Keresés:     2019 március 22. péntek

Fiataljaink vezérletével léptünk tovább az elődöntőbe

Mély rotációval, kulcsembereink pihentetése mellett is könnyedén jutottunk be a Magyar Kupa pénteki elődöntőjébe. A pénteki elődöntőben az ALUINVENT-DVTK következik 18 órától.

CMB CARGO UNI Győr - Sopron Basket 55-69 (17-17, 10-12, 16-26, 12-14)
Győr, 700 néző

CMB CARGO UNI Győr: Mandic 2, Raksányi 8/3, Gray 19, Spanou 15/6, Krnjic 6 Cs.: Brown 3/3, Varga Zs. 2, Czank -, Török Á. -

Sopron Basket: Fegyverneky 9/3, Czukor -, Dubei 12/3, Dupree 4, Határ 16 Cs.: Turner 12/6, Jovanovic 10, Weninger 4, Zahui 2, Honti -, Varga K. -

Mezőny dobószázalék: 14/31 45% ill. 26/48 54%

3-pontos dobószázalék: 4/17 24% ill. 4/20 20%

Büntető dobószázalék: 15/16 94% ill. 5/6 83%

Lepattanó: 29 (Gray 8) ill. 40 (Határ 10)

Gólpassz: 14 (Mandic, Brown 4-4) ill. 17 (Fegyverneky 6)

Szerzett labda: 5 ill. 13

Eladott labda: 19 ill. 12

Fault: 15 ill. 20

IBM: 59 (Gray 22) ill. 82 (Határ 21)

Győr ad otthont három napon át a Killik László Női Magyar Kupa Döntőre, melynek első két mérkőzésén a ZTE és a Szekszárd biztosította helyét a pénteki elődöntőre. A harmadikon következett csapatunk és a Győr találkozója, melynek fő kérdése az volt, hogy az elmúlt napok kemény edzései és a jövő heti Euroliga negyeddöntő tükrében milyen rotációt alkalmazunk. Mindenesetre a kezdőben csak egy légióst találhattunk csapatunk színeiben. Légiósaink közül ezúttal Queralt Casas maradt ki, de Aleksandra Crvendakicot is pihentettük.

Határ Betti találataival mi kerültünk előnybe az első percekben. Centerünk egymaga hat pontot termelt (4. perc 4-6). A negyed derekán fordított Gray kosarával a Győr (5. perc 8-6). A 6. percben megkezdtük a rotálást. Előbb Kata és Yvonne, majd Amanda is játékra jelentkezett (15-11). A 8. percben hat ponttal lépett meg egy kontrával a hazai környezetben pályára lépő Győr (17-11). Betti tanítanivaló centermozgással csökkentette a különbséget, mely már a 10. pontja volt (17-15). A negyed hajrájában Tina egyenlített (17-17). Sok pontot nem hozott a folytatás. A 13. percben Zsófi egyedülálló tempóját tapsolhatták meg lelkes szurkolóink, majd Debi és Raksányi mutatta meg, hogyan kell távolról pontosan célozni (14. perc 22-22). A 17. percben időt kértünk (26-25). Yvonne betörésből elért duplájának köszönhetően mi vonulhattunk minimális előnnyel pihenni (27-29).

A szünet után azonnal zónával nyitott a Győr, mi pedig a mérkőzés elejei kezdő ötöst küldtük fel és két szép megmozdulással növeltük előnyünket 6 pontra (22. perc 27-33). A Győr magas szerkezettel állt fel, de valamivel több, mint három percre volt szükségük az első találathoz (24. perc 30-33). Betti villant ismét, mellyel 8 ponttal jártunk előbbre (25. perc 30-38). Gyorsan megfelezte hátrányát a hazai gárda (34-38). Átmeneti volt a feltámadásuk. A 27. percben Zsófi 10 pontra növelte előnyünket. Mérgesen magyarázott is tanítványainak Milos Pavlovic az időkérés során (37-47). Az edzői dorgálás megtette hatását. Összekapták magukat a győriek, de mi is jó ritmusban kosárlabdáztunk, bármilyen felállásban is voltunk a parketten (29. perc 41-51). A negyed végén Virág ziccerével 12 pont volt közte (43-55)! Két perc is lepergett kosarak nélkül, mely a mi pozíciónkat erősítette (32. perc 43-55). Hát még Tina duplája a 33. percben (43-57). A 35. percben még mindig pont nélkül állt a negyedben a Győr, amikor Spanou triplája a gyűrűbe hullott (46-59). Ő volt a következő győri kosárszerző is, de közben megint eltelt két perc (37. perc 49-61). Az utolsó másfél percet már állva tapsolták végig szurkolóink. Csapatunk széles rotációval, Aleks és Queralt nélkül is könnyedén hozta a negyeddöntőt (55-69).

Pénteken 18 órakor a PEAC-Pécs ellen diadalmaskodó ALUINVENT-DVTK ellen folytatjuk.

A mérkőzés után játékosaink az alábbiak szerint értékeltek a Mixed Zónában a sajtó munkatársainak.

Határ Bernadett: Fontos számunkra a Magyar Kupa, még ha nem is a legjobb időpontban kerül megrendezésre. A szakmai stábbal megbeszéltünk egy szisztémát, ahogy a mérkőzéseken játszani fogunk, és meglátjuk, ezzel meddig jutunk el. Ma jól jött ki nekem a lépés, remélem, hogy holnap is jó játékkal tudom segíteni a csapatot!

Dubei Debóra: Csapatként működtünk, úgy éreztem, jobban is akartuk ezt a győzelmet, mint a Győr! Sok fiatal kapott ma nálunk szerepet, mely fontos, hogy a kulcsembereink ne fáradjanak el az Euroliga párharcra. A mai mérkőzésen megmutattuk, hogy milyen csapat vagyunk! Együtt győzünk, együtt veszítünk, egymásért harcolunk! Ugyanazt az edzést végezzük mi fiatalok is, mind a többiek, jó játékosok ellen edzhetünk nap, mint nap, és amikor eljön egy ilyen pillanat, amikor mi vagyunk többet a pályán, akkor azt gondolom nem kell görcsölni, hanem élni a lehetőséggel és teljesíteni!