Keresés:     2019 március 22. péntek

Magyar Kupa - A Szekszárd ellen döntőzünk szombaton

Kiegyenlített első félidő után nem volt kérdés, hogy mi vívjuk a szombati döntőt a címvédő Szekszárd együttesével, akik a ZTE ellen nyertek a mai napon.

Sopron Basket - ALUINVENT-DVTK 72-51 (18-19, 12-8, 19-7, 23-17)
Győr, 400 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 5, Dubei 5/3, Crvendakic 10/3, Dupree 14, Határ 4 Cs.: Turner 12/6, Zahui 10, Jovanovic 8, Honti 4, Czukor -

ALUINVENT-DVTK: Medgyessy 7, Walker 8, Skoric 13/6, Mokango 13/3, Putnina 2 Cs.: Kiss A. 6, Szűcs R. 2, Kányási -, Szabó F. -, Zele D. -

Mezőny dobószázalék: 23/47 49% ill. 14/41 34%

3-pontos dobószázalék: 4/20 20% ill. 3/11 27%

Büntető dobószázalék: 14/17 82% ill. 14/18 78%

Lepattanó: 49 (Crvendakic 9) ill. 33 (Mokango 10)

Gólpassz: 15 (Fegyverneky 5) ill. 12 (Walker 4)

Szerzett labda: 8 ill. 4

Eladott labda: 9 ill. 15

Fault: 18 ill. 21

IBM: 91 (Dupree 18) ill. 46 (Mokango 19)

A tegnapi komoly edzés, majd kupa csata után ma délelőtt csak kisebb átmozgatáson, rehabilitáción vettek részt játékosaink, és voltak, akik a Novomatic Aréna hidegkamrájában is látogatást tettek. A Magyar Kupa kiírása miatt (az a 12 játékos léphet pályára a kupa során, aki az első nap szerepel a jegyzőkönyvben) ma sem számíthattunk Queralt Casas játékára, azonban a kisebb sérüléssel bajlódó, és emiatt a csütörtöki mérkőzést kihagyó Aleksandra Crvendakic ma már ott volt a kezdőben. Ahogy szurkolóink is a lelátón, akik ma is szép számmal rándultak át Győrbe.

A miskolicak kezdték pontosabban a mérkőzést, de 2-6 után hamar eltüntettük a különbséget (4. perc 6-6). Egy szép Betti-Candice összjáték után a mérkőzés során először hozzánk került az előny (6. perc 10-8). Kata egy pontos tempóval szállt be a játékba, miközben egy érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi. Debi a cserénél elfelejtett lemenni, így hatan voltunk a pályán, melyért természetesen technikait kaptunk (7. perc 12-9). A WNBA-ben edződött atletikus Walker pontjaival előbb egyenlített ellenfelünk, majd egy eladott labda után a negyed utolsó pillanatában a vezetést is átvették (18-19).

Lendületben maradtak a piros mezesek, ellenben mi kiestünk a ritmusból. A 13. percben Roberto Iniguez időt is kért, mely során felhívta a figyelmet arra, hogy nem dobóedzésen vagyunk, és élesebb mozgásokat, kemény védekezést kért tanítványaitól (18-23). Candice légies mozgását csodálhattuk meg nem először a mérkőzésen, majd Betti volt eredményes egy támadó lepattanó visszaszerzését követően (15. perc 24-25). A 16. percben Betti megkapta a harmadik személyi hibáját, így kénytelenek voltunk lecserélni (24-25). A túloldalon Kiss Angelika járt hasonlóan. A 18. percben Aleks egy triplával iratkozott fel a pontszerzők közé (27-25). A 19. percben Debi is már három hibát számlált, Kiss Angelika pedig büntetőkből egyenlített (27-27). A fiatal center nem sokkal később a negyedik hibáját is begyűjtötte. Candice szépen ki is használta, hogy nem üthet neki oda, és belépett ziccerbe, kialakítva az első félidő állását (30-27).

Yvonne gyújtotta be a rakétákat a fordulást követően. Előbb egy triplát hintett az átmeneti játékunk végén, majd a 23. percben büntetőzhetett, miután Walker a labda mellett a kezét is elütötte (39-31). Zsófi büntetőivel már 10 pont volt a felek között (41-31). A játék képe kezdett a tegnapi Győr elleni mérkőzéshez hasonlítani, ahol szintén a harmadik negyedben léptünk el riválisunktól. Továbbra is kilenc embert rotáltunk. A 25. percben a három személyi hibával álló Debi kapott ismét lehetőséget, de nem sokat maradhatott a pályán, miután a 26. percben faultolta a betörő miskolci játékost, így sajnos már négy hibát jegyzett (45-33). A 28. percben Tina oldotta meg a palánk alatt kialakult 1-1 helyzetet, tovább növelve előnyünket (47-34). Nem tudott helyzetbe kerülni a DVTK a szigorú őrizetünkben, így csak a mi oldalunkon növekedett a pontok száma (3. negyed vége 49-34).

Aleks 2+1-es akciójával indult útjára az utolsó játékrész, majd Walker jelentkezett egy tempóval (31. perc 52-36). Meglendültek a csapatok támadásban, igaz a kosáresőhöz kellett az is, hogy lazítottunk a védekezésünkön. A Miskolc meg van annyira jó csapat, hogy ezeket kihasználta (34. perc 57-44). Pillanatok alatt ritmust váltottunk, és másfél perc leforgása alatt futottunk egy 6-0-át. Időt kért riválisunk, akiknek innen már nem igazán lehetett visszaút (35. perc 63-44). Debi a sarokból 20 pont fölé lőtte a különbséget (36. perc 66-44). Az utolsó négy percre Dalma is beszállt a játékba. Miközben szurkolóink már a továbbjutást ünnepelték. Csapatunk ma is magabiztos sikert aratott, így szombaton 17.05 órától a címvédő Szekszárd ellen lép pályára a döntőben (72-51). A mérkőzést a Duna World élőben közvetíti, de nyomon követhető lesz a sport.mindigo.hu oldalon is.

Roberto Iniguez: Őszinte leszek mint mindig. Én nem akartam eljönni erre a kupára. Számomra továbbra is a játékosok állnak az első helyen, de a jövő heti Euroliga mérkőzéseink előtt ez a menetrend kizsigereli őket. A FIBA-tól is vannak itt a kupa miatt Győrben, akik azt kérdezték ma is tőlem, hogy lehet így felkészíteni a játékosokat az egyik legfontosabb párharcra, amelyért egész évben dolgoztak? Nem tudok mit mondani nekik. A mai meccsen a szünet után jól elkaptuk a ritmust. Megértettük, hogy a saját védekezésünket kell nyújtanunk, a saját szabályaink szerint kell játszani, és nem csak a dobásokra összpontosítani. Ez volt a siker kulcsa! Gratulálok a Miskolcnak, remekül küzdöttek, harcoltak. Nem tudtam ma úgy rotálni a csapatot, ahogy szerettem volna, és ez az ő érdemük. Remek munkát végeznek! Sok sikert kívánok nekik a szezon hátralevő részére! Holnap egy nagyon kemény döntő elé nézünk a Szekszárddal szemben. Meglátjuk, mennyire lesz tiszta a fejünk, hogyan tudunk koncentrálni a mérkőzésre. Tudjuk, hogy a Szekszárdnak mit jelent ez a mérkőzés, nagyon jól kell játszanunk!

Dubei Debóra: Büszke vagyok a csapatra! Jobbak voltunk, 40 percen keresztül küzdöttünk, megtettünk mindent a győzelemért! Holnap a Szekszárd ellen döntőzünk, megyünk tovább!