Keresés:     2019 augusztus 21. szerda

Örömjátékot hozott a rangadó!

Olyan extra védekezést és támadást mutattunk be a Szekszárd elleni rangadón, melyre nem tudtak érdemben reagálni a kék mezesek.

Sopron Basket - Atomerőmű-KSC Szekszárd 82-48 (20-14, 17-4, 23-19, 22-11)
Sopron, 1200 néző

Sopron Basket: Turner 20/12, Casas 1, Czukor 3/3, Dupree 8, Határ 9 Cs.: Crvendakic 13/9, Jovanovic 12, Dubei 12/6, Varga K. 2, Weninger 2

Atomerőmű-KSC Szekszárd: Studer Á. -, Gereben L. 2, Eldebrink F. 5/3, Mansare 2, Bishop 19/9 Cs.: Dojkic 13, Kiss V. 4, Theodoreán 3/3, Bálint R. -, Studer Zs. -

Mezőny dobószázalék: 31/58 53% ill. 18/62 29%

3-pontos dobószázalék: 10/19 53% ill. 5/19 26%

Büntető dobószázalék: 10/14 71% ill. 7/11 64%

Lepattanó: 42 (Dupree 10) ill. 29 (Bishop 6)

Gólpassz: 24 (Casas, Czukor, Turner, Dupree 4-4) ill. 11 (Dojkic 4)

Szerzett labda: 2 ill. 3

Eladott labda: 8 ill. 9

Fault: 16 ill. 20

Fotó: Tóth Zsombor

A bajnoki tabella két első helyezettjének összecsapásáról sérülés miatt hiányzott csapatunkból kapitányunk, Fegyverneky Zsófi. Szekszárdi részről az Európa Kupa mérkőzést kihagyó Erica McCall már együtt melegíthetett a társakkal. A légiósaink közül ezúttal Amanda Zahui kapott pihenőt. A mérkőzés előtt Sopron Megye Jogú Város képviseletében dr. Farkas Ciprián tanácsnok köszöntötte hazánk 2018 Év Női Kosárlabda Játékosát, Fegyverneky Zsófiát, aki a múlt heti 30. Sportgálán a győri bajnoki miatt nem tudott jelen lenni az ünnepélyes gálán. Jó hangulatban indult a derbi, kellemesen megtelt a lelátó soproni és szekszárdi része is.

Az első támadásokat nem tudták kosárral zárni a csapatok, dea második perc elején Yvonne második hármas kísérlete már jól sült el (3-0). Szekszárdi büntetők után Eldebrink kezében maradtak az első vendég pontok. Nagy taktikai csatát láthattunk, mely leginkább a védekezésről szólt. A 4. percbe lépve Zeljko Dokic kért időt (3-0). Candice és Betti révén mi folytattuk gólokkal a mérkőzést (5. perc 7-0). A rangadó az alakulását tekintve kísértetiesen hasonlított a Salamanca ellenihez. Bíztunk benne, hogy a forgatókönyv innentől már változni fog (11-0). Mindenesetre Bishop a 6. percben megszerezte a kékek első kosarát távolról, Yvonne viszont ugyanolyan értékűvel válaszolt (7. perc 14-3). Dojkic és Eldebrink csökkentette a távolságot két jó megmozdulással, de megint Yvonne villant. A harmadik triplája ért célba (8. perc 17-7). Zónára váltott ellenfelünk. A palánkunk alatt előbb a horvát Dojkic igazolta tehetségét, majd az ausztrál Bishop is betalált. A negyed végén Czukor Dalma hintett egy triplát a sarokból, de Dojkicnak még volt ideje visszatámadni és kosarat szerezni (20-14).

Védekezésben váltottunk, Yvonne vette át a jól mozgó Dojkic őrzését. Ismét kivédekeztünk egy szekszárdi akciót rádobás nélkül! A túloldalon érthetően maradt a jól záró zóna, melyet a 12. perc végén Aleks végre átdobott a kispadunk elől. Érkezett is a szekszárdiak időkérése (23-14). A gyors ellentámadásainkat láthatóan igyekeztek csírájában elfojtani a vendégek, akár fault árán is. A 14. percben visszaállt a mérkőzés eleji 11 pontos különbség (25-14). A 15. percben Betti kapott zseniális labdát Yvonne-tól. Találatával kétszer annyi pontnál jártunk már, mint riválisunk (28-14). Jó volt nézni a magas színvonalú védekezésünket. Minden helyzetért megszenvedtek Studerék. Egy alkalommal a palánkunk alatti alapvonali bedobásukból is visszajátszás lett (17. perc 32-14). A 17. percben zúgott a „Húsz! Húsz! Húsz!”. Ismét 11-0-ás futást produkáltunk (34-14). Dojkic szakította meg ellenfelünk nullás periódusát (18. perc 34-16). A szünetre 19 pontos előnnyel vonulhattunk, miután a második 10 percben csak 4 (!) pontot engedélyeztünk Bishopéknak (37-18).

Ausztrál kosárral indult a második félidő, de utána kétszer is mi következtünk. Sőt, nem sokkal később a zóna ellen Aleks triplát szerzett (23. perc 45-20). Emelte védekezése keménységét a KSC, de ezzel csak azt érte el, hogy három és fél perc alatt összeszedett 5 személyi hibát. Jól játszottunk, de amint lankadt egy kicsit a figyelmünk, azt kihasználta a jó erőkből álló ellenfelünk (25. perc 49-28). A negyed közepén felpörgettük a játékot. 27 ponttal jártunk előbbre. Időt kért Zeljko Dokic (26. perc 55-28). Továbbra is tanácstalannak tűntek a vendégek, az történt a pályán, amit mi akartunk. A jó kezű klasszis, Bishop igyekezett pontos dobásaival tartást adni társainak. Beszédes adat volt, hogy míg nálunk 8, addig a kékeknél 5 játékos osztozott a pontokon, és míg nálunk 15 pont jött a magyar fiataloktól, addig a túloldalon csupán 4 (29. perc 57-34). A védekezésünk az idő haladtával valamelyest lazult (talán a csütörtöki csata okán is), de így is biztosan tartottuk magunktól távol Studeréket (3. negyed vége 60-37).

Újra lehúztuk a rolót, nem először járt le a szekszárdiak támadóideje. Jól lépegettek be centereink a palánk alá, a különbség ismét növekedett (33. perc 64-38). Csapatunk teljes mértékben kiszolgálta szurkolóit, akik a 33. percben már ollézva kísérték támadásainkat (68-40). A 36. percben Yvonne 30 pont fölé lőtte az előnyünket (72-41)! A 39. percbe lépve Kami is feliratkozott a pontszerzők listájára (75-44). Nem sokkal később Virág is csatlakozott a többiekhez, így már mindenki neve meleltt szerepelt pont! Szurkolóink felállva ünnepelték végig az utolsó kért percet! Megérdemelték a lányok, akik fantasztikus teljesítménnyel rukkoltak ki (82-48)!

Szerdán a Kurszk otthonában folytatjuk, majd jövő szombaton az MTK-hoz utazunk.

Roberto Iniguez: Voltak nehéz pillanataink az elmúlt hetekben, de ez a lényeg, hogy hiszünk magunkban, a munkában és megyünk előre. Kifejezetten boldog vagyok a magyar játékosaink mai teljesítménye miatt! Nagyon sokat adtak ma nekem vissza. Fontos, hogy megmutassák magukat, legyen önbizalmuk! Koncentráltan, jól játszottak. Nagyon fontos számunkra, hogy tudjuk, számíthatunk rájuk!

Zeljko Dokic: Gratulálok a Sopronnak! Jól, szépen kosárlabdáztak. Turner nem játszott jól a Salamanca ellen, de ma ő is megmutatta, mekkora játékos. Extrán, motiváltan játszott védekezésben és támadásban egyaránt. Extra pluszt adott a csapatának, mely bennünk nem volt meg. Úgy érzem, dekoncentráltan jöttünk ma Sopronba. Volt elképzelésünk, hogy mit akarunk játszani, de sok hibával kezdtünk az első negyedben, és ekkor láttam már, hogy a mai meccsen ez nem lesz elég. Szomorú vagyok, én úgy nőttem fel, hogy a Sopron ellen mindig a maximumot adjuk, de azt is látni kell, hogy ellenfelünknek itthon nincs konkurenciája. A Kurszk és a Jekatyerinburg után szerintem a legerősebb keretük van Európában. Kívánom nekik, hogy nyerjenek meg az utolsó három Euroliga mérkőzésükből legalább kettőt, jussanak be a rájátszásba, és a FINAL4-ba is. Jól dolgoznak, és kell ez a magyar kosárlabdának!

Dubei Debóra: Egy nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg! Számunkra a csütörtöki mérkőzés egy fájó pont, és szerettük volna azt feledtetni. Ez sikerült, jó úton haladunk! Fontos meccseink jönnek továbbra is! Még több munkával szeretnénk a közeljövőben teljesíteni és még több ilyen telejsítményt nyújtani, mint a mai!

Abby Bishop: A Sopron nagyon jól játszott! Semmi esélyt nem adott számunkra. Nagyon jó csapat a Sopron, ki lehet itt kapni, de csalódás a mai játék, az eredmény. Vissza kell menni Szekszárdra és dolgozni tovább.