Keresés:     2019 szeptember 21. szombat

Óriási! Pályaelőny az Euroliga negyeddöntőre!

Kiegyensúlyozott játékkal győztük le a Riga együttesét a záró fordulóban, és miután a Fenerbahce kikapott hosszabbításban Franciaországban, így második helyen zártuk a csoportot! A rájátszást március 5-én, kedden kezdjük meg hazai pályán a Bourges ellen.

TTT Riga - Sopron Basket 71-79 (27-30, 11-18, 18-19, 15-12)
Riga, 1000 néző

TTT Riga: Peddy 12/6, Pulvere 2, Basko 7/3, Brumermane 16, Vitola 18/3 Cs.: Kreslina 10/9, Pilabere 6, Eglite -

Sopron Basket: Fegyverneky 5/3, Turner 14/9, Crvendakic 12/6, Zahui 5/3, Dupree 23 Cs.: Casas 14/3, Jovanovic 6, Határ -, Dubei -, Honti -

Mezőny dobószázalék: 24/63 38% ill. 29/57 51%

3-pontos dobószázalék: 7/19 37% ill. 8/15 53%

Büntető dobószázalék: 16/26 62% ill. 13/21 62%

Lepattanó: 40 (Vitola 12) ill. 34 (Dupree 10)

Gólpassz: 14 (Peddy 5) ill. 15 (Turner 5)

Szerzett labda: 6 (Peddy 3) ill. 8 (Casas 3)

Eladott labda: 12 ill. 13

Fault: 23 ill. 27

EFF: 72 (Brumermane 21) ill. 90 (Dupree 30)

Elérkeztünk az Euroliga utolsó fordulójához, ahol két, már rájátszásba jutott csapat döntött arról, ki végez előbbre a csoportban. Több, mint egy tucat soproni szurkoló kísérte el csapatunkat, és a helyi nagykövetség is képviseltette magát a mérkőzésen, mely telt ház előtt vette kezdetét.

A zajos rigai csarnokban elsőként a soproni tábor ugorhatott fel örömében! Candice tempója ellentmondást nem tűrően csapódott a gyűrűbe. A hazaiak Brumermane büntetőivel egyenlítettek, de Aleks 2+1-es akciójával ismét mi kerültünk előnybe (1. perc 2-5). Koncentráltan, jól kezdtünk, de sajnos Fegyverneky Zsófi a harmadik perc végén beütötte a második személyi hibáját, így gyorsan cserére kényszerültünk. Queralt váltotta a parketten. A lepattanókkal voltak gondjaink a magas rigai centerek gyűrűjében, de egy hajszállal előbbre jártunk náluk (5. perc 11-12). A 7. perc elején utolértek minket a lettek, de Queralt faulttal együtt is eredményes volt betörésből (18-21). Betti is gyűjtögette a faultokat, igaz elég könnyedén ráfújták. Pilabere büntetőivel a mérkőzés során először riválisunk állt vezetésre (8. perc 22-21). Queralt szerzett kétszer is labdát a palánkunk alatt, és mindkét kontrát kosárral zártuk (9. perc 25-28). Ahogy a negyedet is, Candice utolsó másodperces duplájával (27-30)!

Két felkészült, nagyon pontosan kosárlabdázó csapatot láthattunk az első 10 percben, mely 57 (!) pontot hozott. A második negyedet is sikeres támadásokkal kezdték a csapatok (29-32). Pulvere a félpályánál nyúlt a labdát tőle elcsenő Yvonne után, mely természetesen sportszerűtlent érdemelt. A 12. percben hat ponttal ugrottunk meg Candice 1-1-e után (29-35). Most már több volt a hiba, igaz a védekezésen is szigorítottak a felek (15. perc 29-35). A negyed derekán Vitola, majd Zsófi változtatott az álláson (15. perc 31-37). A lepattanókban sajnos nagyon alulmaradtunk, különösen az volt fájó, hogy 9 támadó lepattanót engedélyeztünk nekik, újabb esélyekhez juttatva őket (16. perc 33-37). A 17. percben kapitányunk, Zsófi a palánk segítségével vágott be egy triplát (35-42). A 18. percben Basko harcolt ki rutinosan egy faultot Zsófinak, mely már a harmadik volt csapatunk kapitányának, így le kellett ültetnünk (37-44). A 18. perc végén Alekset faultolták, de így is a kosárba juttatta a labdát. Időt kért a Riga (37-46). A kis szünetet követően Aleks büntetőjével kétszámjegyű különbség alakult ki (37-47). A félidő hajrájában Honti Katát is csatasorba állította vezetőedzőnk. Sajnos Candice is csatlakozott Zsófihoz a faultok számát tekintve. Kreslina büntetője után ezúttal mi kértünk időt (38-47). Queralt mozgékonyságával nehezen bírtak a lettek. Spanyol kisemberünk visszaállította a 10 pontos előnyt a szünetre (38-48).

A Riga kezdte a második játékrészt, de pontot nem tudott felmutatni belőle. A túloldalon mi sem. Brumermane már nem hibázott, és megszerezte Amanda is az első találatát, mely egy tripla volt (22. perc 40-51). Yvonne önfeláldozó labdaszerzése kapott elismerő tapsot vezetőedzőnktől a 23. percben (40-51). A 24. percben Aleksnek kellett a kispad felé venni az irányt a harmadik személyi hibáját követően (42-53). A hibáinkat kihasználva 6 pontra megközelített minket ellenfelünk (25. perc 47-53). Candice jött vissza, és első labdaérintéséből eredményes is volt. Elég könnyedén fújogatták ránk a faultokat a játékvezetők, és vezetőedzőnket is megszórták egy technikaival (26. perc 47-55). Kezdett egyre jobban felpörögni a Riga, ráadásul Zsófi a negyedik hibáját is összeszedte (27. perc 50-55). Yvonne a legjobbkor zúdított be egy hármast (50-58). Yvonne kapta el a fonalat. Két perc alatt a harmadik triplája landolt a gyűrűben. Amikor a 30. percben Queralt is bevágott egyet a sarokból, időt kért a Riga. 14 ponttal jártunk előttük (53-67)! A negyed utolsó pillanataiban Peddy is megmutatta, hogyan kell távolról pontosan célozni, így 11 pontos előnyről várhattuk a záró felvonást (56-67).

A mutatott játék több, mint biztató volt a hajrára nézve. Egyedül a faultok miatt kellett aggódnunk. Candice látványos kosarára tombolt a lelátó soproni része. A 13. percben Tina váltotta gólra Yvonne bejátszását, majd egy hármas érkezett rigai oldalról (33. perc 61-71). Ismét megérkezett 10 alá a Riga. Candice zsenialitása kellett, hoyg ismét 10 legyen közte (34. perc 63-73). Kreslina triplájával éledeztek a lett remények. Nem voltak szívbajosak a játékvezetők. Labdaszerzésünk után ezúttal a rigai edzőnek osztottak ki egy technikait. Candice hozott belőle egy pontot. Yvonne dobott ismét hármast, de érvénytelenítették, mivel Amanda elzárását szabálytalannak ítélték. Yvonne távoli dobása nem ért gyűrűt, a támadóidő lejárt volna, de közben faultot ítéltek Aleks ellen, így két büntetővel jöhetett a Riga (37. perc 68-74). Beragadtunk támadásban, kellett volna egy jó dobás! Yvonne kezét ütötték el a labdával együtt ziccer közben, de néma maradt a síp. Játékosunk heves reagálása technikait eredményezett. Vitola kihagyta a büntetőt (68-74). Fontos lepattanót szedett össze Candice, majd büntetőzhetett miután dobás közben ütöttek oda neki (39. perc 68-75). Az utolsó két percben jártunk már! Kimaradt helyzet itt is, ott is, az eredmény nem változott. Megérkeztünk az utolsó perchez! Yvonne puskázott el két büntetőt, de a rigai tripla elszállt. Szurkolóink már boldogan ünnepeltek, fél perc alatt innen már nem lehetett kikapni! Yvonne ezúttal pontos volt a büntetőről (68-77). Időt kért a lettek mestere, de már csak végignézhette, ahogy csapatunk megnyeri a mérkőzést (71-79)!

A Carolo győzelme pedig azt jelentette, hogy a második helyen zártuk a csoportot! Március 5-én, kedden így hazai pályán kezdjük meg a rájátszást!

Roberto Iniguez: Borzasztó nehéz csoportban végeztünk a második helyen, ahol minden mérkőzés kihívás volt! Kicsit lassan kezdtünk, lemaradtunk a lepattanóknál, de ahogy jobban koncentráltunk a kizárásokra, tudtunk belőle futni, és megtaláltuk a helyünket a pályán. A védekezés volt a kulcs! Nagyon boldogok vagyunk! Pár hete, amikor mindenki a problémáinkról beszélt, azt mondtuk, hogy igenis meg tudjuk csinálni! Hittem a játékosaimban, az elvégzett munkában, és ezt el is mondtam nekik a nehéz időszakban. Hogy ez a második hely mennyire előnyös szám unkra azt nem tudom. Sokszor úgy tűnik, hogy idegenben jobb teljesítményre vagyunk képesek. Otthon túl nagy érzelmi töltettel játszunk, elveszítjük a fókuszt, ahogy az a Rigával is történt ma. A szurkolóink támogatása viszont mellettünk lesz, ahogy ma is. A lehető legjobban fel fogunk készülni a rájátszásra!

Honti Kata: Rettentő boldogok vagyunk, nagyon fontos sikert arattunk! Jól felkészültünk a találkozóra, és azért tudtuk véghez vinni a győzelmet, mert végrehajtottuk az elképzeléseinket! Jól koncentráltunk védekezésben, és támadásban is okosan, higgadtan kosárlabdáztunk. Nagyon köszönjük szurkolóinknak, hogy ilyen távolra is elkísértek minket!