Keresés:     2019 április 25. csütörtök

Letudtuk a kötelezőt

Az oroszországi utazást követően ma kevesebb energiát tudtunk mozgósítani, de a kötelező feladat teljesítése nem forgott veszélyben, és hasznos mérkőzést játszottunk a szintén jól teljesítő MTK ellen.

MTK-Budapest - Sopron Basket 64-83 (19-27, 17-25, 10-14, 18-17)
Budapest, 100 néző

MTK-Budapest: Czirják 7/3, Szeitl 4, Süle 11, Hegedűs 15, Szabó F. 12 Cs.: Gróf 4/3, Koch D. 4, Weber 4, Bernáth R. 3/3, Schiroky -

Sopron Basket: Turner 12/6, Czukor 10/6, Dubei 13/6, Jovanovic 17, Zahui 8/3 Cs.: Crvendakic 8, Határ 8, Varga K. 4, Casas 3, Weninger V. -

Mezőny dobószázalék: 20/47 ill. 22/44 50%

3-pontos dobószázalék: 3/9 67% ill. 7/23

Büntető dobószázalék: 15/20 75% ill. 18/24 75%

Lepattanó: 37 (Hegedűs J. 8) ill. 44 (Jovanovicc 8)

Gólpassz: 17 (Czirják N. 6) ill. 22 (Dubei 5)

Szerzett labda: 5 (Süle 2) ill. 10 (Czukor 4)

Eladott labda: 17 ill. 11

Fault: 20 ill. 16

IBM: 61 (Süle 16) ill. 111 (Jovanovic 26)

A bajnoki tabella utolsó helyén álló MTK-Budapest otthonában csak a győzelemben gondolkodhattunk, meg persze a kulcsemberek pihentetésében. A sérült Fegyverneky Zsófi mellett a csütörtöki kurszki diadal egyik hőse, Candice Dupree kapott ma pihenőt.

A palánk alatt nagy fizikai fölényben voltunk, így érthetően előszeretettel kerestük centereinket. Az első 10 pontunkból nyolcat ők szállítottak (4. perc 6-10). Yvonne duplájával gyorsan 10 pontos előnyre tettünk szert (8-18). Roberto Iniguez nem sokat várt a cserékkel, igyekezett széles rotációval játszani, sok percet adva a fiataloknak. Gördülékeny támadások futottak a pályán, de az MTK is jól használta ki az adódó helyzeteit (1. negyed 19-27). A védekezés terén ezúttal nem voltunk olyan szigorúak, mint máskor, de a sok kosarat nem bánták a kilátogató kosárlabda barátok. A szünetig nem változott a játék képe, 16 pontos előnnyel fordulhattunk (36-52).

Az öltözőből kijövet nem értük el a szakvezetéstől elvárt üzemi hőfokot. Roberto Iniguez a 23. percben időt is kért (40-52). Össze is kaptuk magunkat és futottunk egy 10-2-es négy percet (27. perc 42-62). A záró negyed elején is jól dolgoztak a fiatalok. Debi duplájával 28 pontra növekedett a különbség (34. perc 48-76). Az MTK nem adta fel ekkor sem, és lelkes játékkal csökkentette hátrányát (37. perc 57-77). A végén még bejött 20 pont alá az MTK (64-83).

Mostantól csütörtökre kell koncentrálnunk, amikor a török Hatay együttesét fogadjuk az Euroliga alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén.

Roberto Iniguez: Az volt a célunk ma, hogy néhány mutatóban fejlődjünk. Támadásban ezt meg is tettük. Az utolsó negyedben védekezésben is szépen dolgoztak a fiatalok, örültem a látottaknak. Tudom, hogy nehéz egy orosz mérkőzés, utazás után magas szinten teljesíteni. Összességében elégedett vagyok! Gratulálok ellenfelünknek is! Jól játszottak és egy percig sem adták fel!

Dubei Debóra: Egy nagyon fontos és bravúros győzelemmel érkeztünk ide. Minden meccset igyekszünk komolyan venni, a ma is így tettünk. Próbáltunk készülni a következő mérkőzésre és olyan játékosok is sokat tudtak ma játszani, akik az előzőeken kevesebb időt töltöttek a pályán. Így pozitív volt mindenki számára a mérkőzés!