Keresés:     2019 április 25. csütörtök

Fiataljaink ponterős játékával győztük le a Vasast

Habár a mérkőzést lassan, sok hibával kezdtük, a második félidőre rendeztük sorainkat és magabiztos győzelmet arattunk a bajnokságban.

Sopron Basket - Vasas Akadémia 88-40 (14-13, 21-11, 24-12, 29-4)
Sopron, 600 néző

Sopron Basket: Turner 9, Czukor 6, Dubei 21/9, Crvendakic 13/3, Határ 16 Cs.: Weninger 10/6, Jovanovic 8, Zahui 3, Casas 2, Varga K. -, Honti -

Vasas Akadémia: Böröndy V. 4, Bach 13, Tóth O. 2, Varga A. 5, Karakasevic 1 Cs.: Vukov 8/6, Heljic 4, Budacsik 3, Boros -, Smailbegovic -, Madár -

Mezőny dobószázalék: 33/68 49% ill. 14/55 26%

3-pontos dobószázalék: 6/21 29% ill. 2/12 17%

Büntető dobószázalék: 16/26 62% ill. 10/19 53%

Lepattanó: 54 (Jovanoic 13) ill. 30 (Bach 6)

Gólpassz: 26 (Weninger 5) ill. 5

Szerzett labda: 12 ill. 12 (Bach 4)

Eladott labda: 20 ill. 24

Fault: 21 ill. 27

A keretből ezúttal a légiós szabály miatt Candice Dupree maradt ki.

Határ Betti duplájával indult a mérkőzés, amelyre a túloldalon Bach válaszolt, majd Aleks értékesített két büntetőt (3. perc 4-2). A negyed feléhez közeledve továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám ekkor már a Vasas járt egy lépéssel előrébb (5. perc 4-5). Ezután Debi és Yvonne pontjainak köszönhetően egy 6-0-s futással magunkhoz ragadtuk az előnyt, amelyből Varga Aliz faragott két büntetővel, sőt, nem sokkal később ki is egyenlítettek a vendégek (10-10). A kevés pontot hozó első játékrész végére minimális előnyben volt csapatunk Tina sikeres büntetőjét követően (10. perc 14-13).

Heljic kettese nyitotta a második negyedet, amelyre Amanda válaszolt a palánk alól, majd Vukov tripláját követően újra a vendégeknél volt az előny (12. perc 16-18). Tóth duplájával tovább növelte előnyét a Vasas, viszont ezután a mi perceink következtek, egy 9-0-s futással a mi javunkra fordítottuk az állást (25-20), majd Betti és Debi gyors kosaraival időkérésre késztettük a vendégeket, hiszen a különbség a találkozón először elérte a tízpontos határt (17. perc 30-20). Egy 16-0-s etap után volt újra eredményes a Vasas, azonban Heljic ziccerére Debi rögtön válaszolt is egy hármassal. A félidei tizenegy pontos különbséget Budácsik büntetői állították be (20. perc 35-24).

Fotó: Tóth Zsombor
Határ Betti gyors négy pontjával indult a második félidő, majd a túloldalon Böröndy Vivien volt eredményes. Bettit azonban továbbra sem tudták tartani a vendégek, újabb kosarával tovább növelte előnyünket (23. perc 41-26). A következő néhány percben valamelyest faragott a hátrányából a Vasas, ám Yvonne labdaszerzése után visszaállt a korábbi tizenöt pontos különbség, sőt, irányítónk újabb kosara, majd Debi középtávolija után már ismét a vendégeknek kellett időt kérniük (27. perc 52-33). A szünetet követően Budácsik büntetője és Debi duplája után immár húszpontos előnyben voltunk, a játékrész végére pedig még magabiztosabbá tettük a vezetésünket (30. perc 59-36).

Tina büntetője indította útjára a záró negyedet, amelyet Aleks egy 2+1-es akcióval fejelt meg, miután leszedte a támadó lepattanót, Virág teljesen üres helyzetből értékesített hármasa után pedig már harminccal vezettünk (32. perc 66-36). Debi ziccere után a fővárosiak is megszerezték első kosarukat a negyedben Varga Aliz révén, majd Debi tripláját követően Bach is eredményes volt a büntetővonalról (71-40). A mérkőzést egy 17-0-s futással zártuk le, amelyet fiataljaink vezettek, így végül magabiztosan győztük le a Vasas gárdáját (40. perc 88-40).

Roberto Iniguez: Nagyon lassan kezdtünk, fókusz és energia nélkül. A szünet után megértettük mit kell tennünk, és minden megváltozott. A saját játékunkat játszottuk, és a kispadról is jól szálltak be a játékosok.

Varga Kamilla: Gratulálok a Vasasnak, kitartóan küzdöttek végig! Az első félidőben nagyon megnehezítették a dolgunk. Igaz, mi sem abban a ritmusban játszottunk, ahogy szoktunk. Nem tudtuk mindazt megvalósítani, amit edzőnk kért tőlünk. Ezen a szünet után tudtunk javítani. Magunkra találtunk, és volt már lendülete a játékunknak. A következő időszakban kevesebb mérkőzés, de több edzés vár ránk, melyek jó felkészülést szolgálnak majd a későbbi feladatokra.

Földi Attila: Gratulálok a Sopronnak az eddig elért eredményekhez, és Boginak is, hogy születésnapja alkalmából jó teljesítménnyel ajándékozta meg magát. Volt tartásunk, harcoltunk, megpróbáltunk mindent megtenni. A második félidőben, ahogy kezdtük elfáradni fejben és fizikálisan, úgy növekedett a különbség. Azt gondolom ennél szorosabb mérkőzést is játszhattunk volna. Megpróbáljuk a hibáinkat kijavítani és az utolsó két fordulóban győzelmeket szerezni!

Bach Boglárka: Mindenekelőtt gratulálok a Sopronnak a FINAL4-ba jutáshoz! Nagy teljesítmény, le a kalappal előttük! Tudtuk, milyen erőt képviselnek, de úgy jöttünk ide, hogy megpróbáljuk megnehezíteni a dolgukat. Ez az első félidőben, különösen az első negyedben sikerült, de ahogy növekedtek a hibák védekezésben, úgy támadásban is. Megérdemelten nyertek! Ha kicsit összeszedettebbek vagyunk, kevesebb is lehetett volna a különbség.