Keresés:     2019 július 22. hétfő

Egy lépésre kerültünk a bajnoki címvédéstől

Egy kisebb hullámvölgyet leszámítva kontrolláltuk a bajnoki döntő második mérkőzését Miskolcon, és magabiztos győzelemmel őriztük meg veretlenségünket a hazai színtéren. Csütörtökön 18 órától, hazai pályán lehetünk bajnokok!

ALUINVENT-DVTK - Sopron Basket 45-62 (6-12, 15-23, 15-15, 9-12)
Miskolc, 1800 néző

ALUINVENT-DVTK: Medgyessy 5/3, Walker 11, Skoric 12, Putnina 2, Mokango 11 Cs.: Szabó F. 2, Szűcs R. 2, Zele D. -, Kiss A. -, Kányási V. -

Sopron Basket: Turner 8/6, Casas 18/6, Crvendakic 2, Dupree 19, Határ 4 Cs.: Zahui 11/3, Fegyverneky -, Dubei -

2-pontos dobószázalék: 14/40 35% ill. 19/46 41%

3-pontos dobószázalék: 1/11 9% ill. 5/11 46%

Büntető dobószázalék: 14/20 70% ill. 9/11 82%

Lepattanó: 37 (Mokango 15) ill. 40 (Határ, Zahui 7-7)

Gólpassz: 9 (Skoric 3) ill. 15 (Casas 5)

Szerzett labda: 7 ill. 11 (Dupree 4)

Eladott labda: 17 ill. 15

Fault: 19 ill. 19

IBM: 36 (Mokango 22) ill. 7 (Dupree 25)

Forrás: DVTK

A bajnoki döntő második mérkőzése előtt mindkét fél jobb teljesítményt várt magától, mint pénteken. Légiósaink közül Tina Jovanovic maradt ki a keretből.

Betti egy blokkal, majd egy okos fordulásból beejtett kosárral indított. Jól indult tehát a mérkőzés, de a következő két perc csak kapkodást hozott mindkét oldalon. A 3. perc közepén ismét Betti jelentkezett pontokkal. A 4. percben Queralt tempója újfent nekünk hozott a konyhára. A DVTK továbbra is idegesen játszott (0-6). A negyed derekán Yvonne talált utat a palánkig, melyet követően Cziczás László kért időt és bátrabb játékot tanítványaitól (5. perc 0-8). Mkoango révén majdnem 5 perc után megérkezett a mérkőzésbe a hazai csapat is (2-8). A 7. percben ellenfelünk szánta el magát előbb cserére. Szabó Fanni jelentkezett játékra Walker helyén. Tökéletesen védekeztünk, így belefért az is, hogy támadásban nem igazán ültek a dobásaink (9. perc 4-10). A 9. percben Betti második személyi hibája utána Amanda szállt be a küzdelembe, és rögtön két pontos büntetővel (4-12). A negyed hajrájában Skoric iratkozott fel a pontszerzők közé egy gyorsindítást gólra váltva (6-12).

Candice, majd Amanda is eredményesen folytatta a játékot. A különbség 11 pontra növekedett (11. perc 6-17). Az első triplát Medgyessy jegyezte, de két könnyed duplával válaszoltunk rá. Nem okozott meglepetést az újabb hazai időkérés (13. perc 9-21). A csapatok tanácskozása után a talpával december óta komoly fájdalmakat átélő Fegyverneky Zsófi is pályára lépett, majd nem sokkal később Debi is lehetőséghez jutott (14. perc 9-21). Sok helyzetet elpuskáztunk, Roberto Iniguez szükségét is látta némi változtatásra (15. perc 11-21). A 16. percben Cziczás László dobta el mérgesen a zakóját miután Walker nem tudta megfogni ziccerben a labdát. A szabályok értelmében technikai járt érte. Yvonne triplájával 14 ponttal jártunk előbbre a 17. percben (13-27). A negyed végjátékában Aleks tért vissza, de ezúttal a négyes posztra. Kezdett felpörögni a DVTK, és jól kihasználta a hibáinkat (18. perc 18-27). Különösen Skoric melegedett be (19. perc 19-29). Yvonne triplájával vertük vissza a diósgyőri feltámadást, ráadásul az utolsó akció során addig járattuk a labdát, míg az Queralthoz nem került. Triplájával visszaállt a 14 pontos távolság (21-35).

Ahogy az várható volt, nagyobb energiával és hittel jöttek ki a hazaiak a második félidőre. Skoric nem lassított, 10. pontját egy nehéz dobásból, hátralépésből helyezte el, majd Mokango is visszatett egy lepattanót. Nálunk Candice büntetői jelentették a továbblépést (22. perc 25-37). Putnina futott le minket, Roberto Iniguez pedig az asztalhoz lépve jelezte, hogy időt kér. Alapos dorgálást tartott a lassú játék, és a figyelmetlenségek miatt (23. perc 27-37). Hagytuk belelkesedni riválisunkat, majd vezetőedzőnk kapott technikait reklamálás miatt. Walker varázslatos betörésével 5 pontra jöttek vissza a miskolci lányok, akiket fergetegesen biztattak a lelátóról. Pillanatok alatt felforrt a levegő, a játék képe pillanatok alatt megváltozott (25. perc 34-37). A DVTK 9-0-ás szakaszának Candice vetett véget, majd Queralt hintett egy fontos triplát. Időt kért ellenfelünk (26. perc 34-42). Úgy tűnt siekrült rendeznünk a sorainkat. Ismét jól zárt a védőfalunk, és jöttek mellette a pontok is. Aleks betörésével újra kétszámjegyű különbség alakult ki (34-44). Egy érdekes jelenetet is láthattunk. Putninát saját csapattársa, Mokango szerelte kedvező helyzetben hátulról, ahogy lelkesen a labdáért lépett. Két gyors kontrát vezetve 14 ponttal léptünk meg a negyed végéhez közeledve (29. perc 34-48).

36-50-ről mehettünk neki az utolsó 10 percnek. Bíztunk benne, hogy több hullámvölgy már nem jön a játékunkba, és újabb lépést teszünk céljaink felé. Walker befutása jelezte, hogy a figyelmünk nem lankadhat egy pillanatra sem. Queralt fantasztikusan játszott ma is. A 32. perc elején már a 18. pontját szerezte (38-54)! A 33. percben Amanda távolija vágódott be a gyűrűbe (41-57). Türelmesen járattuk a labdát, az idő múlása nekünk kedvezett. A hajrá előtt, a 35. percben Cziczás László kért időt (41-57). Candice légies dobásával közelítettünk a 20 pontos különbséghez, miközben ő maga is 19 pontnál járt (36. perc 41-59). Dubei Debi jutott a kipontozódás sorsára a 38. percben egy labdáért folytatott küzdelemben (45-59). A mérkőzés ekkor már eldőlt, és hosszas támadásokat vezetve magabiztosan tartottuk tőlünk távol riválisunkat, akiknek szintén kijárt a taps, és meg is kapták szurkolóiktól.

Ezzel 2-0-ra alakítottuk az állást a döntőben, melynek a következő állomása Sopronban lesz csütörtökön 18 órától. Amennyiben nyerünk, úgy veretlenül leszünk bajnokok!

Roberto Iniguez: Miskolcon mindig nehéz játszani, soha nem adják fel. A szünet után 6-7 percig puhán játszottunk, ez jó lecke számunkra, hogy a fókuszt soha nem szabad elveszíteni. Újabb lépést tettünk meg, az állás 2-0, de kezelnünk is kell ezt, koncentráltnak kell maradnunk. Nagyon fontos volt számunkra Zsófi pályára lépése, aki számomra a kezdetektől fogva a legfontosabb játékosa a csapatnak.

Fegyverneky Zsófia: Nagyon jól kezdtük a meccset. Tudtuk, hogy a Miskolc hazai pályán, fantasztikus közönsége előtt sokkal erősebb. Számítottunk is arra, hogy sokkal nagyobb energiával lépnek ma pályára. A 3. negyedben nem koncentráltunk eléggé, puhán kezdtünk, de rendeztük a sorokat. Alapvetően kézben tartottuk a meccset. Gratulálok a DVTK-nak, jól harcoltak! Remek hazai pályájuk van, jó itt játszani.

Cziczás László: Gratulálok a Sopronnak! Bebizonyították ma is, hogy gyakorlatilag miért nem tudta senki megszorítani őket egész évben. Mindig volt náluk olyan játékos, aki minőségben annyi pluszt hozzá tudott tenni, melyre nem volt ellenszerünk. Nincs okunk a szégyenkezésre, játékosaimra maximálisan büszke vagyok, megtettek mindent. Ma ennyivel jobb volt a Sopron, de úgy fogunk elutazni Sopronba, hogy a világ csodáját megpróbáljuk megcsinálni, és egy ponttal megverni őket.

Medgyessy Dóra: Gratulálok a Sopronnak, egy szuper csapat! Nagyon sajnálom, hogy ilyen közönség előtt nem tudtunk meglepetést okozni, megérdemelték volna. Ez a Sopron azonban olyan jó csapat, hogy amint közelebb kerültünk hozzájuk, azonnal kihasználták a hibáinkat. Sokkal jobbak voltak ma! Örülök, hogy ilyen közönség előtt játszhattunk és megtöltöttük a csarnokot. Ez a magyar női kosárlabdának egy pozitívum és óriási élmény mindenkinek. Megpróbáljuk megnehezíteni a harmadik meccsen a dolgukat.