott szájal figyelték a hazai szimpatizánsok, ahogy csapatunk a 6. percben Candice duplájával már 7 ponttal vezetett. Zsinórban 9 pontot szereztöünk, miközben négy percig egy pontocskát sem engedélyeztünk a hazaiaknak (6. perc 4-11). Természetesen nem estek kétségbe a kék-sárgák, és lépésenként dolgozták le a hátrányukat. Sőt Sottana triplájával a vezetést is átvették. Mégis mi zártuk minimális előnnyel a negyedet, miután az utolsó akcióból az MTK ellen hárompontos- bemutatót tartó Angela most is hibátlanul célzott (20-21).

Két perc pergett le különösebb esemény nélkül, amikor Aleks előbb duplával, majd Yvonne átadásából egy hármassal vetette észre magát (13. perc 20-26). Utóbbi büntetőjével ismét kialakult a korábban már látott 7 pontos különbség a javunkra (13. perc 20-27). Megint majdnem négy percig képtelen volt kosarat szerezni vendéglátónk. A 14. perc végén Vardarli lendítette tovább a török sereg megrekedt szekerét, melyre Zandalisini is felült egy duplával. Roberto Iniguez egy időkéréssel próbálta behúzni a törökök kézifékét (15. perc 24-27). Verameyenkát ez nem zavarta, és két jó megmozdulását követően már ellenfelünk vezetett (28-27). Most a mi játékunk tört meg, nagyon jókor jött kapitányunk értékes két pontja (17. perc 28-29). Verameyenka nagyon elkapta a fonalat, de szerencsére a mi centererink sem tétlenkedtek. Amanda kosaraival egy picivel megelőztük vetélytársunkat (18. perc 32-33). Újra időt kértünk, mely jó húzásnak bizonyult. A szünetig hátralevő két perc során négy pontot hozzátettünk a különbséghez (34-39)!

A szünet után körbelőtte a gyűrűt mindkét fél, kosár majdnem két percig nem esett. Sajnos Vardarli célzott jól elsőként, ráadásul távolról (22. perc 37-39). Verameyenka egalizált a 24. percben (39-39). A védekezéssel nem volt baj, de jó lett volna végre valami kosarat is felmutatni. Már a negyed derekán jártunk, amikor Zsófi tempója már a helyére került (25. perc 39-41). A 27. percben Betti érkezett a palánk alá (41-43). Verameyenka hatékonysága megmaradt, igaz elég tisztán dobhatott a büntető-vonal magasságából (27. perc 43-43). A játékvezetők is érdekes felfogásban fújtak, már a sokadik támadó-hibát ítélték ellenünk szabálytalan elzárásra hivatkozva. Aleks egy nagyon szép betörés végén ismét minket juttatott előnyhöz, de Sottana a túloldalon faulttal együtt is eredményesnek bizonyult. A bónusz büntetőnél szintén jól célzott (29. perc 46-45). Verameyenka döntő faktornak bizonyult egyelőre. A negyed hajrájában már a 18. pontját szerezte a hórihorgas center. Három pontos előnnyel várhatta így a záró 10 percet ellenfelünk (51-48).

Most a törököknek gyűlt meg a baja a gólszerzéssel, miközben Amanda büntetőivel beelőztük őket (51-52). Sottana 2+1-es egyéni akcióval törte meg a Fener rossz kezdését (33. perc 54-52). Vaughn forgatta be emberét, majd a túloldalon Aleks dobott egy triplát (34. perc 56-55). Nem jött jól Angela sportszerűtlen faultja, melyből Sottana növelte a török előnyt (58-55). Aleks fordult be szépen védőjéről, de ő kapott támadó hibát Zandalasini színészi alakítása nyomán. Ezt már Roberto iniguez sem hagyhatta szó nélkül, melyet technikaival jutalmaztak. Vaughn befutása után időt kértünk (35. perc 61-55). Zsófi higgadt duplájával közelítettünk, de Sottana sem lassított (36. perc 63-57). Verameyenka megállíthatatlannak bizonyult, vele sajnos nem tudtunk mit kezdeni a palánk alatt (37. perc 66-59). Két és fél perccel a vége előtt Plum eresztett el egy jó ívű dobást a sarokból. Időt kértünk (68-61). Yvonne egy távoli triplával jelezte, hogy nem dőlhet hátra ellenfelünk. Még közelebb jöhettünk volna, de kimaradt egy büntető, majd egy ziccer is. Így is egy hármasra voltunk csak a Fenertől, és még hátra volt valamivel több, mint egy perc. Peregtek le a másodpercek, de hiába voltak meg a helyzeteink, csak nem találtunk be. 16 másodperccel a vége előtt Plumot faultoltuk, hátha elrontja a büntetőket. Egyet elhibázott, de a másodikat elhelyezte. Időt kértünk (69-65). Yvonne tört be, de lefaultolták. Mindkettőt bedobta. Hat másodperc maradt vissza, időt kértek a törökök (69-67). Kosár már nem esett, nagy csatában otthon tartotta a két pontot a Fenerbahce.

A válogatott szünet előtt még egy találkozó vár ránk. Szombaton 18.30 órakor a bajnoki tabella második helyén álló NKE-Csata vendégeként lépünk pályára a fővárosban.

Roberto Iniguez: Gratulálok ellenfelünknek! Nagyon jó második félidőt produkáltak, jobbat, mint mi. A szünet után lassan kezdtünk, hiányzott a kellő agresszivitás is a játékunkból. Gratulálok a játékvezetőknek, remek munkát végeztek ma a kellő pillanatokban.

Valerie Garnier (vezetőedző, Fenerbahce SK): Nagyon jó második félidőt nyújtottunk, különösen védekezésben! Igen fontos győzelmet arattunk, és a többi játékossal kiegészülve a jövőben még erősebbek leszünk. Ha a szünet után látott védekezést tudjuk nyújtani 40 percen át, akkor bármit elérhetünk idén!

Fegyverneky Zsófia: Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Fenerbahce otthonában, 40 percig nyitott volt a kimenetele. Apróságokon múlt, a végén egy-egy kihagyott dobáson. Védekezésben pedig egy-egy lepattanónál nem figyeltünk kellően, melyből 2+1-et kaptunk. Sajnálom a két pontot, mert volt győzelmi esélyünk.

Giorgia Sottana: Elértük a célunk, 80 pont alatt tartottuk a Sopront. Jól zártuk ezzel a szezon első részét. A válogatott szünet után Bria Hartley és Kiah Stokes is beszáll a játékba, így még erősebben tudjuk folytatni az Euroligában.