Harmadik felkészülési mérkőzésünkön a nyáron megerősödött ceglédi csapatot fogadtuk a Novomatic Arénában. Csapatunkból a már munkába állt játékosok közül Tina Krajisnik kihagyta kisebb sérülés miatt a találkozót. A többiek, akik a hét elején még maródiak voltak, már csatasorba tudtak állni.
Nagy sebességgel kezdtek neki a csapatok, mely sok kosarat eredményezett. A védőfalunk jobban zárt, így rövid idő alatt kétszer annyi pontot termeltünk, mint vendégeink (5. perc 14-7). A ceglédiek időkérése után pillanatok alatt elértük a 10 pontos határt, melyet a negyed végéig tartottunk (25-15). Bár csak nyolcan voltak ma a keretben, minden felállásban remekül mozgott a csapat! A 16. percben a 20 pontos különbséget is átléptük, a 19. percben pedig már időt is kellett kérnie ellenfelünknek (44-20). A szünetben 25 pontos előnnyel vonulhattunk pihenőre (47-22).
A fordulás után sem veszítettünk a lendületünkből (26. perc 63-31). A tetemes különbség ellenére harcos, jó ritmusú mérkőzést vívtak a csapatok. A negyed hátralevő részében védekezésben kicsit lassabban értünk oda a szűk rotáció mellett, így visszajött 30 pont alá a Cegléd (68-39). A záró 10 perc elején lehúztuk a rolót, ellenfelünk képtelen volt kosarat szerezni. Támadásban tovább pörögtünk, a 35. percben Jeca egymaga már 30 pontnál járt (77-39). A következő akció végén a 40 pontos különbség is kialakult a csapatok között. A dupla-duplánál járó Jeca ezúttal kiszolgálásban jeleskedett, melyből Betti a 15. pontját szerezte. Böröndy Dominika büntetőkből törte meg a ceglédi gólcsendet, mely egy 11-0-ás ceglédi futást eredményezett (39. perc 79-40). A hajrában csökkent a koncentrációnk, Gáspár Dávid időt is kért a záró két percbe lépve (79-49). A vége 81-50-es siker lett.
Legközelebb kedden lépünk pályára, amikor 17.45-től az ALUINVENT-DVTK gárdáját fogadjuk zárt kapuk mögött. A találkozóról online streamet adunk.
Because of the SuperCup game on Tuesday our next home game will take place at an unusual time, on Friday from 6 pm, in which we host BKG PRIMA NATURA Szigetszentmiklós
A jövő keddi Szuper Kupa mérkőzés miatt szokatlan időpontban, pénteken 18 órakor kerül sor a következő hazai bajnoki mérkőzésünkre, melyen a BKG PRIMA NATURA Szigetszentmiklóst fogadjuk
The board of our club has great experience in managing difficulties, but we are facing an especially huge challenge in terms of functioning due to the energy crisis, as well as on a professional level, since Courtney Vandersloot is for now unable to join our team due to personal reasons
Klubunk vezetésének nagy tapasztalata van már a nehézségek menedzselése terén, de most különösen nagy kihívások elé nézünk a működés tekintetében az energia-válság miatt, illetve szakmai vonalon is, miután személyes okok miatt Vandersloot Courtney egyelőre nem tud csatlakozni a keretünkhöz