Keresés:     2021 december 05. vasárnap

Szurkolóink is kivették részüket a győzelemből

Remek hangulatú, pontgazdag mérkőzésen győztük le a három negyeden át nyomunkban levő TFSE-MTK együttesét.

Sopron Basket - TFSE-MTK 105-73 (27-18, 24-28, 23-17, 31-10)
Sopron, 1000 néző

Sopron Basket: January 8, Varga K. 6, Crvendakic 23/9, Brooks 14/3, Határ 9 Cs.: Dubei 16/9, Dupree 11, Jovanovic 8, Fegyverneky 8, Varga A. 2

TFSE-MTK: Jenkins C. 20/6, Bernáth 7/3, Süle 13/3, Jenkins A. 19, Arsenic 9 Cs.: Herman A. 3/3, Németh A. 2, Doktor A. -, Miháczi -, Boros -, Kovács -

Mezőny dobószázalék: 41/61 66% ill. 25/66 38%

3-pontos dobószázalék: 7/16 44% ill. 5/15 33%

Büntető dobószázalék: 16/22 73% ill. 18/20 90%

Lepattanó: 32 (Dubei 9) ill. 34 (Jenkins A. 11)

Gólpassz: 31 (Fegyverneky 7) ill. 12 (Süle 4)

Szerzett labda: 7 ill. 3

Eladott labda: 8 ill .13

Fault: 19 ill. 19

IBM: 144 (Crvendakic 28) ill. 73 (C. Jenkins 20)

Fotó: Tóth Zsombor

Két napunk volt regenerálódni a csütörtöki bajnoki után. Lányaink készen álltak a feladatra a bajnokság meglepetés csapata ellen. Egyedül az achillesével bajlódó Czukor Dalma nem tudott vezetőedzőnk rendelkezésére állni, akire hétfőn további vizsgálatok várnak.

Centerek nevéhez fűződtek az első találatok. Nálunk Betti, a másik térfélen Arsenic volt eredményes (2. perc 2-2). Jeca hamar beszedett két faultot, így már a 3. percben érkezett a helyén Candice (4-4). Az első percek inkább a támadásról szóltak mindkét oldalon, a védekezés terén volt hova előre lépni (5. perc 11-9). Amint megráztuk magunkat, egy perc alatt 8 pontosra növeltük az előnyünket. Időt kért Magyar Bianka (6. perc 17-9). Briann repítette el egy dobócsellel emberét, és máris kétszámjegyű különbséget jegyezhettünk fel (7. perc 19-9). 12 ponttal terheltük meg a vendégek hálóját, úgy, hogy közben egyet sem kaptunk. Ez már az a védekezés volt, amit vezetőedzőnk elvár a csapattól (8. perc 23-9). A negyed hajrájában kicsit leültünk, melyet kihasznált a nagy energiákat mozgósító fővárosi alakulat (27-18). Aleks triplával, Alíz duplával folytatta a második negyed elején (12. perc 32-18). Nem tudtuk azonban lerázni magunkról a szívósan kapaszkodó ellenfelünket. Sőt! A megengedettnél több hibát vétettünk védekezésben, ezekkel pedig élt a bátran és jól kosárlabdázó kék mezes vendég csapat, mely lépésről lépésre közeledett (18. perc 45-38). A szünetig még tovább csökkent a távolság. A támadásainkkal nem volt gond - jó volt látni, hogy az a 10 játékos, aki pályára lépett, mind szerzett pontot -, de ma a védekezésre kevesebb energiánk maradt az erőltetett menet közepette. Hozzá kell tenni azt is, hogy remekül kosárlabdáztak a vendégek (51-46).

A fordulást követően is kerestük a játékunkat, de leginkább a védekezésünket. 51-50-nél Zsófi lépett be a védők között, majd Candice mutatott be egy látványos horgot (33. perc 55-50). Szurkolóink is érezték, hogy kell a plusz energia a lelátóról. Szünet nélkül biztatták kedvenceiket (25. perc 59-56). 62-56-os állásnál ellenfelünk kért időt (26. perc 62-56). Izgalmas, élvezetes kis mérkőzésnek lehettünk szemtanúi! A negyed vége Aleks perceit hozták, de az utolsó szót Tina ragadta magához, mellyel egy kicsit el tudtunk szakadni üldözőnktől (74-63). Aleks 19. pontja egy tripla volt, melyre Süle is előhúzott egy hibátlan hármast (31. perc 77-66). Jeca is bevágott egy távolit a sarokból, mellyel a mérkőzés legnagyobb különbsége alakult ki (32. perc 82-66). Aleks ezúttal a festékben villant, időkérésre késztetve vendégeinket (33. perc 84-66). Az ellenállhatatlanul robogó Aleks lőtte 20 pontosra a különbséget a 33. perc végén (86-66). Úgy nézett ki, felőrlődött ellenfelünk a nagy tempóban, mi pedig egyre felszabadultabban kosárlabdáztunk. Négy perccel a vége előtt utolsó idejét is kikérte Magyar Bianka (37. perc 97-68). A végjátékra egy nyitott kérdés maradt. Vajon, megdobjuk e a száz pontot. Végül a születésnapos Dubei Debórának adatott meg a lehetőség, aki büntetőből dobta meg szurkolóink nagy tapsa közepette a 100., majd a 100. pontunkat (101-68). A vége 105-73-as győzelem lett.

Jól is jött ez a harcos mérkőzés a szerdai Fenerbahce elleni Euroliga ütközet előtt, akik ellen mindenképp precízebb védekezésre lesz szükség.

Gáspár Dávid: Szeretnék gratulálni a TFSE-MTK csapatának, nem véletlen tartom őket a szezon meglepetés csapatának. Jó munkát végeznek, láthatóan minden egyes személy nagyon motivált a csapatukon belül. Ennek tudatában álltunk hozzá a meccshez, tudtuk, hogy jó ellenfél, tudtuk, mit játszanak, de későn ébredtünk és egy olyan mederbe tereltük a meccset, mely ellenfelünknek kedvezett. Könnyű kosarakat kaptunk, mely csak odafigyelés kérdése. Fontos szegmense a játéknak, itt ma alul teljesítettünk. Voltam én is játékos, tudom, hogy két napja fontos derbit játszottunk és nem tudtunk úgy felpörögni, de ezen a szinten ez nem megengedhető. Kőkeményen oda kell tennünk magunkat, akkor is, ha két naponta jönnek a meccsek. Ennek ellenére garatulálok a játékosaimnak! Nehéz egy ilyen gödörből felállni, nekünk ez sikerült! Jobb játékot várok, és tudom hogy mennyit dolgoznak az edzéseken, szívüket-lelküket kiteszik a pályára. Biztos vagyok benne, hogy jobban játszunk majd! Holnap pihenő, majd hétfőtől készülünk a következő kihívásokra. Szeretném megköszönni szurkolóink támogatását. Ma nagyon komoly gödörből rángattak ki minket!

Dubei Debóra: Nem alakult fényesen számunkra a meccs első fele. Próbáltunk változtatni a második félidőben, agresszívabbnak kellett lennünk védekezésben, ott voltak hibáink. Ezeket ki kellett javítanunk, így tudtunk végül ilyen arányban győzni. Fontos mérkőzéseink jönnek minden színtéren, dolgozunk tovább. Gratulálok a TF-nek, jól helytálltak, sokáig rajtunk voltak. Szeretném megköszönni a szurkolóknak azt a fantasztikus támogatást, amit ma kaptam tőlük!

Magyar Bianka: Nagyon jó volt visszatérni ebbe a csarnokba edzőként! Itt nőttem fel, itt szerettették meg velem a kosárlabdát. Különös érzések kavarognak éppen ezért most bennem. Szerettük volna megnehezíteni a Sopron dolgát és méltó ellenfél lenni. Azt gondolom minden edző álma egyszer egy ilyen csapatot vezetni. 31 percig ott tudtunk lenni a nyakukon, próbáltunk veszélyesek lenni. Nem gondolom, hogy magyar csapatok itt szoros mérkőzéseket fognak játszani. Gratulálok a Sopronnak, de még jobban saját csapatomnak! Kitettük a szívünket, lelkünket a pályára. Jó ennek a csapatnak az edzőjének lenni! Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien itt voltak és minket is biztattak!

Chanise Jenkins: Nagyon kemény meccs volt! A Sopron egy Euroligás csapat, nagyobb tapasztalattal, mi most jöttünk fel az élvonalba. Nem volt egyszerű, de mindent kiadtunk magunkból, jó mérkőzést játszottunk ellenük.