Keresďż˝s:     2020 februďż˝r 28. pďż˝ntek

Elfogyott a tetemes előnyünk a végére

Ellentétes félidők mérkőzésén a második játékrészben sajnos nem tudtuk fenntartani a játékunk színvonalát, így hiába vezettünk 19 ponttal a 21. percben, vereséggel kellett távoznunk Lyonból.

LDLC ASVEL Feminin - Sopron Basket 62-59 (7-16, 8-15, 18-12, 29-16)
Lyon, 1000 néző

LDLC ASVEL Feminin: Tanqueray 16/9, Salagnac -, Plouffe 14/12, Badiane 8, Ciak 2 Cs.: Johannes 13/6, Dos Santos 7, Turcinovic 2, Chabrier -

Sopron Basket: Fegyverneky 4, Weninger -, Crvendakic 18/6, Brooks 13/3, Jovanovic 7 Cs.: Határ 11, Dubei 6/6

Mezőny dobószázalék: 23/61 38% ill. 23/58 40%

3-pontos dobószázalék: 9/24 38% ill. 6/17 35%

Büntető dobószázalék: 7/11 64% ill. 7/11 64%

Lepattanó: 37 (Badiane 11) ill. 38 (Crvendakic 8)

Gólpassz: 17 (Badiane 5) ill. 18 (Fegyverneky 8)

Szerzett labda: 9 (Dos Santos 3) ill. 7 (Jovanovic 3)

Eladott labda: 16 ill. 18

Fault: 14 ill. 16

IBM: 71 (Plouffe 20) ill. 67 (Crvendakic 22)

A válogatott selejtezők miatt beiktatott szünet előtti utolsó mérkőzésünkön a Tony Parker nevével fémjelzett Lyon otthonában várt ránk egy komoly kihívás, főleg úgy, hogy a combizom sérüléssel bajlódó Briann January nélkül kellett felvennünk a harcot az oroszlánok barlangjában. A helyén Weninger Virág kapott helyet a kezdőben. A szintén sérüléssel bajlódó Jeca végül tudta vállalni a játékot. Nem tudott ugyanakkor elutazni sem a csapattal Laczka Miklós másodedzőnk, aki nem érezte jól magát a hét elején, a balesete után további kivizsgálások várnak rá. A hazaiaknál a belga Allemand és Alysha Clark hiányzott, aki továbbra is a rehabilitációját végezte.

Az első perc kosár nélkül telt el, majd Aleks egy szép betörésből, míg Tanqueray a sarokból talált be. Utóbbi három pontot ért (2. perc 3-2). Aleks is bemutatta, hoghy kell távolról pontosan célozni, majd Tina is gólra váltotta Zsófi bejátszását (4. perc 3-8). Mindkét oldalon becsúsztak technikai hibák, így az állás nem nagyon változott a negyed középső szakaszában. A 7. percben Debi érkezett Virág helyére (5-8). A védekezésünk remekül működött (sokat mondó adat volt, hogy a franciák sztárja, Johannes még dobásig sem jutott el), támadásban pedig Aleks és Tina szállította a pontokat. A negyed végéig 9 pontos előnyt harcoltunk ki (7-16).

Egy lepattanóra túlságosan odasegítettünk, így a kanadai Plouffe egyedül maradt és értékesítette távolról a kiosztást (11. perc 10-16). Ugyanígy járt ellenfelünk a 12. perc végén. Nálunk Jeca helyezte el a triplát. Időt kértek a hazaiak (12. perc 10-19). A 14. percben Jeca lépett be a védők között és pörgette fel a labdát a palánkra. Tíz pont fölé nőtt a különbség (14. perc 10-21)! A 15. percben egy gyors kontra végén Jeca nem sokat gondolkodott és beleállt futtából a tempóba. Nem sokkal később Betti ejtette be a labdát ajtó-ablak ziccerben (15. perc 10-25)! Rossz döntésekbe, elkapkodott dobásokba kényszerítettük bele riválisunkat, akik a 16. perc végén is csak büntetőből tudtak több, mint 5 perc gólcsend után pontot felmutatni. Meg is ünnepelték a hangos francia drukkerek. Ezúttal mi kértünk időt (12-25). Betti középtávolról is hibátlanul célzott, majd egy lepattanót is leszedett. Plouffe triplázott újfent (18. perc 15-27). A szünetig még hozzátettünk négy pontot (15-31). Extrán védekeztünk, 15 ponton tartva az Euroliga egyik legponterősebb alakulatát!

Debi egy hármassal kezdett a szünet után, melyre Ciak egy palánk alatti lefordulással válaszolt (21. perc 17-34). A 24. percben Johannes megszerezte első kosarát. Bíztunk benne, hogy nem kapja el a fonalat a rendkívül kreatív francai klasszis. Egy kontra végén mindenesetre ismét ő került helyzetbe, Gáspár Dávid pedig máris jelezte, hogy időt kér (24-36). Oda kellett figyelni, messze volt még a vége, és bizony hagytuk felpörögni ellenfelünket! Hozzá kell tenni, hogy láthatóan nagy energiákat mozgósítottak, különösen védekezésben léptek rá a nyakunkra (27. perc 27-38). Elkelt Zsófi megnyugtató triplája a sarokból (28. perc 27-41). Távolról jött az újabb francia kosár. Plouffe triplájával 8 perc alatt már annyi pontnál jártak, mint amennyit az egész első félidő során engedtünk nekik (30-41). Két büntető is Jeca kezében maradt, érezhető volt a dobásain, hogy sérülés hátráltatja. Újabb tripla, és máris 10 pont alá érkeztek meg a lyoniak (29. perc 33-41). Aleks duplájának köszönhetően a negyed végén 10 pont állt a felek között (33-43).

Kemény utolsó negyednek néztünk elébe. A 10 pontos előny nem volt sok ezen a szinten, igaz azért kevés sem. Dos Santos révén közelített a francia bajnok, de két perc alatt sikerült rendet rakni. Két center gól mellé egy triplát is elhelyeztünk és máris 15 ponttal léptünk meg (35-50). Elég volt azonban pár hiba és ismét jött fel a Lyon (33. perc 42-50). Plouffe szétdobott minket távolról. Már a negyedik triplája ért célba a 34. percben. 52-42-es vezetésünknél, a szürke kabátos hazai szurkolótábor önfeledt ugrálása mellett időt kért a Lyon. Nem igazán szomorkodtak a 10 pontos hátrány miatt, hajtották előre kedvenceiket. Tanqueray tempójánál pedig már tomboltak. Meleg volt a helyzet, a 35. percben már csak 5 pont maradt a tetemes előnyünkből, amiért megdolgoztunk (35. perc 47-52). Sőt, Johannes varázslata után egy kosárnyi különbség alakult ki (49-52). A legjobbkor jött Betti 2+1-es találata (36. perc 49-55)! A 37. percbe lépve Debi vágott be hidegvérrel egy hármast Aleks kiosztásából (50-58). Centerből jött négy francia pont, majd Johannestől egy tripla vagy 8 méterről. Időt kértünk (38. perc 57-58). Tanqueray tolta le szabálytalanul Zsófit. Kapitányunk egy büntetője került aa helyére (39. perc 57-59). Tanquerayvel szabálytalankodtunk, kiegyenlített (59-59). Johannes duplájával, 38 másodperccel a vége előtt megszületett a francia előny. Időt kértünk, a zászló már nem nekünk állt (61-59). Jól védekezett a fehér mezes csapat, Zsófi szorult helyzetből rádobta, de sikertelenül. Faultoltunk, majd időt kért a Lyon, mielőtt büntetőzhetett. 15 másodperc maradt vissza (61-59). Tanqueray a másodikat dobta csak be. Támadhattunk az egyenlítésért, de Aleks hármasa nem ért célba, így vereséget szenvedtünk egy két ellentétes félidőt hozó mérkőzésen.

Most kisebb szünet következik minden színtéren. Legközelebb november 23-án lépünk pályára, hazai környezetben a Vasas ellen.

Gáspár Dávid: Gratulálok a Lyonnak, nagy hátrányból álltak fel! Egyfelől büszke vagyok a lányokra, hogy kialakították a győzelem esélyét itt, mely nagy szó az Euroliga szereplőinek bármelyik csarnokában, Franciaországban különösen. Másrészt szomorú vagyok, hogy végül elvesztettük a találkozót. Az utolsó negyedben fontos pillanatokban rossz döntéseket hoztunk. Hiányzott a koncentráció, el is fáradtunk, és őszintén el kell ismerni, a Lyon remek munkát végzett, 29 pontot dobtak nekünk ebben a 10 percben. Nagyon fáj ez a vereség, mert egy nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből.

Aleksandra Crvendakic: Nehéz ilyenkor mit mondani. Úgy gondolom, egy megnyert mérkőzést veszítettünk el. Mind támadásban, mind védekezésben elvesztettük a fókuszt, nem jöttek a dobások sem. Szomorú vagyok, mert mi nem vagyunk olyan erős csapat, hogy megengedhessünk magunknak akár csak pár perces kihagyást is. Esélyt adtunk a Lyonnak, hogy visszajöjjenek, és ők éltek vele. Gratulálok nekik!