Keresés:     2022 szeptember 26. hétfô

FINAL4! JÖVÜNK!

Koncentrált játékkal magabiztos győzelmet arattunk a Bourges otthonában, így 2-0 arányban megnyertük a párharcot és 2018 után idén is ott leszünk a FINAL4-ban!!!

Bourges Basket - Sopron Basket 64-74 (18-19, 11-15, 16-17, 19-23)
Bourges, 5000 néző

Bourges Basket: Ouvina 12/6, Johannes 11/3, Raincock-Ekunwe 10, Chartereau 9/9, Plouffe 10 Cs.: Michel 7/3, Ruprt 2, Sharp 2, Godin 1

Sopron Basket: Fegyverneky 6, Turner 8, Crvendakic 16/6, Zahui 8, Dupree 13 Cs.: Jovanovic 18, Casas 5

Mezőny dobószázalék: 26/65 40% ill. 29/60 48%

3-pontos dobószázalék: 7/23 31% ill. 2/12 17%

Büntető dobószázalék: 5/13 39% ill. 14/20 70%

Lepattanó: 34 (Raincock-Ekunwe 7) ill. 42 (Crvendakic 11)

Gólpassz: 15 (Raincock-Ekunwe 5) ill. 18 (Casas 9)

Szerzett labda: 5 (Ouvina 3) ill. 8

Eladott labda: 11 ill. 12

Fault: 18 ill. 17

EFF: 61 (Raincock-Ekunwe 15) ill. 94 (Crvendakic 26)

Természetesen telt ház fogadta a csapatokat az impozáns csarnokban, a Pradoban. Nagy örömünkre magyar hangokat is lehetett hallani. Egy kisebb soproni csoport lelkesen biztatta lányainkat a francia túlerővel szemben. Nagy küzdelemre számítottunk, mely során szerettük volna egy bravúrral lezárni a párharcot.

Úgy tűnt Johannes ma sem adja alább a keddi teljesítményénél. Mindjárt az első akcióból megszerezte a vezetést a Bourges csapatának. Amanda viszont faulttal együtt talált be, és mivel a büntetőt is elhelyezte, így hozzánk került a vezetést. Persze még nagyon messze volt a vége (1. perc 2-3). A 4. perc elején Yvonne talált utat a palánkig, majd még ugyanezen perc végén Ouvina egyenlített a sarokból egy jól kivitelezett triplával (7-7). A negyed derekán nálunk Queralt, a túloldalon Rupert jelentkezett játékra (9-9). Ouvina nagyon élt, a 6. percben a 7. pontját szerezte (11-9). A fiatal Chartereau jó hét méterről is gondolkodás nélkül állt bele a triplába, Rupert sima ziccere után pedig időt kértünk (8. perc 16-11). Tina szállt be jól a játékba, Queralt révén pedig ismét minimális volt a különbség (9. perc 16-15). Sőt, a negyedet végül előnnyel zártuk, köszönhetően feljavuló védekezésünknek és Tina újabb duplájának (18-19).

Aleks révén mi maradtunk a pontgyártás útján, de jött Johannes és egy távoli tripla (12. perc 21-21). Szorosan tapadtak egymásra a felek, minden helyzetért vért kellett izzadni (14. perc 21-21). Amanda személyi hibáját követően a franciák kértek időt (21-21). Plouffe mindkét büntetőjét elhibázta, maradt az egyenlő állás. Tina ma is iszonyatos melót végzett a palánk alatt. A 16. percben 10 pontnál és 7 lepattanónál járt (23-25)! Plouffe megmozdulásai újra előnyt értek a Bourgesnak (18. perc 27-25). A 18. percben viszont 6 elrontott távoli kísérletünk után Aleks triplája végre a gyűrűben landolt (29-30). Időt kértünk, mely jó döntésnek bizonyult. Előbb Aleks csapta be a védőjét, majd Candice is gólra váltotta Yvonne átadását. 7-0-ás két percünk 5 pontos előnyt ért a folytatásra (29-34).

Ismét a pályán láthattuk Zsófit, aki az elején korán begyűjtött két faultot. Ha már visszavitte vezetőedzőnk, akkor dobott is egy rá jellemző tempót (22. perc 29-36). A Bourges Rainckock egyéni akciójával lépett 30 pont fölé (31-36). Rövid időn belül két támadóhibát is ítéltek ellenünk, maradt az 5 pontos előny (24. perc 33-38). Elég szépen megfojtottuk a Bourges hatékony támadójátékát, de sajnos a távoli dobásaink nem ültek, így nem tudtunk nagyobb előnyre szert tenni (33-40). Öt perc telt el már a negyedből, amikor ellenfelünk beütötte az első hibáját, mi pedig Amanda palánk alatti kosarával meglógtunk 9 ponttal (26. perc 33-42). Michel közelében nem volt emberünk, ő pedig köszönte, és három pontot faragott a hátrányukból (36-42). Zsófi büntetőkből, majd Amanda egy labdaszerzés után felfutva faulttal együtt dobott ziccert, és máris 10 pont volt közte. Időt kért a Bourges (27. perc 36-46). A hazai publikum felállva tapsolva próbált energiát sugározni kedvenceinek. Amanda a büntetőjét is elhelyezte, 11 ponttal mentünk, de még mindig sok volt hátra (36-47). Kapaszkodott is vissza riválisunk, miközben Amanda begyűjtötte a harmadik hibáját. Tina váltotta a parketten (28. perc 39-47). Candice szerzett értékes labdát, mellyel meg sem állt az ellenfél palánkjáig (29. perc 41-51). Ezúttal Tina is kihagyott két büntetőt, kár volt érte. Azért meg pláne, hogy az utolsó fél percben két könnyű kosarat is kaptunk, így újra látótávolságba került a Bourges (45-51).

Oda kellett figyelni, nehogy lendületbe jöjjenek a fehér-narancs mezesek. Egy perc mindenesetre lepergett, és csak mi tudtunk ezalatt pontokat felmutatni, ráadásul hármat (31. perc 45-54). Yvonne büntetőivel ismét 11 ponttal jártunk előbbre, de 9 nehéz perc volt még hátra (45-56). Chartereau tripájára ugrott fel a francia publikum (32. perc 50-58). Eladott labdával ajándékoztuk meg a hazaiakat. A gyorsindítás végén Yvonne faultolt, de szerencsére Ouvina mindkét büntetőjét elpuskázta. Tina ziccerben viszont nem hibázott (34. perc 52-62). A mérkőzés elejéhez hasonlóan most is jól játszottuk meg Tinát a festékben (35. perc 52-63). Megint egy Chartereau tripla vágódott be jó távolról (36. perc 55-63). Zsófi eladott labdája után időt kért Olivier Lafargue. 4.39 volt hátra, érthető volt, hogy a támadásuk előtt magához hívta tanítványait egy kis megbeszélésre. Sok hiba már nem fért be nekik (55-63). Raincock-Ekunwe harcolt meg egy lepattanóért, és csökkentette is a hátrányukat 6 egységre (57-63). Már minden francia fault után dobhattunk, és egy ilyenből volt eredményes Queralt (57-65). A lepattanókkal most meggyűlt a bajunk, pedig korábban jól teljesítettünk ezen a téren. A 37. perc végén Aleks is megmutatta, hogy lehet 8 méterről hármast dobni (57-68)! Időkérésünk után 10 pontos előnnyel léptünk be az utolsó két percbe (59-69)! A 18. perctől fogva kézben tartottuk az irányítást, innen már egyszerűen nem lehetett elrontani. Okosan, koncentráltan kosárlabdáztunk! Aleks ziccere után 12 pontra duzzadt az előny (59-71)! Queralt büntetője után Yvonne szerzett labdát, 15 pont volt közte! Plouffe duplája után időt kértünk, de már nyugodtan kijelenthettük, hogy a mérkőzés eldőlt! A vége 64-74, indulhatott az ünneplés!

Csapatunk a tavalyi szezon után idén is ott lesz a FINAL4-ban az orosz Jekatyerinburg, a szintén orosz Kurszk, és a cseh Prága társaságában!

Roberto Iniguez: Nehéz most megszólalni! Amikor két éve idejöttem Sopronba, és beszélgettünk az ügyvezetővel a célokról, akkor ő azt mondta, hogy reményei szerint a második év végére eljuthatunk az Európa Kupa legjobb négy csapata közé. Erre csak annyit mondtam, hogy én világ életemben nagy Euroliga célokért küzdöttem, ezért jöttem ide is. Most pedig elmondhatjuk, hogy két egymást követő évben ott lehetünk Európa legjobb négy csapata között! Felfoghatatlan eredmény! Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, ez életem legjobb szezonja! Volt már nagyobb kvalitású, erősebb csapatom, több is, de sehol nem hittek ennyire a munkában, és sehol nem dolgoztak olyan keményen a játékosok, mint ebben a klubban. Elismerésem a Bourges csapatának is, ők is megérdemelték volna, hogy ott legyenek a FINAL4-ban. A FINAL4-t ügyvezetőnknek, Török Zoltánnak ajánlom, aki nem lehetett itt velünk!

Fegyverneky Zsófia: Nagyon boldogok vagyunk, hogy ezzel a győzelemmel sikerült ismét bejutni a FINAL4-ba! Még fel se fogtuk, hogy egymás után kétszer sikerült! A mai meccsen megmutattuk azt, hogy jobban tudunk játszani, mint Sopronban. Kijavítottuk a hibákat és taktikailag is felülmúltuk sok téren ellenfelünket. Extra teljesítmények is voltak. Tinát szeretném külön kiemelni! Olyan pluszt adott a csapatnak, melyre nagy szükségünk volt! Nagyon örülünk, köszönjük azon szurkolóinknak is, akik ma itt voltak. Fantasztikus volt hallani a bourges-i csarnokban a Hajrá Sopron-t! Főleg a meccs végén!