Keresďż˝s:     2021 jďż˝nius 23. szerda

Elpazaroltunk egy negyedet

Nem voltunk megfelelően koncentráltak a mérkőzés elején, így a bátran kosárlabdázó BEAC hosszan tudta velünk tartani a lépést. Szombaton ismét pályára lépünk hazai környezetben, ezúttal az ALUINVENT-DVTK ellen pótlunk egy mérkőzést.

Sopron Basket - ELTE BEAC Újbuda 86-55 (27-23, 18-9, 28-6, 13-17)
Sopron

Sopron Basket: January 22/15, Pfeiffer 5/3, Walker 21/6, Williams 16/3, Brooks 17/3 Cs.: Czukor 3/3, Fegyverneky 2, Kocsis F. -

ELTE BEAC Újbuda: Koch 7/3, Small 14/3, Boros 9/3, Mérész 6, Dusanic 15/3 Cs.: Zsámár 2, Juhész A. 2, Dénes -

Mezőny dobószázalék: 33/74 45% ill. 23/65 35%

3-pontos dobószázalék: 10/27 37% ill. 4/12 33%

Büntető dobószázalék: 10/10 100% ill. 5/6 83%

Lepattanó: 43 (Brooks 15) ill. 38 (Small 7)

Gólpassz: 24 (January, Williams 6-6) ill. 12 (Small 4)

Szerzett labda: 13 (January 5) ill. 5

Eladott labda: 9 ill. 18

Fault: 17 ill. 18

Briann hármasára Mérész egy duplával válaszolt, majd Gabby is beszórt egy trojkát a sarokból (6-2). Dusanic dobott ziccert, majd Megan értékesített két büntetőt, a túloldalon pedig Small hintett egy távolit. A vendégek szerb játékosa is sikeres volt távolról, ezzel egyenlített a BEAC, sőt, Koch Dóra kosarával a vezetést is átvette (4. perc 10-13). Szorosan alakult a találkozó, mindkét oldalon ültek a dobások, egy lépéssel mégis mi jártunk előrébb (21-17). Meglépni azonban nem tudtunk, a BEAC gyorsan kiegyenlített, jött is Gáspár Dávid időkérése (7. perc 21-21). A negyed hátralévő részében sem változott a játék képe, így hazai előnnyel zárult az első tíz perc (10. perc 27-23).

Zsámár dobott kétpontost a második játékrész elején, amelyre Briann egy ziccerrel válaszolt. Ezután Virág dobott egy triplát, amellyel egy lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk, majd Briann ziccerét követően már időt kellett kérnie Balogh Juditnak (15. perc 34-25). A rövid taktikai szünet után egy 5-2-es periódussal tíz pont fölé növeltük előnyünket, ez a lendület pedig kitartott a nagyszünetig (20. perc 45-32).

Jeca váltotta két pontra Zsófi passzát, majd ismét ő volt eredményes. Jeca újabb dupláját Zsófi sikeres dobása követte, amellyel már egy 8-0-s futásban voltunk (23. perc 53-32). A negyed közepén már tizenkét dobott pontnál jártunk, míg a BEAC egyszer sem talált be, jött is Balogh Judit következő időkérése (25. perc 57-32). 19-0 után Small volt eredményes a BEAC oldaláról, majd Gabby is betalált. Ebben a játékrészben nem tudott mit kezdeni a vendég csapat az Euroliga-rotációnkkal, így magabiztos előnnyel várhattuk az utolsó tíz percet (30. perc 73-38).

Juhász dobott kettest a palánk alól a záró etap elején, amelyre Briann két trojkával válaszolt a túloldalon. Small kettese után Jeca volt eredményes kintről, Koch duplája után pedig hazai időkérés következett (35. perc 82-44). A rövid szünetet után futásba kezdett a BEAC, amelyet végül Gabby állított meg egy ziccerrel (38. perc 84-52). A fővárosi együttes szépen magára talált az utolsó percekben, de így is szép győzelmet arattunk (40. perc 86-55).

Gáspár Dávid: Különösen az első negyedben, a BEAC támadásait nem jól állítottuk meg, sok olyan szituációból kaptunk kosarat, amit átbeszéltünk, korábban is sokat gyakoroltunk. Ez elsősorban az ő játékukat is dicséri, illetve a mi koncentrációs hibáinkból is eredtek ezek a kosarak. A második és harmadik negyedben már sokkal nagyobb elánnal, odafigyeléssel hajtottuk végre a feladatainkat védekezésben, és így támadásban is sokkal jobb ritmusunk lett. Nagyobb előnyt tudtunk kreálni. Legnagyobb tanulság az kell, legyen, hogy közeleg a buborék, és három olyan ellenféllel fogunk játszani, amely ezeket a hibákat könyörtelenül ki fogja használni. Muszáj minden napot, edzést, mérkőzést arra használni, hogy felkészüljünk ezekre az ellenfelekre. Ma az első negyedben ezt a lehetőséget nem ragadtuk meg, melyet nem engedhetünk meg magunknak. A BEAC is sok nehézséggel küzd a járvány miatt, sok sikert kívánok nekik a folytatásra!

Briann January: Jobban kell kezdenünk a mérkőzéseket, mint az első féidőben. Minden meccsen keményen, koncentráltan kell pályára lépni, mert az ellenfeleinktől is erre számíthatunk!

Balogh Judit: Mint ahogy a Sopron, mi is régen játszottunk együtt meccset. Ma is voltak hiányzók, de nem sopánkodunk, nem sírunk, aki rendelkezésre áll, azzal játszunk. Ma irányító nélkül, de a mezőnyembereink jól megoldották a feladatokat. Mint a bátor kismalac nekimentünk a Sopronnak. Egy félidőn át bírtuk erővel. Bebizonyosodott, hogy a bátorság, akarat a legfőbb erény! Ebben az évben ma játszottunk a legjobban. A kevesebb néha több is bebizonyosodott. Önbizalommal játszott, aki ma itt volt, és helyenként jól is, mely szintén nem utolsó szempont!

Ieshia Small: Jó munkát végeztünk! Arra fókuszáltunk, hogy csapatként jól működjünk, és a hullámvölgyeknél is küzdjünk, menjünk előre. Jó munkát végeztünk!