Keresés:     2022 augusztus 19. péntek

Euroleague Women Draw to take place on July 15th

According to the information provided by the International Basketball Federation (FIBA) 22 teams have applied to compete in this year’s Euroleague Women campaign, the draw of which will take place on the 15th of July in Munich.

13 teams have their spots granted in the regular season, and three additional teams will join them as winners of qualifying tournaments of three teams each, while the rest of the teams can continue their campaign in EuroCup Women. Besides our title-holding team Szekszárd are also granted a spot in the competition, while DVTK can earn their right to participate in the qualifying tournament between October 11-13th.

BC Polkowice 1st ranked POL (7)
Kangoeroes Basket Mechelen 1st ranked BEL (8)
TTT Riga 1st ranked LAT (9)
CBK Mersin Yenisehir Bld. 2nd ranked TUR (1)
Basket Landes 2nd ranked FRA (2)
Valencia BC 2nd ranked ESP (3)
KSC Szekszard 2nd ranked HUN (4)

(In the brackets you may find the power rankings of the nations taking into consideration the performance of the nation’s clubs in the past three years.)

Participants of the qualifying tournaments

Botas Spor Kulübü 6th ranked TUR (1)
Villeneuve d’Ascq-LM 3rd ranked FRA (2)
Spar Girona 3rd ranked ESP (3)
DVTK Hun-Therm Miskolc 3rd ranked HUN (4)
Virtus Segafredo Bologna 2nd ranked ITA (5)
ACS Sepsi-SIC 1st ranked ROU (11)
Olympiakos SFP 1st ranked GRE (12)
Elizur Landco Ramla 1st ranked ISR (13)
KKZ Crvena Zvezda 1st ranked SRB (19)

The first round of the competition will take place on the 26th of October. Playoffs begin on March 14, 2023, while the FINAL4 will be held between April 14-16th.

Győzelemmel zárta az alapszakaszt a Sky
Vandersloot Courtney együttese Phoenixben nyert a WNBA alapszakaszának utolsó játéknapján
08/15 13:05
    Idegenbeli győzelemmel szerezte meg a negyedik helyet a Storm
Ezi Magbegor együttese már az első negyedben tetemes előnyt épített ki, amelyre a továbbiakban még rá tudott tenni egy lapáttal, így végül simán nyerte meg a találkozót, és bebiztosította negyedik helyét a tabellán
08/13 11:43
    Nem jut rájátszásba a Sparks
Brittney Sykes ponterős játéka ellenére ismét kikapott a Los Angeles, így eldőlt, hogy nem lesznek ott az utószezon küzdelmeiben, Vandersloot Courtney és a Chicago pedig újabb vereségével visszacsúszott a tabella második helyére
08/12 13:12
    Kosáreső Chicagóban
A WNBA ma hajnali rangadóján Vandersloot Courtney és Ezi Magbegor együttese is elérte a százpontos határt, a pontháborúból pedig utóbbi jött ki jobban
08/10 18:50
    Újabb thrillert nyert a Sky
Vandersloot Courtney ismét győzelemhez segítette csapatát a dobogósok rangadóján
08/08 10:16
    Ez történt a héten a WNBA-ben
Nézzük, hogyan szerepeltek a következő szezonban csapatunkat erősítő játékosok a WNBA e heti mérkőzésein!
08/06 09:43
    Nagyot küzdött a sikerért a Storm
Bár Ezi Magbegor együttese az első félidőben szinte végig hátrányban játszott, a térfélcsere után fordítani tudott, és centerünk sokoldalú játékának is köszönhetően győzelmet aratott
07/31 09:19
    Vandersloot Courtney remeklésével nyert a Sky
Jövő évi irányítónk a játék minden elemében kimagasló teljesítményt nyújtott, és győzelemre vezette csapatát
07/30 11:04
    Rangadót vesztett a Storm, kikapott a Sparks is
Vereségével a Seattle lépéshátrányba került a dobogóért folytatott harcban, míg a Los Angeles továbbra is tartja a rájátszást érő helyét a bajnokságban
07/29 12:43
    Ezüstérmes a kupában a Sky
Ma hajnalban rendezték a WNBA kupasorozata, a Commissioner’s Cup döntőjét, amelyen Vandersloot Courtney együttese a Las Vegas-szal szemben maradt alul
07/27 12:11
    Küzdelmes meccsen győzött a Storm
Ezi Magbegor együttese a mérkőzés nagy részében vezetett, de a sikere az utolsó percekig veszélyben volt
07/25 08:07
    Nagy vereségbe szaladt bele a Sparks
Brittney Sykes együttese az első félidőben jól tartotta magát, a térfélcsere után azonban érvényesítette a papírformát az Aces
07/24 12:15
    A végét rontotta el a Storm
Az első három játékrészben kiegyenlített csata zajlott a pályán, az utolsó negyedben azonban lefagyott Ezi Magbegor együttese, így ismét vereséget szenvedett
07/23 09:33
    Végleges a felkészülési menetrendünk
Mint az már ismert, augusztus 15-én kezdjük meg a felkészülést az előttünk álló szezonra
07/22 12:44
    Vandersloot Courtney nélkül nyert rangadót a Sky
Jövő évi irányítónk az agyrázkódás protokoll miatt továbbra sem léphet pályára, csapata azonban így is legyőzte az Ezi Magbegorral felálló Stormot
07/22 09:32
    Szoros meccset nyert a Sparks
Brittney Sykes együttese harminc percig kemény csatát vívott a ligautolsóval, az utolsó negyedben azonban eldöntötte a mérkőzést